Eerste dode door vulkaanuitbarsting La Palma
LA PALMA (ANP) - De vulkaanuitbarsting op het Canarische eiland La Palma heeft haar eerste dodelijke slachtoffer geëist. Volgens de krant El Mundo en lokale media is zaterdag, bijna acht weken na de eruptie, het lijk van een 70-jarige man gevonden in een afgesloten gebied in het zuiden. De politie gaat ervan uit dat hij is omgekomen doordat het dak van zijn huis in het dorp Los Llanos de Aridane instortte.
De man had van de autoriteiten toestemming gekregen naar de woning te gaan. Het gebeurt met enige regelmaat dat evacués het met as bedekte terrein mogen betreden om papieren of andere benodigdheden op te halen. Meestal gaat er dan een toezichthouder mee. Het slachtoffer dat zaterdag werd gevonden nadat zijn familie hem als vermist had opgegeven, was vermoedelijk bezig vulkaanas uit zijn huis te verwijderen toen het dak bezweek.
De vulkaan, die nog geen naam heeft, barstte op 19 september uit. Volgens de laatste gegevens heeft de gloeiende lava, met een temperatuur van ongeveer 1300 graden, meer dan 1450 panden volledig verwoest. In totaal is meer dan duizend hectare bedekt onder een meters dikke laag lava, ruim 7000 mensen moesten sinds de uitbarsting een veilig heenkomen zoeken. De laatste dagen zit er nog amper beweging in de lavastroom.
Meer uit Buitenland
PARAMARIBO (ANP) - Caracas en Paramaribo halen de vriendschapsbanden aan en gaan nauwer samenwerken. Tijdens een staatsbezoek van waarnemend president Delcy Rodríguez van Venezuela aan Suriname zijn afspraken gemaakt over de gezamenlijke aanpak van onder meer onderwijs, toerisme, landbouw en de ontwikkeling van olie en gas. Dat maakten de Surinaamse president Jennifer Simons en haar Venezolaanse ambtsgenoot vrijdag bekend in Paramaribo.
4 uur geledenARLINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bij het Pentagon stilgestaan bij de aanslagen van 11 september 2001. "We weten 25 jaar na de aanslagen dat de wereld nooit meer zal terugkeren naar hoe het was op die prachtige en vredige dinsdagochtend", zei hij.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - In New York is de herdenking begonnen van de aanslagen op het World Trade Center van 11 september 2001. Alle nog levende oud-presidenten en de huidige vicepresident JD Vance waren daarbij aanwezig. President Donald Trump ontbrak. Volgens The New York Times was hij aanvankelijk wel van plan om te komen, maar veranderde hij zijn plannen toen bleek dat hij geen toespraak mocht houden.
6 uur geledenOSLO (ANP) - De Noorse prinses Astrid is vrijdag op 94-jarige leeftijd overleden. Dat meldt het Noorse hof. Astrid was de oudere zus van de onlangs overleden koning Harald.
7 uur geledenPERIM (ANP/AFP/RTR) - De Houthi's hebben het Jemenitische eiland Perim in de zeestraat Bab al-Mandeb veroverd, meldden Jemenitische regeringsbronnen en ooggetuigen aan internationale persbureaus. Daardoor controleren ze nu vrijwel al het gebied rondom die belangrijke zeestraat.
8 uur geledenKATHMANDU (ANP/AFP) - Nepal schat dat ruim 4,1 miljard euro nodig is voor de wederopbouw van het door overstromingen getroffen gebied in het land. Door het natuurgeweld van eind augustus zijn in Nepal zeker 1385 doden gevallen.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Er gaat nog eens 6,1 miljard euro vanuit de EU naar Oekraïne voor de aanschaf van defensiematerieel, zoals drones, raketten en munitie. Dat melden de Eurocommissaris voor Defensie Andrius Kubilius en voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen vrijdag.
9 uur geleden