Eerste dode bij protesten tegen vredesplan Trump
HEBRON (ANP) - Bij demonstraties tegen het vredesplan van de Amerikaanse president Donald Trump is op de Westelijke Jordaanoever een dode gevallen. Het gaat om een 17-jarige Palestijn. Hij is de eerste demonstrant die het leven laat sinds Trump zijn vredesplan voor de Palestijnen en Israël presenteerde.
Daarin is onder meer Jeruzalem de "ongedeelde" hoofdstad van Israël en worden de nederzettingen met Israëlische kolonisten officieel Israëlisch grondgebied. Palestijnen zijn fel tegen het plan.
Volgens het Israëlische leger viel de dode toen militairen door een gewelddadige relschopper met een brandbom werden aangevallen in Hebron. Ooggetuigen meldden dat ongeveer vijftien demonstranten stenen naar de militairen gooiden. Toen de militairen schoten werd de tiener in zijn hart geraakt.
Meer uit Buitenland
OSLO (ANP) - De Noorse kroonprinses Mette-Marit heeft een longtransplantatie gehad. De operatie in het Rikshospitalet is goed gegaan, meldde het paleis woensdag. Mette-Marit moet volgens de procedure nog "meerdere weken" in het ziekenhuis blijven.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De tekst van het voorlopige vredesakkoord tussen de Verenigde Staten en Iran is uitgelekt. Bloomberg zegt het veertienpuntenplan in handen te hebben.
1 uur geledenÉVIAN-LES-BAINS (ANP) - Leiders van de G7-landen staan eensgezind achter Oekraïne, inclusief de territoriale integriteit van het land, en hebben afgesproken de druk op de Russische oorlogseconomie verder op te voeren. Dat staat in een gezamenlijke verklaring.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft vijf personen aangeklaagd in verband met een vermeend complot om rijke mensen en prominente politici aan te vallen die zondag een kooigevecht op het gazon van het Witte Huis bijwoonden. De verdachten zouden de aanval hebben willen uitvoeren met explosieven en sluipschutters.
8 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft de voorlopige overeenkomst met de VS omschreven als een diplomatieke overwinning voor zijn land. "Daarom moeten we deze kans, die het land uit zijn huidige situatie zou kunnen helpen, niet onbenut laten", zei hij volgens Iraanse media. Hij stelde ook dat zich mogelijk niet nog een keer zo'n kans zal aandienen.
12 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Amerikaanse president Donald Trump tijdens hun korte ontmoeting rond de G7-top foto's laten zien van de schade aan het historische kloostercomplex Kyiv-Pechersk Lavra. Dat zeggen bronnen tegen nieuwswebsite Kyiv Independent en persbureau Reuters.
15 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De extreemrechtse Israëlische minister van Financiën Bezalel Smotrich heeft het bestuur van een voor christenen, joden en moslims heilige plek in Hebron van de Palestijnen overgenomen. De Grot van de Patriarchen, bij moslims bekend als de moskee van Abraham (Ibrahimi-moskee), valt volgens Smotrich niet meer onder de gemeente Hebron en de Palestijnse Autoriteit. Er komt een Israëlisch bestuur onder zijn gezag.
16 uur geleden