Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerste Democraat in Congres roept Biden op terug te treden

Eerste Democraat in Congres roept Biden op terug te treden

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Democratische lid van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden Lloyd Doggett heeft als eerste zittend parlementslid president Joe Biden opgeroepen zich terug te trekken uit de presidentiële race. Dat melden Amerikaanse media.

"Ik vertegenwoordig het hart van een kiesdistrict dat ooit werd vertegenwoordigd door Lyndon Johnson", zei de 77-jarige Texaan in een verklaring. "Onder heel andere omstandigheden nam hij de pijnlijke beslissing om zich terug te trekken. President Biden zou hetzelfde moeten doen." President Johnson trok zich in 1968 terug als kandidaat om de onvrede in het land over de oorlog in Vietnam.

Biden maakte donderdag volgens Amerikaanse media een "rampzalige indruk" tijdens zijn debat met Donald Trump. De Democratische Partij zou nu "in een agressieve staat van paniek" verkeren en veel Democraten zouden een andere presidentskandidaat willen. Tot nog toe hadden Democraten in het Congres een dergelijke oproep echter niet gedaan.

Biden heeft woensdag lokale tijd een ontmoeting met de Democratische gouverneurs, zei een Witte Huis-functionaris. In de bijeenkomst in het Witte Huis wil de president de gouverneurs ervan overtuigen dat hij "gezond van lichaam en geest" is.

Meer uit Buitenland

Franse premier wil avondklokken na weekend vol rellen

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Franse premier Sébastien Lecornu heeft een reeks maatregelen aangekondigd na de rellen van afgelopen weekend. Hij stelde avondklokken in het vooruitzicht en bedrijven kunnen steun tegemoetzien.

22 minuten geleden
Twee aanhoudingen in onderzoek naar voorval luchthaven Leipzig

LEIPZIG (ANP/DPA) - In het onderzoek naar het ontdekte gat in een hek bij de luchthaven van Leipzig zijn twee mannen aangehouden. Dat meldt persbureau dpa op basis van veiligheidsbronnen. Het zou gaan om twee mannen die aan het oefenen waren voor een rij-examen, maar daarbij de controle over het voertuig verloren.

1 uur geleden
Litouwen scherpt beveiliging aan na incident bij Starlink-station

VILNIUS (ANP/RTR) - Litouwen scherpt de beveiliging van zijn kritieke infrastructuur aan na een poging tot brandstichting bij een grondstation van satellietcommunicatiedienst Starlink, meldt premier Mindaugas Sinkevičius. Hij zei eerder dat Rusland waarschijnlijk achter het incident zit.

1 uur geleden
Duitsland ontbiedt Iraanse gezant om aanslagplan

BERLIJN (ANP/AFP/DPA) - De Duitse regering heeft de Iraanse ambassadeur ontboden na de veroordeling van twee mannen die in Duitsland aanslagen zouden hebben voorbereid. "Aanvallen op het Joodse leven en op degenen die het verdedigen, tolereren we niet. Nergens, en zeker niet in Duitsland", stelde het ministerie op X. "Wij veroordelen de activiteiten van Iran in de allerscherpste bewoordingen."

2 uur geleden
Museum Louvre sluit deuren om studentenprotest

PARIJS (ANP/AFP) - Het Louvre houdt de deuren maandag gesloten in verband met een studentenprotest. Dat meldt het Franse kunstmuseum in een bericht op X en op zijn website. Het Franse persbureau AFP meldt dat demonstranten de ingangen van het museum hebben geblokkeerd. Het is niet bekend of het museum de hele dag gesloten blijft.

2 uur geleden
Marseille voert samenscholingsverbod in na rellen

MARSEILLE (ANP/RTR) - Marseille heeft voor maandag een samenscholingsverbod afgekondigd als reactie op de rellen van afgelopen weekend. De stad in het zuiden van Frankrijk is bijzonder zwaar getroffen door het geweld.

2 uur geleden
Zelensky meldt massale stroomuitval na Russische aanvallen

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat de energiesector in zijn land weer is aangevallen door Rusland. "Alleen al in deze ene nacht raakten meer dan tien energievoorzieningen beschadigd en gingen de lichten uit bij zeker 550.000 families", aldus de president.

3 uur geleden