Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerste divisie voelt zich niet helemaal serieus genomen door KNVB

Eerste divisie voelt zich niet helemaal serieus genomen door KNVB

DEN HAAG (ANP) - De KNVB heeft geen vrienden gemaakt bij de clubs uit de Keuken Kampioen Divisie. "Het voelt alsof we niet helemaal serieus worden genomen", zegt directeur Marc Boele van de Coöperatie Eerste Divisie (CED). "Dat we een soort van gedevalueerde competitie zijn. Dat is wrang."

De KNVB besloot dat de eredivisie in het nieuwe voetbaljaar uit dezelfde 18 clubs blijft bestaan. Dat was slecht nieuws voor SC Cambuur en De Graafschap, de nummers een en twee van de eerste divisie. Ook FC Volendam en NAC Breda, winnaars van een periodetitel, verloren hun kans op promotie.

"Begrijp me goed", zegt Boele. "De KNVB kon het niet voor alle clubs goed doen. En het was lastig beslissen. Maar het gaat mij ook om uitleg die we hebben gekregen. Dat heeft tot veel onbegrip geleid."

Medeleven

De KNVB peilde eerste de mening van alle profclubs, voordat hij uiteindelijk zelf besliste. "Het was een soort van raadgevend referendum", aldus Boele. "Maar 16 ploegen stemden voor promotie en degradatie. Negen tegen en negen clubs onthielden zich van een stem. En dan zegt de KNVB dat er geen meerderheid was. Het is maar net hoe je dat bekijkt. 16 is misschien geen meerderheid van 34 clubs. De KNVB mocht zelf beslissen. Maar wees dan eerlijk en zeg dat het besluit vooraf al vaststond."

"De UEFA wilde dat de KNVB voor de verdeling van de Europese tickets naar de ranglijst van de eredivisie zou kijken", vervolgt Boele. "Dat hebben ze keurig gedaan. Maar waarom hebben ze dan bij ons niet naar de ranglijst gekeken. De kloof tussen Cambuur en De Graafschap en de rest van de clubs is groter dan het verschil in doelsaldo tussen Ajax en AZ."

"Ik moet het even laten bezinken", zegt Boele. "Juridische stappen hebben op het eerste gezicht weinig zin, want de KNVB mag beslissen. Ik vond ook jammer dat er zo weinig empathie werd getoond. Een beetje medeleven. Ik kan alleen maar hopen dat we de komende maanden wel solidair met elkaar gaan optrekken. Zonder noodplan, steun van de overheid of geld van Europese deelnemers krijgen sommige clubs het heel moeilijk. In de eredivisie en Keuken Kampioen Divisie. Dan weet ik niet of er het volgend seizoen nog 34 clubs in het betaalde voetbal zijn."

Meer uit Voetbal

Miedema scoort in finale FA Cup voor winnend Manchester City

LONDEN (ANP) - Vivianne Miedema en Kerstin Casparij hebben met Manchester City de FA Cup gewonnen. In de finale in stadion Wembley in Londen werd Brighton & Hove Albion met 4-0 verslagen.

1 uur geleden
UEFA roept Kvaratskhelia uit tot beste speler in Champions League

NYON (ANP/AFP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft Khvicha Kvaratskhelia uitgeroepen tot beste speler in de Champions League dit seizoen. De Georgische buitenspeler won zaterdag in Boedapest met Paris Saint-Germain in de finale na strafschoppen van Arsenal.

1 uur geleden
Arsenal viert dag na verloren finale landstitel in Londen

LONDEN (ANP/DPA) - Arsenal heeft een dag na de verloren finale tegen Paris Saint-Germain in de Champions League de Engelse landstitel gevierd met een parade door Londen. Daarbij waren honderdduizenden supporters aanwezig. Het was voor Arsenal de eerste landstitel sinds 2004.

2 uur geleden
Uruguayaanse voetballers zonder aanvaller Suárez naar WK

MONTEVIDEO (ANP/RTR) - Uruguay gaat zonder Luis Suárez naar het wereldkampioenschap voetbal. De 39-jarige oud-speler van Ajax en FC Barcelona speelde in september 2024 zijn laatste interland, maar had aangegeven beschikbaar te zijn. Bondscoach Marcelo Bielsa maakt van die gelegenheid geen gebruik, is zondag duidelijk geworden bij de bekendmaking van de selectie.

2 uur geleden
Oranje-opponent Japan boekt nipte oefenzege op IJsland

TOKIO (ANP) - Japan, de eerste tegenstander van Oranje op het WK voetbal, heeft een nipte zege geboekt in een oefenduel met IJsland. De ploeg van bondscoach Hajime Moriyasu won in Tokio met 1-0, na een laat doelpunt van NEC-aanvaller Koki Ogawa.

5 uur geleden
Oranje traint voor 1500 enthousiaste toeschouwers in Zeist

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is begonnen aan de eerste groepstraining voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Bondscoach Ronald Koeman staat met 27 spelers op het veld in Zeist. Ze worden aangemoedigd door 1500 veelal jonge fans die een kaartje hebben bemachtigd voor de oefensessie.

5 uur geleden
Aanvoerder Van Dijk bedankt ontslagen Liverpool-trainer Slot

ZEIST (ANP) - Aanvoerder Virgil van Dijk van Liverpool heeft op Instagram Arne Slot bedankt. De Nederlandse trainer werd zaterdag ontslagen bij de Engelse club.

5 uur geleden