Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerste dode door vulkaanuitbarsting La Palma

Eerste dode door vulkaanuitbarsting La Palma

LA PALMA (ANP) - De vulkaanuitbarsting op het Canarische eiland La Palma heeft haar eerste dodelijke slachtoffer geëist. Volgens de krant El Mundo en lokale media is zaterdag, bijna acht weken na de eruptie, het lijk van een 70-jarige man gevonden in een afgesloten gebied in het zuiden. De politie gaat ervan uit dat hij is omgekomen doordat het dak van zijn huis in het dorp Los Llanos de Aridane instortte.

De man had van de autoriteiten toestemming gekregen naar de woning te gaan. Het gebeurt met enige regelmaat dat evacués het met as bedekte terrein mogen betreden om papieren of andere benodigdheden op te halen. Meestal gaat er dan een toezichthouder mee. Het slachtoffer dat zaterdag werd gevonden nadat zijn familie hem als vermist had opgegeven, was vermoedelijk bezig vulkaanas uit zijn huis te verwijderen toen het dak bezweek.

De vulkaan, die nog geen naam heeft, barstte op 19 september uit. Volgens de laatste gegevens heeft de gloeiende lava, met een temperatuur van ongeveer 1300 graden, meer dan 1450 panden volledig verwoest. In totaal is meer dan duizend hectare bedekt onder een meters dikke laag lava, ruim 7000 mensen moesten sinds de uitbarsting een veilig heenkomen zoeken. De laatste dagen zit er nog amper beweging in de lavastroom.

Meer uit Buitenland

Rusland waarschuwt buitenlanders voor verblijf in Kyiv

MOSKOU (ANP/AFP/DPA) - Rusland heeft buitenlandse diplomaten en andere bezoekers gemaand de Oekraïense hoofdstad Kyiv te mijden. Naar aanleiding van de verhevigde Oekraïense raket- en droneaanvallen op "burgers in Rusland en op de civiele infrastructuur" worden meer "systematische aanvallen op militaire doelen in Kyiv en andere Oekraïense steden" uitgevoerd, aldus Moskou.

1 uur geleden
Catalaanse premier waarschuwt voor 'mini-orkaan'

BARCELONA (ANP) - De Catalaanse regiopremier Salvador Illa heeft voor uitzonderlijk noodweer gewaarschuwd en uitgebreide voorzorgsmaatregelen aangekondigd. Hij spreekt van "een mediterrane mini-orkaan" die vooral de kust van Gerona, Barcelona en Tarragona met regen en wind zal treffen, aldus Spaanse media.

1 uur geleden
Protesten in Spanje na verwerpen steunmaatregelen voor huurders

MADRID (ANP/AFP) - Tienduizenden mensen zijn zaterdag in Madrid en andere Spaanse steden de straat opgegaan om betaalbare huisvesting te eisen. De protesten volgen nadat steunmaatregelen voor huurders vrijdag door het Spaanse parlement werden verworpen.

3 uur geleden
Medewerkster laboratorium in regio Irkoetsk overlijdt aan pest

IRKOETSK/SJELECHOV (ANP) - Russische autoriteiten hebben in het oosten van het land tweehonderd mensen onder medisch toezicht geplaatst als gevolg van een sterfgeval in een laboratorium door de pest. Dit meldt onder meer The Moscow Times.

3 uur geleden
Ook zesde persoon op borgtocht vrij na dreiging bij Britse basis

LONDEN (ANP/AFP) - Een 25-jarige Brits-Iraanse man die donderdag in Londen werd opgepakt op verdenking van terroristische activiteiten is op borgtocht vrijgelaten. Eerder werden in het onderzoek naar een mogelijke terroristische dreiging tegen de luchtmachtbasis van Fairford, 100 kilometer ten westen van Londen, al vijf mannen aangehouden die ook snel op borgtocht werden vrijgelaten.

4 uur geleden
102-jarige vrouw overleden door overstromingen in Spanje

MADRIGUERAS (ANP/RTR) - Door overstromingen in het zuidoosten van Spanje is een 102-jarige vrouw om het leven gekomen, melden de regionale autoriteiten. Tientallen anderen werden door hulpdiensten gered.

4 uur geleden
Resten Bulgaarse tsaar na ruim 1000 jaar terug naar huis

THESSALONIKI (ANP/RTR) - De overblijfselen van een Bulgaarse tsaar zijn in het Griekse Thessaloniki na meer dan duizend jaar overgedragen aan Bulgarije. Tsaar Samuel leidde een Bulgaars rijk van 997 tot 1014 waarbij hij oorlog voerde met het aangrenzende Byzantijnse Rijk. Samuels rijk besloeg steeds grotere delen van de Balkan, maar aan het begin van de elfde eeuw kregen de Byzantijnen de overhand en versloegen zijn leger definitief in 1014.

4 uur geleden