Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerste deel van veelbesproken docu over Harry en Meghan te zien

Eerste deel van veelbesproken docu over Harry en Meghan te zien

LONDEN (ANP) - De eerste drie afleveringen van de langverwachte en veelbesproken documentaire over de Britse prins Harry en zijn vrouw Meghan verschijnen donderdag op Netflix. In de serie vertellen ze onder meer uitgebreid over de motivatie voor hun stap terug binnen het Britse koningshuis. Ook vrienden en kennissen, die niet eerder in het openbaar over Harry en Meghan spraken, komen aan het woord.

De documentaireserie houdt de gemoederen in het Verenigd Koninkrijk al dagen bezig. Britse media berichtten en speculeerden veelvuldig over wat er in het portret te zien zal zijn. Ook zorgden de eerste trailers voor commotie. Zo meldden meerdere kranten dat er enkele beelden zijn gebruikt die moeten bewijzen hoe ernstig Harry en Meghan werden lastiggevallen door paparazzi, maar zouden dat in werkelijkheid foto's en video's van situaties zijn waarbij ze helemaal niet betrokken waren.

Het team van de prins en zijn vrouw zei dinsdag over de vermeende creatieve montage dat de trailers "niet letterlijk" bedoeld zijn. Het gebruik van archiefbeelden en stockfoto's is volgens woordvoerders een veelvoorkomende werkwijze bij het maken van promo's voor documentaires.

In de maandag verschenen tweede trailer zegt Harry onder meer dat hij "er alles aan moest doen" om zijn gezin te beschermen. Ook heeft de prins het over "de pijn en het lijden" van vrouwen die trouwen met leden van het Britse koningshuis. Hiermee verwijst hij naar zijn moeder, prinses Diana, die in 1997 overleed bij een auto-ongeluk toen ze werd achtervolgd door paparazzi. Harry zegt in de trailer opnieuw dat hij bang was dat de "geschiedenis zich ging herhalen". De prins heeft vaker gezegd dat de enorme media-aandacht een van de redenen was waarom hij terugtrad binnen de koninklijke familie en met zijn gezin naar de Verenigde Staten is verhuisd.

De documentaireserie Harry & Meghan bestaat in totaal uit zes afleveringen. De volgende drie delen verschijnen volgende week donderdag.

De reeks maakt deel uit van de deal die het koppel met Netflix heeft gesloten voor meerdere projecten. Eerder verscheen al een serie over de door Harry bedachte Invictus Games. Naar verluidt betaalde de streamingdienst de prins en zijn vrouw zo'n 150 miljoen dollar, omgerekend bijna 143 miljoen euro, voor de samenwerking.

Meer uit Buitenland

Merz naar campagnebijeenkomst voor verkiezingen Berlijn

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft achter gesloten deuren campagne gevoerd voor de aankomende verkiezingen in stadstaat Berlijn. Hij sprak ongeveer 150 partijgenoten toe in het hoofdkwartier van zijn christendemocraten.

57 minuten geleden
Turkse media: Erdogan zoekt herverkiezing via geitenpaadje

ANKARA (ANP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan is voornemens zich opnieuw te kandideren voor het presidentschap, aldus Turkse media op gezag van een hooggeplaatste adviseur van Erdogan.

1 uur geleden
Trump zinspeelt op grote escalatie oorlog Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij binnenkort kan beslissen over nieuwe escalatie in het conflict met Iran. "Ik sta voor een belangrijke beslissing. Wil ik eropaf gaan en ze vernietigen, of doe ik dat niet? Het is een grote beslissing", zei hij tegen nieuwssite Axios over het Iraanse regime. "Met mij weet je nooit wat er kan gebeuren."

1 uur geleden
Poolse premier wijst op gevaar Russische provocatie van de NAVO

WARSCHAU (ANP/AFP) - De Poolse premier Donald Tusk heeft zijn parlement gewaarschuwd dat er een reële dreiging uitgaat van Rusland tegen Europese landen en NAVO-lidstaten. In een ingelaste toespraak voor het Poolse parlement zei hij donderdag te beschikken over informatie dat Rusland plannen heeft aanvallen met drones en raketten uit te voeren tegen bondgenoten van Oekraïne.

2 uur geleden
Trump schijnbaar op de foto met afbeelding sloop Kennedy Center

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is gefotografeerd met een afbeelding die lijkt te gaan over de sloop van het beroemde Kennedy Center. Een fotograaf van persbureau AFP nam de foto op een luchtmachtbasis, waar Trump in een vliegtuig zat.

3 uur geleden
Venezuela herstelt toegang tot geblokkeerde nieuwssites

CARACAS (ANP/AFP) - Venezuela heeft sommige geblokkeerde nieuwssites weer toegankelijk gemaakt. De toezichthouder meldt dat "verschillende nationale en internationale digitale platforms en media" weer bekeken kunnen worden.

3 uur geleden
Zweedse verkiezingswinnaar wil land in nieuwe richting leiden

STOCKHOLM (ANP/AFP) - De Zweedse verkiezingswinnaar Magdalena Andersson heeft op X verklaard dat zij het land in een nieuwe richting wil leiden. De kiescommissie bevestigde donderdag dat haar linkse blok de verkiezingen van afgelopen zondag heeft gewonnen, waardoor de kans groot is dat Andersson de nieuwe premier zal worden.

6 uur geleden