Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerste Deense scholen weer open na wekenlange sluiting

Eerste Deense scholen weer open na wekenlange sluiting

KOPENHAGEN (ANP/APF/DPA) - Veel Deense kinderen konden woensdag voor het eerst in weken weer naar school of hun kinderdagverblijf. Daar gelden wel nieuwe regels vanwege de coronacrisis.

De Deense regering liet de scholen op 12 maart sluiten om verspreiding van het coronavirus tegen te gaan. De maatregel wordt nu stapsgewijs versoepeld. Zo mogen kinderdagverblijven en basisscholen de deuren weer openen, maar zijn middelbare scholen nog wel dicht.

Het lesgeven verloopt anders dan voor de crisis. Zo moeten bureaus in klassen minstens 2 meter van elkaar staan. Sommige scholen geven daarom buiten les, terwijl de opening op andere plaatsen is uitgesteld omdat nog niet voldaan kan worden aan de nieuwe richtlijnen.

Proefkonijn

Niet alle ouders willen hun kinderen weer naar school sturen. Zo'n 18.000 mensen tekenden een petitie met de naam "mijn kind is geen proefkonijn". Een schoolhoofd in de wijk Nørrebro in Kopenhagen sprak de verwachting uit dat "nogal wat kinderen thuis worden gehouden".

De regering wil door scholen te heropenen ouders ontlasten die thuis werken. Premier Mette Frederiksen nam woensdag een kijkje bij een school in het westen van de hoofdstad. Ze merkte volgens Deense media op dat veel kinderen blij waren hun klasgenoten weer te zien.

Meer uit Buitenland

Schaakgrootmeester Kasparov zegt op dodenlijst Kremlin te staan

NEW YORK (ANP/AFP) - Schaakgrootmeester en Kremlincriticus Garri Kasparov staat naar eigen zeggen op een Russische dodenlijst. Volgens de voormalig wereldkampioen schaken is hij daarvan op de hoogte gesteld door de Amerikaanse en Litouwse inlichtingendiensten.

1 minuut geleden
Modi prijst Indiase piloot na mesaanval in flydubai-toestel

NEW DELHI (ANP/AFP) - De Indiase premier Narendra Modi heeft de Indiase piloot die woensdag werd aangevallen met een mes door zijn copiloot op een flydubai-toestel geprezen. In een bericht op X noemde hij hem een "held".

44 minuten geleden
Tennessee schort doodstraf tijdelijk op na mislukte executie Pike

NASHVILLE (ANP) - De Amerikaanse staat Tennessee schort met onmiddellijke ingang de uitvoering van doodstraffen in de staat op. Dat melden Amerikaanse media op gezag van gouverneur Bill Lee. De maatregel geldt in ieder geval tot het einde van dit jaar. In de Amerikaanse staat stond tot die tijd één executie gepland, meldt USA Today.

1 uur geleden
Doden en gewonden door Pakistaanse aanvallen op Afghanistan

ISLAMABAD (ANP/RTR) - Bij Pakistaanse aanvallen op het buurland Afghanistan zijn zeker 22 "terroristen" gedood. Dat meldt het Pakistaanse ministerie van Informatie op X.

2 uur geleden
Advocaten: Christa Pike nog in leven na injecties executie

NASHVILLE (ANP/RTR) - De ter dood veroordeelde Amerikaanse Christa Pike (50) is na het toedienen van twee dodelijke injecties nog in leven. Dat meldden Amerikaanse en Britse media - waaronder CNN, The New York Times en BBC - op basis van haar advocaten en getuigen. De autoriteiten in de staat Tennessee bevestigen dit nu.

3 uur geleden
Netanyahu: te vroeg voor conclusies rol Iran bij flydubai-vlucht

TEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft woensdag gezegd dat het nog te vroeg is om te zeggen of er Iraanse betrokkenheid was bij het gewelddadige incident aan boord van de flydubai-vlucht van Dubai naar Tel Aviv. Dat zei hij in het programma Hannity op Fox News.

5 uur geleden
Website hackersgroep ShinyHunters offline

WASHINGTON (ANP/RTR) - De website van ShinyHunters, de groep die de verantwoordelijkheid heeft opgeëist voor een recente hack waarbij persoonlijke en gevoelige gegevens van duizenden FBI-agenten zijn buitgemaakt, is woensdag offline gegaan.

5 uur geleden