Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerste dode door nieuwe coronavirus in Guatemala

Eerste dode door nieuwe coronavirus in Guatemala

GUATEMALA-STAD (ANP) - In Guatemala is een eerste dode gevallen door het nieuwe coronavirus. Het gaat om een 85-jarige man die recent de Spaanse hoofdstad Madrid had bezocht. Dat heeft minister Hugo Monroy van Gezondheid zondag bekendgemaakt.

Twee mensen in het Centraal-Amerikaanse land zijn besmet met het longvirus.

Het coronavirus heeft zeventien van de twintig landen van Latijns-Amerika bereikt. Alleen Nicaragua, El Salvador en Haïti zijn nog virusvrij volgens de informatie van de lokale autoriteiten en de Wereldgezondheidsorganisatie. Ook Belize is nog bespaard gebleven, maar dat wordt niet tot Latijns-Amerika gerekend omdat de voertaal er Engels is.

In Colombia zijn vanaf maandag alle scholen en universiteiten gesloten. Dat zei president Iván Duque zondag op Twitter. De regering besluit op 20 april of de lessen worden hervat. In het land zijn 34 mensen geïnfecteerd met het virus. Reden voor Colombia om diverse maatregelen te nemen zoals het sluiten van de grens met Venezuela en buitenlanders de toegang tot het land te weigeren.

President Alberto Fernández van Argentinië kondigde zondag tijdens een persconferentie de sluiting van de grenzen aan. Niemand mag het Zuid-Amerikaanse land meer binnenkomen, het land verlaten is nog wel mogelijk. Alle schoolinstellingen gaan tot 31 maart op slot.

Meer uit Buitenland

Naftogaz-baas Serhi Koretsky benoemd tot nieuwe premier Oekraïne

KYIV (ANP) - Het Oekraïense parlement heeft Naftogaz-baas Serhi Koretsky aangesteld als nieuwe premier. Eerder deze week stapte Joelia Svyrydenko op als premier, op aangeven van president Volodymyr Zelensky die uit is op een cultuurverandering in zijn kabinet.

1 uur geleden
Franse president bedankt brandbestrijders in Fontainebleau

FONTAINEBLEAU (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron is naar Fontainebleau gegaan om brandbestrijders te bedanken die de bosbrand daar blussen. Die brak zondag uit en heeft ruim 2000 hectare bos verwoest. De brand is inmiddels onder controle.

1 uur geleden
Netanyahu niet naar VS om uitstel uitvaart senator Graham

JERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zal dit weekend niet afreizen naar de VS, zo maakte zijn kantoor bekend. Netanyahu zou daar de uitvaart van de onlangs overleden conservatieve senator Lindsey Graham bijwonen, maar die is uitgesteld tot het eind van de maand.

1 uur geleden
Protesten in Oekraïne tegen ontslag minister Fedorov

KYIV (ANP/AFP/RTR) - Op verschillende plekken in Oekraïne is protest uitgebroken over het ontslag van minister van Defensie Mychajlo Fedorov. Die bevestigde woensdag op te stappen, nadat eerder in verschillende media werd gesuggereerd dat president Volodymyr Zelensky uit was op zijn ontslag. Eerder stapte ook premier Joelia Svyrydenko op, op aangeven van Zelensky.

3 uur geleden
Iran zegt VS-doelen in Koeweit en Bahrein te hebben aangevallen

TEHERAN (ANP/AFP) - Het Iraanse leger heeft bekendgemaakt dat het donderdag Amerikaanse militaire bases en faciliteiten in Koeweit en Bahrein heeft aangevallen met drones. De aanvallen waren een reactie op nieuwe Amerikaanse aanvallen op Iran.

4 uur geleden
Zoektocht naar slachtoffers gezonken boot San Francisco gestopt

SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Het zoeken naar vermisten na het kapseizen en zinken van een toeristenboot in de Baai van San Francisco is stopgezet. Er zijn volgens de autoriteiten waarschijnlijk vier doden gevallen. Het bootongeluk was dinsdag niet ver van het eiland Alcatraz. Er werd een slachtoffer gevonden dat snel overleed, drie vermisten worden verondersteld dood te zijn.

4 uur geleden
Leger VS meldt voltooiing van laatste reeks aanvallen op Iran

WASHINGTON (ANP) - Het centrale commando van het Amerikaanse leger, CENTCOM, meldt dat het leger de laatste reeks aanvallen op Iran heeft voltooid. De aanvallen werden uitgevoerd in opdracht van president Donald Trump.

9 uur geleden