Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerste divisie voelt zich niet helemaal serieus genomen door KNVB

Eerste divisie voelt zich niet helemaal serieus genomen door KNVB

DEN HAAG (ANP) - De KNVB heeft geen vrienden gemaakt bij de clubs uit de Keuken Kampioen Divisie. "Het voelt alsof we niet helemaal serieus worden genomen", zegt directeur Marc Boele van de Coöperatie Eerste Divisie (CED). "Dat we een soort van gedevalueerde competitie zijn. Dat is wrang."

De KNVB besloot dat de eredivisie in het nieuwe voetbaljaar uit dezelfde 18 clubs blijft bestaan. Dat was slecht nieuws voor SC Cambuur en De Graafschap, de nummers een en twee van de eerste divisie. Ook FC Volendam en NAC Breda, winnaars van een periodetitel, verloren hun kans op promotie.

"Begrijp me goed", zegt Boele. "De KNVB kon het niet voor alle clubs goed doen. En het was lastig beslissen. Maar het gaat mij ook om uitleg die we hebben gekregen. Dat heeft tot veel onbegrip geleid."

Medeleven

De KNVB peilde eerste de mening van alle profclubs, voordat hij uiteindelijk zelf besliste. "Het was een soort van raadgevend referendum", aldus Boele. "Maar 16 ploegen stemden voor promotie en degradatie. Negen tegen en negen clubs onthielden zich van een stem. En dan zegt de KNVB dat er geen meerderheid was. Het is maar net hoe je dat bekijkt. 16 is misschien geen meerderheid van 34 clubs. De KNVB mocht zelf beslissen. Maar wees dan eerlijk en zeg dat het besluit vooraf al vaststond."

"De UEFA wilde dat de KNVB voor de verdeling van de Europese tickets naar de ranglijst van de eredivisie zou kijken", vervolgt Boele. "Dat hebben ze keurig gedaan. Maar waarom hebben ze dan bij ons niet naar de ranglijst gekeken. De kloof tussen Cambuur en De Graafschap en de rest van de clubs is groter dan het verschil in doelsaldo tussen Ajax en AZ."

"Ik moet het even laten bezinken", zegt Boele. "Juridische stappen hebben op het eerste gezicht weinig zin, want de KNVB mag beslissen. Ik vond ook jammer dat er zo weinig empathie werd getoond. Een beetje medeleven. Ik kan alleen maar hopen dat we de komende maanden wel solidair met elkaar gaan optrekken. Zonder noodplan, steun van de overheid of geld van Europese deelnemers krijgen sommige clubs het heel moeilijk. In de eredivisie en Keuken Kampioen Divisie. Dan weet ik niet of er het volgend seizoen nog 34 clubs in het betaalde voetbal zijn."

Meer uit Voetbal

Dortmund viert 116e verjaardag met winst op Mönchengladbach

DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zijn 116e verjaardag gevierd met een overwinning in de Bundesliga. De jarige club versloeg Borussia Mönchengladbach met 2-0 en nam door de zege voorlopig de tweede plaats in achter koploper Bayern München.

11 uur geleden
Immobile schiet Bologna naar finale Italiaanse Supercup

RIYAD (ANP) - Bologna heeft de finale bereikt van de Italiaanse Supercup. De ploeg van trainer Vincenzo Italiano won in de halve finale van het bekertoernooi in Riyad in Saudi-Arabië van Internazionale. De stand na de reguliere speeltijd was 1-1, waarna Bologna de beslissende strafschoppen beter nam. Napoli, dat donderdag won van AC Milan in de andere halve finale, is komende maandag de tegenstander in de finale.

11 uur geleden
Koploper ADO lijdt nederlaag en ziet winnend Cambuur naderen

LEEUWARDEN/DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft zijn tweede nederlaag van dit seizoen geleden. De koploper van de eerste divisie liet zich in eigen huis verrassen door Jong PSV, dat won met 2-1. Spits Robin van Duiven maakte vijf minuten voor tijd de winnende goal voor de beloftenploeg uit Eindhoven.

12 uur geleden
Portugees Penetra verlengt contract bij AZ tot medio 2029

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft het lopende contract met centrale verdediger Alexandre Penetra opengebroken en met een jaar verlengd tot medio 2029. De Portugees kwam in de zomer van 2023 naar de Alkmaarders en is uitgegroeid tot een vaste waarde. Hij speelde inmiddels al 109 wedstrijden voor de huidige nummer zes van de Eredivisie.

13 uur geleden
Aanvaller Milik keert na achttien maanden terug bij Juventus

TURIJN (ANP) - Arek Milik keert na achttien maanden terug in de selectie van Juventus. Trainer Luciano Spalletti heeft de oud-aanvaller van Ajax opgenomen in zijn keurkorps voor het thuisduel van zaterdag met AS Roma.

14 uur geleden
Fenerbahçe wil Veerman van PSV naar Istanbul halen

EINDHOVEN (ANP) - Fenerbahçe maakt serieus werk van de komst van Joey Veerman. De club uit Istanbul wil de middenvelder van PSV in de winterstop naar Istanbul halen.

16 uur geleden
Ajax speelt uitduel met AZ in achtste finales van KNVB-beker

AMSTERDAM (ANP) - Ajax speelt een uitwedstrijd tegen AZ in de achtste finales van de KNVB-beker. Landskampioen PSV gaat op bezoek bij FC Den Bosch en bekerhouder Go Ahead Eagles werd in de loting gekoppeld aan Heracles Almelo.

16 uur geleden