Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerste Democraat in Congres roept Biden op terug te treden

Eerste Democraat in Congres roept Biden op terug te treden

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Democratische lid van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden Lloyd Doggett heeft als eerste zittend parlementslid president Joe Biden opgeroepen zich terug te trekken uit de presidentiƫle race. Dat melden Amerikaanse media.

"Ik vertegenwoordig het hart van een kiesdistrict dat ooit werd vertegenwoordigd door Lyndon Johnson", zei de 77-jarige Texaan in een verklaring. "Onder heel andere omstandigheden nam hij de pijnlijke beslissing om zich terug te trekken. President Biden zou hetzelfde moeten doen." President Johnson trok zich in 1968 terug als kandidaat om de onvrede in het land over de oorlog in Vietnam.

Biden maakte donderdag volgens Amerikaanse media een "rampzalige indruk" tijdens zijn debat met Donald Trump. De Democratische Partij zou nu "in een agressieve staat van paniek" verkeren en veel Democraten zouden een andere presidentskandidaat willen. Tot nog toe hadden Democraten in het Congres een dergelijke oproep echter niet gedaan.

Biden heeft woensdag lokale tijd een ontmoeting met de Democratische gouverneurs, zei een Witte Huis-functionaris. In de bijeenkomst in het Witte Huis wil de president de gouverneurs ervan overtuigen dat hij "gezond van lichaam en geest" is.

Meer uit Buitenland

Iranoorlog kostte VS tot nu toe 25 miljard dollar, zegt Pentagon

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben tot nu toe 25 miljard dollar uitgegeven aan de oorlog tegen Iran. Dat meldde de financieel controleur van het Amerikaanse ministerie van Defensie. De VS hebben sinds het uitbreken van de oorlog grote hoeveelheden munitie en raketten gebruikt voor aanvallen op Iran.

1 uur geleden
Londense politie beschouwt steekincident als terrorisme

LONDEN (ANP/AFP) - Een steekpartij waarbij twee gewonden vielen in de Londense wijk Golders Green is officieel aangemerkt als een terroristisch incident, meldt de politie. Die zegt te onderzoeken of de aanval specifiek gericht was op de Joodse gemeenschap in de wijk.

2 uur geleden
Familie van slachtoffers schietpartij Canada klaagt OpenAI aan

TUMBLER RIDGE (ANP/RTR) - Familieleden van slachtoffers van een dodelijke schietpartij in Canada in februari hebben een rechtszaak aangespannen tegen OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT. Het bedrijf zou de schutter acht maanden voor de aanslag als dreiging hebben aangemerkt, maar daarna niet de politie hebben gewaarschuwd.

2 uur geleden
Rebellengroep Mali ziet regime 'vroeg of laat' vallen

BAMAKO (ANP/AFP) - Het Malinese regime zal "vroeg of laat" vallen, zegt een woordvoerder van het Azawad Liberation Front (FLA). De separatisten eisen dat de Russische troepen die het leger steunen direct vertrekken.

3 uur geleden
Politie Londen noemt steekpartij Golders Green poging tot moord

LONDEN (ANP) - De man die eerder op woensdag in de Londense wijk Golders Green instak op omstanders, wordt verdacht van poging tot moord. Dat meldt de Metropolitan Police. Twee gewonden zijn met steekwonden overgebracht naar het ziekenhuis. Zij verkeren in stabiele toestand, maar volgens de BBC zou hun toestand wel ernstig zijn. Ook naar toegesnelde agenten werd uitgehaald met het mes; zij raakten niet gewond.

4 uur geleden
Duitse aanklager eist 15 jaar cel tegen voormalig RAF-lid

VERDEN (ANP/AFP/DPA) - Het Duitse Openbaar Ministerie heeft vijftien jaar cel geƫist tegen oud-lid van de Rote Armee Fraktion (RAF) Daniela Klette. De zaak gaat over overvallen die ze vanaf 1999 zou hebben gepleegd met twee anderen, terwijl ze op de vlucht was.

5 uur geleden
BBC: twee Joodse mannen neergestoken in Londen, man gearresteerd

LONDEN (ANP/RTR) - Twee Joodse mannen zijn neergestoken in Golders Green, een wijk in Londen met een relatief hoog aantal Joodse inwoners, meldt de BBC. Een man werd gearresteerd, aldus de lokale tak van de Joodse civiele beveiligingsorganisatie Shomrim op X. De Britse publieke omroep zegt dat de twee slachtoffers er slecht aan toe zijn.

5 uur geleden