Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerste deelname 4x400 op EK indoor levert Bol tweede goud op

Eerste deelname 4x400 op EK indoor levert Bol tweede goud op

TORUN (ANP) - Femke Bol mocht op de EK indooratletiek in het Poolse Torun twee keer naar het Wilhelmus luisteren. Het 21-jarige supertalent veroverde zaterdag met overmacht het goud op de 400 meter individueel en leidde zondag de estafetteploeg op de 4x400 meter soeverein naar haar tweede gouden medaille. "Supergaaf", was haar eerste reactie.

Bol was de slotloopster van het Nederlandse kwartet, dat voor het eerst op een EK indoor meedeed aan de 4x400. Ze profiteerde van het voorwerk van Lieke Klaver, Marit Dopheide en Lisanne de Witte. Die drie zorgden ervoor dat Bol het vanuit een ideale positie kon afmaken. De schuivers over het tartan van Dopheide en De Witte bij het wisselen van het stokje hadden geen gevolgen. "Ik bleef even 'plakken' achter de Britse loopster, maar toen ik haar voorbij ging en voorop lag, wist ik dat het goed zat. Individueel goud is mooi, maar deze gouden met het team is zeker zo bijzonder."

Klaver memoreerde dat het viertal een primeur beleefde. "Deze 4x400 indoor was helemaal nieuw voor ons. Een week geleden hebben we een meeting van 2 uur gehad en vooral gekeken naar hoe buitenlandse teams het deden, want we hadden er zelf helemaal geen ervaringsgegevens van", aldus de nummer vijf van de 400 meter individueel. "Als ik deze race in die finale had gelopen, had ik misschien wel twee medailles", stelde Klaver. "Ik ben heel blij met hoe het ging, voel me gezegend met dit team. Groot-Brittanniƫ wint bijna altijd medailles op de estafette en nu winnen wij. We moeten niet naast onze schoenen gaan lopen, maar het motiveert wel."

Lisanne de Witte voorspelde een mooie toekomst voor het team, dat al geplaatst is voor de 4x400 meter op de Olympische Spelen in Tokio. "We liepen hier indoor al harder dan op de WK outdoor in Doha in 2019. Outdoor kunnen we echt veel sneller, er kan iets heel moois van komen in Tokio."

Meer uit Sport

Als eerste geplaatste tennisser De Minaur door in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De Australische tennisser Alex de Minaur heeft de tweede ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam bereikt. De nummer 1 van de plaatsingslijst was in twee sets te sterk voor Arthur Fils uit Frankrijk: 7-6 (3) 6-2.

5 uur geleden
TeamNL zakt in medailleklassement naar tiende plek, Noren leiden

MILAAN (ANP) - Nederland maakt bij de Olympische Spelen in Milaan nog net deel uit van de top 10 van beste landen. Na het goud en zilver voor langebaanschaatssters Jutta Leerdam en Femke Kok van maandag kwamen er dinsdag geen nieuwe medailles bij.

6 uur geleden
Nuis zorgt voor ontspanning bij olympisch debutant De Boo

MILAAN (ANP) - Jenning de Boo heeft in de dagen voor zijn olympische debuut in Milaan veel aan zijn 36-jarige ploeggenoot Kjeld Nuis. De drievoudig olympisch kampioen helpt de 22-jarige Groninger om het luchtig te houden. "Geer en Goor worden we genoemd", zegt De Boo. "Hij is Goor en ik ben Geer, denk ik."

8 uur geleden
Schaatsers vol bewondering over gouden race Leerdam op 1000 meter

MILAAN (ANP) - De schaatsers die woensdag de 1000 meter rijden, hebben vol bewondering gekeken naar het optreden van Jutta Leerdam op diezelfde afstand afgelopen maandag op de Olympische Spelen van Milaan. Leerdam schaatste in een olympisch record van 1.12,31 naar het goud.

8 uur geleden
Schuldbewuste Velzeboer weet niet wat er in haar hoofd omging

MILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer vond het na haar fatale val in de halve finale van de gemengde aflossing lastig aan te geven waar het precies misging. "Ik weet niet zo goed wat er in mijn hoofd omging. Ik kwam na een wissel wat klem te zitten en ik wilde weer snelheid gaan maken. Toen kwam ik met mijn punt in het ijs. Het was niet te voorspellen dat dit ging gebeuren. Het is gewoon klote", vertelde de kopvrouw van de Nederlandse ploeg in Milaan.

10 uur geleden
Griekspoor keert alleen terug in Davis Cup als zaken beter worden

ROTTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor (29) keert alleen terug in het Davis Cup-team als er bepaalde zaken bij de tennisbond veranderen. Dat zei de nummer 1 van Nederland in Ahoy na zijn overwinning in de eerste ronde op het ABN AMRO Open tegen Giovanni Mpetshi Perricard. "Als je de Davis Cup wilt winnen, dan moeten dingen beter", aldus Griekspoor. "Heel veel mensen in het Nederlandse tennis zijn het met me eens. Ik spreek het uit. Ik vang die kogels daarvoor graag op."

10 uur geleden
Leerdam mag ingedeukte gouden medaille inleveren voor reparatie

MILAAN (ANP/AFP) - Schaatsster Jutta Leerdam mag haar gouden olympische medaille inleveren voor reparatie. De organisatie van de Olympische Spelen in Milaan heeft dinsdag laten weten dat sporters hun medailles kunnen inleveren als deze mankementen vertonen.

10 uur geleden