Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerste dode door nieuwe coronavirus in Guatemala

Eerste dode door nieuwe coronavirus in Guatemala

GUATEMALA-STAD (ANP) - In Guatemala is een eerste dode gevallen door het nieuwe coronavirus. Het gaat om een 85-jarige man die recent de Spaanse hoofdstad Madrid had bezocht. Dat heeft minister Hugo Monroy van Gezondheid zondag bekendgemaakt.

Twee mensen in het Centraal-Amerikaanse land zijn besmet met het longvirus.

Het coronavirus heeft zeventien van de twintig landen van Latijns-Amerika bereikt. Alleen Nicaragua, El Salvador en Haïti zijn nog virusvrij volgens de informatie van de lokale autoriteiten en de Wereldgezondheidsorganisatie. Ook Belize is nog bespaard gebleven, maar dat wordt niet tot Latijns-Amerika gerekend omdat de voertaal er Engels is.

In Colombia zijn vanaf maandag alle scholen en universiteiten gesloten. Dat zei president Iván Duque zondag op Twitter. De regering besluit op 20 april of de lessen worden hervat. In het land zijn 34 mensen geïnfecteerd met het virus. Reden voor Colombia om diverse maatregelen te nemen zoals het sluiten van de grens met Venezuela en buitenlanders de toegang tot het land te weigeren.

President Alberto Fernández van Argentinië kondigde zondag tijdens een persconferentie de sluiting van de grenzen aan. Niemand mag het Zuid-Amerikaanse land meer binnenkomen, het land verlaten is nog wel mogelijk. Alle schoolinstellingen gaan tot 31 maart op slot.

Meer uit Buitenland

Elf doden bij aanval op Mexicaans voetbalveld

SALAMANCA (ANP/AFP) - Bij een gewapende aanval op een voetbalveld in de Mexicaanse stad Salamanca zijn zondag zeker 11 mensen omgekomen. Twaalf anderen liepen schotwonden op, melden lokale autoriteiten.

7 minuten geleden
Interim-president Venezuela: klaar met orders uit Washington

CARACAS (ANP) - Waarnemend president van Venezuela Delcy Rodríguez heeft zondag aangegeven dat ze genoeg heeft van bevelen uit de Verenigde Staten. Daarmee verwees ze naar de druk die Washington op Venezuela uitoefent sinds de gevangenneming van Nicolás Maduro.

1 uur geleden
Meer politieke gevangenen vrijgelaten in Venezuela

CARACAS (ANP) - In Venezuela zijn zondag 104 politieke gevangenen vrijgelaten. Eerder had de non-gouvernementele organisatie Foro Penal al melding gemaakt van zo'n 80 vrijgelaten gevangenen, met de hoop dat er meer zouden volgen.

2 uur geleden
Doden en veel vermisten bij veerongeluk op de Filipijnen

MANILLA (ANP) - Zeker zeven mensen zijn omgekomen toen een veerboot voor de kust van de zuid-Filipijnse provincie Basilan kapseisde. De kustwacht wist volgens lokale media 215 opvarenden te redden, maar 144 personen worden nog vermist.

2 uur geleden
Trump: overheid onderzoekt dood van man in Minneapolis

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse regering onderzoekt de actie van de grenspolitie waarbij een man werd doodgeschoten in Minneapolis, en zal met een conclusie komen. Dat laat president Donald Trump weten aan de Wall Street Journal.

2 uur geleden
Israël opent grens pas na zoektocht lichaam laatste gijzelaar

JERUZALEM (ANP) - Israël zal de grensovergang bij Rafah tussen de Gazastrook en Egypte pas weer openstellen als de zoektocht naar het lichaam van de laatste Israëlische gijzelaar is voltooid. Dat meldde het kantoor van premier Benjamin Netanyahu zondagavond laat.

4 uur geleden
1 miljoen huishoudens VS zonder stroom door winterstorm, 5 doden

WASHINGTON (ANP/RTR) - Meer dan 1 miljoen huishoudens in de Verenigde Staten zitten zondag zonder stroom als gevolg van een zware winterstorm die de oostelijke en zuidelijke staten heeft lamgelegd met hevige sneeuwval en ijzel. Volgens de website PowerOutage waren de zwaarst getroffen staten Tennessee (330.000 klanten zonder stroom) en Mississippi en Louisiana (elk meer dan 100.000).

8 uur geleden