Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerste Deense scholen weer open na wekenlange sluiting

Eerste Deense scholen weer open na wekenlange sluiting

KOPENHAGEN (ANP/APF/DPA) - Veel Deense kinderen konden woensdag voor het eerst in weken weer naar school of hun kinderdagverblijf. Daar gelden wel nieuwe regels vanwege de coronacrisis.

De Deense regering liet de scholen op 12 maart sluiten om verspreiding van het coronavirus tegen te gaan. De maatregel wordt nu stapsgewijs versoepeld. Zo mogen kinderdagverblijven en basisscholen de deuren weer openen, maar zijn middelbare scholen nog wel dicht.

Het lesgeven verloopt anders dan voor de crisis. Zo moeten bureaus in klassen minstens 2 meter van elkaar staan. Sommige scholen geven daarom buiten les, terwijl de opening op andere plaatsen is uitgesteld omdat nog niet voldaan kan worden aan de nieuwe richtlijnen.

Proefkonijn

Niet alle ouders willen hun kinderen weer naar school sturen. Zo'n 18.000 mensen tekenden een petitie met de naam "mijn kind is geen proefkonijn". Een schoolhoofd in de wijk Nørrebro in Kopenhagen sprak de verwachting uit dat "nogal wat kinderen thuis worden gehouden".

De regering wil door scholen te heropenen ouders ontlasten die thuis werken. Premier Mette Frederiksen nam woensdag een kijkje bij een school in het westen van de hoofdstad. Ze merkte volgens Deense media op dat veel kinderen blij waren hun klasgenoten weer te zien.

Meer uit Buitenland

Duizenden toeristen geëvacueerd om natuurbrand bij Bordeaux

SAUMOS (ANP/DPA) - Duizenden toeristen zijn geëvacueerd vanwege een natuurbrand in de buurt van de Franse stad Bordeaux. Volgens de lokale autoriteiten gaat het om een voorzorgsmaatregel.

3 uur geleden
Bosbrand ten zuidwesten van Madrid bedreigt bewoonde plaatsen

ALMOROX (ANP) - Een natuurbrand ten zuidwesten van Madrid bedreigt omliggende bebouwde plaatsen. Een wijk moet helemaal ontruimd en de inwoners van Villa del Prado moeten binnenblijven met hun ramen en deuren dicht. De brand brak woensdag door nog onbekende oorzaak uit ten noorden van Almorox en lijkt zich vooral in oostelijke richting uit te breiden.

7 uur geleden
Libanese stad Tyrus nieuw op lijst van bedreigd werelderfgoed

BUSAN (ANP/AFP) - UNESCO heeft de Zuid-Libanese stad Tyrus toegevoegd aan zijn lijst van bedreigd werelderfgoed. Israël heeft de historische stad de afgelopen maanden meermaals gebombardeerd in het conflict met Hezbollah.

9 uur geleden
Turkse journalist die voor Duitse wereldomroep werkt weer vrij

ISTANBUL (ANP/AFP) - Een Turkse journalist die voor de Duitse wereldomroep (DW) werkt, Alican Uludağ, is onder voorwaarden door de Turkse justitie vrijgelaten. Hij werd dinsdag opnieuw aangehouden in verband met berichten op sociale media. Hij was twee maanden voorwaardelijk op vrije voeten in afwachting van een proces met betrekking tot zijn stellingname of berichtgeving.

13 uur geleden
Liberia meldt grootste cocaïnevangst ooit

MONROVIA (ANP) - De politie in Liberia zegt dinsdag voor meer dan 300 miljoen dollar aan cocaïne te hebben onderschept in de buurt van de hoofdstad Monrovia, meldt de BBC. Het zou de grootste cocaïnevangst in het land ooit zijn.

13 uur geleden
'Ongekende' oversterfte door Franse hittegolf in juni

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - In Frankrijk zijn tijdens de hittegolf van juni 5764 meer sterfgevallen geregistreerd dan normaal, aldus voorlopige cijfers van de Franse gezondheidsautoriteiten. Die noemen de oversterfte onder mensen van 15 jaar en ouder "ongekend".

13 uur geleden
Trump dreigt met bombardementen als Iran schepen aanvalt

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt voortaan een brug of elektriciteitscentrale in Iran te bombarderen voor elke Iraanse aanval op een schip in de Straat van Hormuz. Of die aanvallen nu "met een raket, drone of ander wapen" zijn. Dat schrijft hij op zijn Truth Social.

14 uur geleden