Eerste deelname 4x400 op EK indoor levert Bol tweede goud op
TORUN (ANP) - Femke Bol mocht op de EK indooratletiek in het Poolse Torun twee keer naar het Wilhelmus luisteren. Het 21-jarige supertalent veroverde zaterdag met overmacht het goud op de 400 meter individueel en leidde zondag de estafetteploeg op de 4x400 meter soeverein naar haar tweede gouden medaille. "Supergaaf", was haar eerste reactie.
Bol was de slotloopster van het Nederlandse kwartet, dat voor het eerst op een EK indoor meedeed aan de 4x400. Ze profiteerde van het voorwerk van Lieke Klaver, Marit Dopheide en Lisanne de Witte. Die drie zorgden ervoor dat Bol het vanuit een ideale positie kon afmaken. De schuivers over het tartan van Dopheide en De Witte bij het wisselen van het stokje hadden geen gevolgen. "Ik bleef even 'plakken' achter de Britse loopster, maar toen ik haar voorbij ging en voorop lag, wist ik dat het goed zat. Individueel goud is mooi, maar deze gouden met het team is zeker zo bijzonder."
Klaver memoreerde dat het viertal een primeur beleefde. "Deze 4x400 indoor was helemaal nieuw voor ons. Een week geleden hebben we een meeting van 2 uur gehad en vooral gekeken naar hoe buitenlandse teams het deden, want we hadden er zelf helemaal geen ervaringsgegevens van", aldus de nummer vijf van de 400 meter individueel. "Als ik deze race in die finale had gelopen, had ik misschien wel twee medailles", stelde Klaver. "Ik ben heel blij met hoe het ging, voel me gezegend met dit team. Groot-Brittannië wint bijna altijd medailles op de estafette en nu winnen wij. We moeten niet naast onze schoenen gaan lopen, maar het motiveert wel."
Lisanne de Witte voorspelde een mooie toekomst voor het team, dat al geplaatst is voor de 4x400 meter op de Olympische Spelen in Tokio. "We liepen hier indoor al harder dan op de WK outdoor in Doha in 2019. Outdoor kunnen we echt veel sneller, er kan iets heel moois van komen in Tokio."
Meer uit Sport
SINGAPORE (ANP) - Max Verstappen start zondag vanaf poleposition in de Grote Prijs van Singapore. De viervoudig wereldkampioen was in de kwalificatie op het stratencircuit van Marina Bay met een rondje van 1.31,373 de snelste. Hij was een fractie sneller dan Ferrari-coureur Charles Leclerc uit Monaco en diens Britse teamgenoot Lewis Hamilton.
3 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Carlos Alcaraz heeft de derde ronde bereikt op het masterstoernooi van Shanghai. De Spaanse toptennisser rekende in de tweede ronde in twee sets af met de Argentijn Juan Manuel Cerúndolo: 6-3 6-3.
4 uur geledenBAKOE (ANP) - De Nederlandse judoka's zijn voor het eerst sinds 2017 zonder medaille geëindigd op een WK. Zwaargewicht Jur Spijkers verloor zaterdag in Bakoe (Azerbeidzjan) als laatste Nederlandse deelnemer in de herkansingen van de Tsjech Lukáš Krpálek op ippon.
6 uur geledenSINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft met zijn zege in de sprintrace van de Grote Prijs van Singapore op alle huidige circuits van de Formule 1 gewonnen. De Red Bull-coureur zei in het interview na afloop echter dat hij de zege in een sprintrace niet meetelt. "Ik ben blij dat ik heb gewonnen, maar ik wil morgen winnen, niet vandaag."
6 uur geledenSINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft de sprintrace van de Grote Prijs van Singapore gewonnen. De viervoudig wereldkampioen bleef de Ferrari's van de Brit Lewis Hamilton en Charles Leclerc uit Monaco ruim voor.
7 uur geledenSINGAPORE (ANP) - De start van de sprintrace van de Grote Prijs van Singapore in de Formule 1 is enige tijd uitgesteld door hevige regenval. Ruim tien minuten voor de start begon het hard te regenen boven het stratencircuit in Marina Bay in Singapore.
8 uur geledenBERGAMO (ANP) - Bauke Mollema weet nog niet wat hij gaat doen na zijn afscheid als wielrenner. De 39-jarige Groninger komt zaterdag voor het laatst in actie in de Ronde van Lombardije, de Italiaanse najaarsklassieker die hij in 2019 won. "Ik wil het gewoon rustig aan doen en bij mijn gezin zijn. Ik wil van het leven genieten", zegt Mollema op de website van zijn ploeg Lidl-Trek.
8 uur geleden