Eerste dode bij protesten tegen vredesplan Trump
HEBRON (ANP) - Bij demonstraties tegen het vredesplan van de Amerikaanse president Donald Trump is op de Westelijke Jordaanoever een dode gevallen. Het gaat om een 17-jarige Palestijn. Hij is de eerste demonstrant die het leven laat sinds Trump zijn vredesplan voor de Palestijnen en Israël presenteerde.
Daarin is onder meer Jeruzalem de "ongedeelde" hoofdstad van Israël en worden de nederzettingen met Israëlische kolonisten officieel Israëlisch grondgebied. Palestijnen zijn fel tegen het plan.
Volgens het Israëlische leger viel de dode toen militairen door een gewelddadige relschopper met een brandbom werden aangevallen in Hebron. Ooggetuigen meldden dat ongeveer vijftien demonstranten stenen naar de militairen gooiden. Toen de militairen schoten werd de tiener in zijn hart geraakt.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/DPA) - Oekraïne en de Contactgroep voor de Defensie van Oekraïne (UDCG) vergaderen volgende week dinsdag om te praten over meer militaire steun. Dat maakte de Oekraïense minister van Defensie Jevheni Chmara bekend na een telefoongesprek met zijn Duitse collega Boris Pistorius.
4 uur geledenANDØYA (ANP) - De Duitse raketstartup Isar Aerospace heeft zaterdag zijn tweede testvlucht met een raket uitgevoerd vanuit het Noorse Andøya.
5 uur geledenMOSKOU (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft zaterdag "buitengewoon openhartige" gesprekken gevoerd over hoe de oorlog in Oekraïne moet worden beëindigd met de Amerikaanse gezanten Jared Kushner en Steve Witkoff. Dat maakte het Kremlin bekend.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Prins William woont volgende week namens zijn vader koning Charles de uitvaart van de Noorse koning Harald bij. De Britse troonopvolger reist voor de plechtigheid op 9 september naar Noorwegen, heeft Buckingham Palace zaterdag bekendgemaakt.
7 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Israëlische aanvallen in het zuiden en oosten van Libanon hebben vier mensen het leven gekost, aldus de Libanese autoriteiten. Israël zegt te hebben geanticipeerd op een aankomende Hezbollah-aanval.
14 uur geledenBELGRADO (ANP/AFP) - Op een herdenkingsdienst voor de deze week overleden Servische oorlogsmisdadiger Ratko Mladić in Belgrado zijn zo'n driehonderd mensen afgekomen, onder wie oud-militairen, een minister, familieleden en diverse functionarissen.
15 uur geledenMOSKOU (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft alsnog verordonneerd de aanvallen op Kyiv te staken rond het bezoek van een Amerikaanse delegatie aan de Oekraïense hoofdstad. Zondag ontmoeten de onderhandelaars Steve Witkoff en Jared Kushner daar president Volodymyr Zelensky, in een poging de oorlog in Oekraïne ten einde te brengen. Het bestand duurt drie dagen en treedt per middernacht in.
16 uur geleden