Eerste deel Dummie de Mummie bekroond met Gouden Boek
DEN HAAG (ANP) - De jeugdroman Dummie de Mummie en de Gouden Scarabee is bekroond met een Gouden Boek. Het eerste deel uit de succesvolle reeks van schrijver Tosca Menten is meer dan 75.000 keer over de toonbank gegaan, maakte boekenkoepel CPNB donderdag bekend.
In Dummie de Mummie en de Gouden Scarabee, dat in 2009 verscheen, wordt de doodnormale scholier Goos geïntroduceerd. Hij raakt bij toeval bevriend met de aimabele mummie Dummie. Het boek werd wereldwijd vertaald en verfilmd.
Boeken voor volwassenen worden met een Gouden Boek bekroond als er 200.000 exemplaren zijn verkocht. Bij jeugdboeken gebeurt dit al bij 75.000 exemplaren.
Een woordvoerder van boekenkoepel CPNB noemt het "heel bijzonder als van een jeugdboek zoveel exemplaren worden verkocht". Per jaar worden gemiddeld twee Gouden Boeken aan romans voor jongeren uitgereikt. Over het algemeen gaat dit om boeken die net uitgekomen zijn: "Het komt niet vaak voor dat een boek na al die jaren nog deze mijlpaal behaalt."
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De Nationale Politie heeft de kritische blik van Bits of Freedom gebruikt om de werkwijze aan te passen. Dat zei plaatsvervangend korpschef Wilbert Paulissen in een videoboodschap bij de uitreiking van de Big Brother Awards, de 'prijs' voor de grootste privacyschenders van 2025.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst belooft algoritmes op een meer verantwoorde manier toe te passen, na hiervoor te zijn berispt met een Big Brother Award. Maar de organisatie kan volgens een woordvoerder niet zonder algoritmes om miljarden euro's aan belastinginkomsten te kunnen controleren. "Wij gebruiken algoritmes en zullen die blijven gebruiken."
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Om te komen tot gezonde en schimmelvrije woningen voor alle Amsterdammers, is steun van het Rijk nodig. Dat schrijft woonwethouder Zita Pels aan de gemeenteraad.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De 39-jarige Bob ter H., die wordt verdacht van het bedreigen van zanger Douwe Bob, is opnieuw opgepakt. De man was in afwachting van zijn strafzaak vrijgelaten, maar heeft de voorwaarden die daaraan waren verbonden overtreden. Dat bevestigt zijn advocaat Willem van Vliet na berichtgeving door het AD.
18 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Vier van de vijf verdachten in een groot proces dat draait om een groep vermeende soevereinen, mogen de inhoudelijke behandeling van de strafzaak in vrijheid afwachten. Dat heeft de rechtbank in Leeuwarden aan het einde van de derde inleidende zitting laten weten, waarna applaus in de zittingszaal klonk.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een 31-jarige Amsterdammer is dinsdag aangehouden voor het versturen van drugs via de post. Zijn voorarrest is vrijdag verlengd met twee weken, meldt het Openbaar Ministerie. De man zou zeker acht pakketten met in totaal ruim drie kilo harddrugs hebben verstuurd.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair staatssecretaris Judith Tielen (Jeugd) adviseert ouders en organisaties om kinderen voorlopig niet met speelzand te laten spelen, omdat er mogelijk te veel asbest in zit. In een brief aan de Tweede Kamer schrijft de VVD-bewindsvrouw dat ze een advies van meerdere deskundigen en de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit onderschrijft.
19 uur geleden