Eerste Democraat in Congres roept Biden op terug te treden
WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Democratische lid van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden Lloyd Doggett heeft als eerste zittend parlementslid president Joe Biden opgeroepen zich terug te trekken uit de presidentiële race. Dat melden Amerikaanse media.
"Ik vertegenwoordig het hart van een kiesdistrict dat ooit werd vertegenwoordigd door Lyndon Johnson", zei de 77-jarige Texaan in een verklaring. "Onder heel andere omstandigheden nam hij de pijnlijke beslissing om zich terug te trekken. President Biden zou hetzelfde moeten doen." President Johnson trok zich in 1968 terug als kandidaat om de onvrede in het land over de oorlog in Vietnam.
Biden maakte donderdag volgens Amerikaanse media een "rampzalige indruk" tijdens zijn debat met Donald Trump. De Democratische Partij zou nu "in een agressieve staat van paniek" verkeren en veel Democraten zouden een andere presidentskandidaat willen. Tot nog toe hadden Democraten in het Congres een dergelijke oproep echter niet gedaan.
Biden heeft woensdag lokale tijd een ontmoeting met de Democratische gouverneurs, zei een Witte Huis-functionaris. In de bijeenkomst in het Witte Huis wil de president de gouverneurs ervan overtuigen dat hij "gezond van lichaam en geest" is.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - Iran en de Verenigde Staten hebben ondanks hun opgelaaide strijd nog steeds diplomatiek contact. Dat gebeurt via bemiddelaars, zegt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken.
23 minuten geledenODESA (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door een aanval op een vrachtschip bij de haven van Odesa is verder opgelopen. De Oekraïense autoriteiten melden dat er tien doden vielen en houden Rusland verantwoordelijk voor het beschieten van het vaartuig.
1 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - In New Delhi zijn de ordediensten slaags geraakt met demonstranten. Duizenden veelal jonge demonstranten zijn daar de straat opgegaan uit onvrede met de regering en specifiek de minister van Onderwijs. Eerder werd internet in delen van de stad al aan banden gelegd, uit angst voor onlusten. De protesten werden op voorhand verboden.
1 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Festiviteiten na de door Spanje gewonnen WK-finale hadden in het westen van dat land een tragische afloop. Een 13-jarige jongen kwam om het leven in Ciudad Rodrigo, melden de lokale autoriteiten.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Het luxevliegtuig dat de Amerikaanse president Donald Trump van Qatar kreeg, wordt binnenkort ongeveer een maand aan de grond gehouden. Dat vertelde Trump nadat discussie was ontstaan over de veiligheid van de Boeing 747-8. Het toestel krijgt volgens de president upgrades.
2 uur geledenKUMZAR (ANP) - In de Straat van Hormuz staat volgens de Britse scheepvaartmonitor UKMTO een schip in brand. UKMTO kreeg melding van een incident voor de kust van Oman, bij het dorp Kumzar.
5 uur geledenMADRID (ANP) - De spelers van wereldkampioen Spanje zullen maandag in het centrum van Madrid gehuldigd worden. De autoriteiten verwachten dat daar ongeveer 1 miljoen mensen op afkomen.
8 uur geleden