Eerste dode in Peking door Wuhan-virus
PEKING (ANP/AFP) - De Chinese autoriteiten hebben voor het eerst melding gemaakt van een sterfgeval door het nieuwe coronavirus in de hoofdstad Peking. Het gaat om een 50-jarige man die eerder deze maand een bezoek had gebracht aan Wuhan, de miljoenenstad die het epicentrum is van de uitbraak.
De autoriteiten in Peking zeggen dat de man koorts kreeg nadat hij was teruggekeerd naar de hoofdstad. Hij ging op 21 januari naar een ziekenhuis en stierf maandag. Het gaat voor zover bekend om de eerste keer dat iemand in Peking is overleden aan de gevolgen van het virus.
Het coronavirus heeft tot dusver aan meer dan tachtig patiënten het leven gekost. Duizenden mensen zijn besmet.
De Amerikaanse president Donald Trump heeft China alle mogelijke hulp aangeboden bij de bestrijding van de uitbraak: "We hebben nauw contact met China, we hebben president Xi hulp aangeboden, onze deskundigen zijn buitengewoon", twitterde Trump.
Meer uit Buitenland
BELGRADO (ANP/DPA) - Tienduizenden mensen verzamelden zich donderdag in de Servische hoofdstad Belgrado voor een laatste manifestatie van een door studenten gesteunde oppositielijst, drie dagen voor de parlementsverkiezingen van zondag.
43 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Een nieuw vaccin vermindert het risico op overlijden of terugkeer van een melanoom met bijna de helft, meldt onder meer The Washington Post. Het door de farmaceutische bedrijven Moderna en Merck ontwikkelde vaccin moet wel nog worden goedgekeurd door de Amerikaanse autoriteiten.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Dankzij een nieuwe kapitaalinjectie van 77 miljoen dollar in zijn politieke actiecomité America PAC geeft Elon Musk in totaal meer dan 445 miljoen dollar aan Republikeinse campagnes voor de midterms. Dat blijkt uit data van de Amerikaanse kiescommissie.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump en World Liberty Financial, het cryptobedrijf dat Trump samen met zijn zonen heeft opgericht, zijn aangeklaagd door een aandeelhouder van een concurrerend cryptobedrijf. De aanklager stelt dat de president op illegale wijze financieel heeft geprofiteerd van zijn ambt, wat in strijd is met de Amerikaanse grondwet.
5 uur geledenOTTAWA (ANP/RTR) - Een snel om zich heen grijpende grasbrand, waarbij zaterdag op een militaire basis in het westen van Canada ten minste vier militairen om het leven kwamen, is ontstaan tijdens een oefening met scherpe granaten. Dat heeft een hoge defensiefunctionaris donderdag bekendgemaakt.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft donderdag bepaald dat de productie en raffinage van aardolie, evenals aanverwante activiteiten, essentieel zijn voor de nationale defensie. Deze stap moet de weg kunnen vrijmaken voor Amerikaanse financiering van projecten in de fossiele brandstofsector, blijkt uit een presidentieel memorandum.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft Starlink-eigenaar en techmiljardair Elon Musk gebeld en gevraagd om de beperkingen op het Starlink-netwerk in Oekraïne op te heffen. Dit melden Amerikaanse functionarissen aan The Wall Street Journal.
8 uur geleden