Eerste deelname 4x400 op EK indoor levert Bol tweede goud op
TORUN (ANP) - Femke Bol mocht op de EK indooratletiek in het Poolse Torun twee keer naar het Wilhelmus luisteren. Het 21-jarige supertalent veroverde zaterdag met overmacht het goud op de 400 meter individueel en leidde zondag de estafetteploeg op de 4x400 meter soeverein naar haar tweede gouden medaille. "Supergaaf", was haar eerste reactie.
Bol was de slotloopster van het Nederlandse kwartet, dat voor het eerst op een EK indoor meedeed aan de 4x400. Ze profiteerde van het voorwerk van Lieke Klaver, Marit Dopheide en Lisanne de Witte. Die drie zorgden ervoor dat Bol het vanuit een ideale positie kon afmaken. De schuivers over het tartan van Dopheide en De Witte bij het wisselen van het stokje hadden geen gevolgen. "Ik bleef even 'plakken' achter de Britse loopster, maar toen ik haar voorbij ging en voorop lag, wist ik dat het goed zat. Individueel goud is mooi, maar deze gouden met het team is zeker zo bijzonder."
Klaver memoreerde dat het viertal een primeur beleefde. "Deze 4x400 indoor was helemaal nieuw voor ons. Een week geleden hebben we een meeting van 2 uur gehad en vooral gekeken naar hoe buitenlandse teams het deden, want we hadden er zelf helemaal geen ervaringsgegevens van", aldus de nummer vijf van de 400 meter individueel. "Als ik deze race in die finale had gelopen, had ik misschien wel twee medailles", stelde Klaver. "Ik ben heel blij met hoe het ging, voel me gezegend met dit team. Groot-Brittannië wint bijna altijd medailles op de estafette en nu winnen wij. We moeten niet naast onze schoenen gaan lopen, maar het motiveert wel."
Lisanne de Witte voorspelde een mooie toekomst voor het team, dat al geplaatst is voor de 4x400 meter op de Olympische Spelen in Tokio. "We liepen hier indoor al harder dan op de WK outdoor in Doha in 2019. Outdoor kunnen we echt veel sneller, er kan iets heel moois van komen in Tokio."
Meer uit Sport
UTRECHT (ANP) - Aanvoerder Nika Daalderop van de Nederlandse volleybalsters mist naar verwachting een groot deel van het zomerprogramma van Oranje. De 27-jarige Amsterdamse kampt met een hamstringblessure. Daalderop ontbreekt deze week tijdens de wedstrijden in de Four Nations Cup in Apeldoorn en in juni bij de start van de Volleyball Nations League.
3 uur geledenREIMS (ANP/AFP) - De Tour de France start in 2028 in Reims. Dat heeft de organisatie van de grootste wielerwedstrijd ter wereld maandag bekendgemaakt in de noordoostelijk gelegen Franse stad. De edities van 2026 (Barcelona) en 2027 (Edinburgh) beginnen in het buitenland.
5 uur geledenSHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De internationale turnbond World Gymnastics gaat Russen en Belarussen weer toelaten bij internationale wedstrijden. Dat is de uitkomst van een vergadering van het uitvoerend bestuursorgaan van de bond in het Egyptische Sharm-el-Sheikh.
9 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zijn vijfde masterstoernooi van 2026 gewonnen. De Italiaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Rome de Noor Casper Ruud in twee sets: 6-4 6-4.
1 dag geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Motorcoureur Fabio Di Giannantonio heeft in de MotoGP de Grote Prijs van Catalonië gewonnen. De Italiaanse Ducati-rijder bleef de Spanjaarden Joan Mir en Fermín Aldeguer voor na een chaotische race, die werd stilgelegd na een zware crash van de Spanjaard Álex Márquez, die naar het ziekenhuis moest worden gebracht.
1 dag geledenCORNO ALLE SCALE (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft zijn tweede etappezege geboekt in de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike versloeg in de negende etappe van Cervia naar Corno Alle Scale concurrent Felix Gall uit Oostenrijk op de slotklim. Thymen Arensman eindigde als vierde vlak achter Vingegaards ploeggenoot Davide Piganzoli uit Italië.
1 dag geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft door autoproblemen genoegen moeten nemen met de 38e plaats bij de 24 uur van de Nürburgring. De Mercedes-AMG GT3 van het team van de Nederlander ging aan de leiding met nog ruim drie uur te gaan, maar moest daarna de pits opzoeken.
1 dag geleden