Eerste Democraat in Congres roept Biden op terug te treden
WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Democratische lid van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden Lloyd Doggett heeft als eerste zittend parlementslid president Joe Biden opgeroepen zich terug te trekken uit de presidentiële race. Dat melden Amerikaanse media.
"Ik vertegenwoordig het hart van een kiesdistrict dat ooit werd vertegenwoordigd door Lyndon Johnson", zei de 77-jarige Texaan in een verklaring. "Onder heel andere omstandigheden nam hij de pijnlijke beslissing om zich terug te trekken. President Biden zou hetzelfde moeten doen." President Johnson trok zich in 1968 terug als kandidaat om de onvrede in het land over de oorlog in Vietnam.
Biden maakte donderdag volgens Amerikaanse media een "rampzalige indruk" tijdens zijn debat met Donald Trump. De Democratische Partij zou nu "in een agressieve staat van paniek" verkeren en veel Democraten zouden een andere presidentskandidaat willen. Tot nog toe hadden Democraten in het Congres een dergelijke oproep echter niet gedaan.
Biden heeft woensdag lokale tijd een ontmoeting met de Democratische gouverneurs, zei een Witte Huis-functionaris. In de bijeenkomst in het Witte Huis wil de president de gouverneurs ervan overtuigen dat hij "gezond van lichaam en geest" is.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR/BELGA) - De leiders van de Afrikaanse buurlanden Democratische Republiek Congo en Rwanda hebben een vredesovereenkomst ondertekend in het Witte Huis in Washington. Dat deden de buitenlandministers van de twee landen in juni ook al. Ondertussen gaat het geweld gewoon door.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Europese bondgenoten van Oekraïne vrezen dat de Amerikaanse vredesgezant Steve Witkoff Oekraïne uitverkoopt aan Rusland. Ze spraken tijdens een videovergadering met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky maandag hun diepe wantrouwen in Witkoff uit, zeggen diplomaten.
5 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Onder meer wegens terrorisme heeft Rusland de toegang tot Snapchat geblokkeerd, meldde het Russische staatspersbureau RIA. Met de Snapchat-app kunnen berichten, foto's en video's worden gedeeld.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse regering heeft extra maatregelen aangekondigd tegen Rusland voor de vergiftigingen in Salisbury in 2018. De Russische militaire inlichtingendienst GROe, die handelde in opdracht van president Vladimir Poetin, was daarvoor verantwoordelijk, zegt de regering naar aanleiding van een onafhankelijk onderzoek. Er zijn extra sancties ingesteld en de Russische ambassadeur is ontboden.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Ex-buitenlandchef van de EU Federica Mogherini treedt af als rector van het Europacollege in Brugge vanwege een onderzoek naar fraude bij een opleiding van jonge diplomaten. Zij en twee anderen werden eerder deze week aangehouden voor een fraudeonderzoek over de aanbesteding van de opleiding aan het Europacollege.
10 uur geledenBAGDAD (ANP/RTR/AFP) - Irak zegt een lijst met organisaties die het land ziet als terroristisch te herzien. Eerder op donderdag werd bekend dat in de staatscourant stond dat Bagdad onder meer het Libanese Hezbollah en de Jemenitische Houthi's als zodanig had aangemerkt. Banktegoeden van die door Iran gesteunde organisaties zouden zijn bevroren. De publicatie zou een conceptversie zijn, die al afgelopen maand per abuis werd gepubliceerd.
10 uur geledenBERLIJN/MOSKOU (ANP/RTR) - Bondskanselier Friedrich Merz heeft een bezoek aan Noorwegen afgezegd en gaat vrijdag dineren met voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen en premier van België Bart De Wever.
10 uur geleden