Eerste dode in Peking door Wuhan-virus
PEKING (ANP/AFP) - De Chinese autoriteiten hebben voor het eerst melding gemaakt van een sterfgeval door het nieuwe coronavirus in de hoofdstad Peking. Het gaat om een 50-jarige man die eerder deze maand een bezoek had gebracht aan Wuhan, de miljoenenstad die het epicentrum is van de uitbraak.
De autoriteiten in Peking zeggen dat de man koorts kreeg nadat hij was teruggekeerd naar de hoofdstad. Hij ging op 21 januari naar een ziekenhuis en stierf maandag. Het gaat voor zover bekend om de eerste keer dat iemand in Peking is overleden aan de gevolgen van het virus.
Het coronavirus heeft tot dusver aan meer dan tachtig patiënten het leven gekost. Duizenden mensen zijn besmet.
De Amerikaanse president Donald Trump heeft China alle mogelijke hulp aangeboden bij de bestrijding van de uitbraak: "We hebben nauw contact met China, we hebben president Xi hulp aangeboden, onze deskundigen zijn buitengewoon", twitterde Trump.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON/LONDEN (ANP) - Het Witte Huis overweegt een plan om de Chagos-eilanden van Mauritius te kopen. Dat meldt de Britse krant The Telegraph. Een van de eilanden is Diego Garcia, waar een Brits-Amerikaanse militaire basis staat. Dankzij de strategische ligging van Diego Garcia ligt Iran binnen bereik van bijvoorbeeld langeafstandsbommenwerpers.
11 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is weggelopen bij een interview met NBC News. De interviewster vroeg hem om bewijzen voor zijn claim dat er fraude wordt gepleegd bij lokale verkiezingen in Californië.
55 minuten geledenLA PAZ (ANP/AFP) - Het Boliviaanse Congres (parlement) heeft een wet aangenomen die president Rodrigo Paz de bevoegdheid geeft het leger in te zetten om wegblokkades op te ruimen die belangrijke steden al wekenlang lamleggen. Dat meldde de voorzitter van het lagerhuis, Roberto Castro, na een urenlang nachtelijk debat.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Het Iraanse parlementslid Ebrahim Rezaei heeft aangekondigd dat Teheran een "beslissende en pijnlijke reactie" zal geven op de Israëlische aanval op de zuidelijke buitenwijk Dahiyeh van Beiroet op zondag. Het Israëlische leger zei dat het met de aanval infrastructuur van de door Iran gesteunde Libanese beweging Hezbollah had geraakt.
2 uur geledenKHAN YOUNIS (ANP/RTR) - Door Israëlische luchtaanvallen op de Gazastrook zijn zeker negen doden gevallen, melden de lokale gezondheidsautoriteiten. Twintig anderen raakten gewond.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat Iran niet alleen belooft dat het geen kernwapens ontwikkelt, maar ook dat het land in de toekomst geen kernwapens zal kopen van andere landen. Volgens Trump moet die garantie ook in een deal met Iran staan.
4 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/RTR) - Israël heeft de zuidelijke buitenwijken van Beiroet aangevallen, meldt het kantoor van premier Benjamin Netanyahu. Doelwitten zijn "terroristische commandocentra". Volgens Libanese media zijn zeker twee gebouwen geraakt. Defensieminister Israel Katz noemt de aanvallen een reactie op het schieten op Israëlisch grondgebied door Hezbollah.
5 uur geleden