Eerste dode in Peking door Wuhan-virus
PEKING (ANP/AFP) - De Chinese autoriteiten hebben voor het eerst melding gemaakt van een sterfgeval door het nieuwe coronavirus in de hoofdstad Peking. Het gaat om een 50-jarige man die eerder deze maand een bezoek had gebracht aan Wuhan, de miljoenenstad die het epicentrum is van de uitbraak.
De autoriteiten in Peking zeggen dat de man koorts kreeg nadat hij was teruggekeerd naar de hoofdstad. Hij ging op 21 januari naar een ziekenhuis en stierf maandag. Het gaat voor zover bekend om de eerste keer dat iemand in Peking is overleden aan de gevolgen van het virus.
Het coronavirus heeft tot dusver aan meer dan tachtig patiënten het leven gekost. Duizenden mensen zijn besmet.
De Amerikaanse president Donald Trump heeft China alle mogelijke hulp aangeboden bij de bestrijding van de uitbraak: "We hebben nauw contact met China, we hebben president Xi hulp aangeboden, onze deskundigen zijn buitengewoon", twitterde Trump.
Meer uit Buitenland
NEW DELHI (ANP/RTR) - De politie in India heeft in New Delhi meer dan 2000 demonstranten opgepakt. De hoofdstad werd eerder op de dag zo goed als afgesloten in de aanloop naar een jongerenprotest.
14 minuten geledenRAMALLAH (ANP/RTR/AFP) - De Palestijnse leider Mahmoud Abbas heeft de parlementsverkiezingen van komende maand officieel geannuleerd. Het is nu de bedoeling dat zowel de presidents- als parlementsverkiezingen gaan plaatsvinden in september volgend jaar, schrijft persbureau WAFA.
1 uur geledenANKARA (ANP/AFP) - Turkije verbiedt vanaf 1 november het gebruik van sociale media door kinderen tot 15 jaar. Daarmee voegt het zich bij een groeiend aantal landen met wetgeving om kinderen te beschermen tegen de schadelijke effecten van onlineplatforms.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het Ierse voorzitterschap van de EU stelt voor om 140 miljard af te halen van de aankomende EU-meerjarenbegroting (2028-2034). Als tijdelijk voorzitter van de EU heeft Ierland de taak om een zogeheten onderhandelingsbox over de begroting te presenteren. Deze zal volgende week worden besproken op een top met EU-leiders.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - In de Verenigde Staten klinkt kritiek op het plan van president Donald Trump om diesel uit Rusland te importeren. Dat kan Rusland geld opleveren om oorlog te voeren tegen Oekraïne, vinden critici.
5 uur geledenPANAMA-STAD (ANP/AFP) - De autoriteiten in Panama melden dat zeker 27 mensen gewond zijn geraakt bij de zware aardbeving van vrijdag. Die had een kracht van 7.7 en zorgde voor grote schade en paniek.
5 uur geledenZAPORIZJA (ANP/AFP) - Russische aanvallen op de Oekraïense stad Zaporizja hebben zeker elf levens gekost. Dat melden de regionale autoriteiten, die stellen dat zich drie kinderen onder de slachtoffers bevinden.
5 uur geleden