Eerste deel Dummie de Mummie bekroond met Gouden Boek
DEN HAAG (ANP) - De jeugdroman Dummie de Mummie en de Gouden Scarabee is bekroond met een Gouden Boek. Het eerste deel uit de succesvolle reeks van schrijver Tosca Menten is meer dan 75.000 keer over de toonbank gegaan, maakte boekenkoepel CPNB donderdag bekend.
In Dummie de Mummie en de Gouden Scarabee, dat in 2009 verscheen, wordt de doodnormale scholier Goos geïntroduceerd. Hij raakt bij toeval bevriend met de aimabele mummie Dummie. Het boek werd wereldwijd vertaald en verfilmd.
Boeken voor volwassenen worden met een Gouden Boek bekroond als er 200.000 exemplaren zijn verkocht. Bij jeugdboeken gebeurt dit al bij 75.000 exemplaren.
Een woordvoerder van boekenkoepel CPNB noemt het "heel bijzonder als van een jeugdboek zoveel exemplaren worden verkocht". Per jaar worden gemiddeld twee Gouden Boeken aan romans voor jongeren uitgereikt. Over het algemeen gaat dit om boeken die net uitgekomen zijn: "Het komt niet vaak voor dat een boek na al die jaren nog deze mijlpaal behaalt."
Meer uit Binnenland
EGMOND AAN ZEE (ANP) - Bij de kust van Egmond aan Zee is zondagavond een levende witsnuitdolfijn gestrand, meldt SOS Dolfijn. Het dier wordt koel gehouden met natte doeken, schrijft de stichting op Facebook. Volgens NH Nieuws wordt de witsnuitdolfijn naar de opvang van SOS Dolfijn gebracht om te kijken hoe het gered kan worden.
44 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland gaat de repatriëring leiden van twee zieke bemanningsleden aan boord van het schip m/v Hondius dat voor anker ligt voor de kust van Kaapverdië, meldt de Nederlandse cruisemaatschappij Oceanwide Expeditions zondagavond laat in een persbericht. Drie passagiers aan boord van het schip zijn overleden. Volgens de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) testte er zeker een positief op het hantavirus.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Dagblad Trouw viert maandag de 25.000e editie van de krant. Ter gelegenheid van deze mijlpaal hebben zowel de krant zelf als de website maandag het oude logo waarmee de krant in de oorlogsjaren werd gepubliceerd. Dat heeft hoofdredacteur Wendelmoet Boersema zondag gemeld in het radioprogramma Met Het Oog op Morgen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken (BuZa) heeft bevestigd dat twee Nederlandse opvarenden van een kleinschalig cruiseschip zijn overleden. Volgens een woordvoerder werd een Nederlander ziek aan boord en overleed de persoon medio april tijdens een reis van Argentinië naar Kaapverdië. De tweede Nederlander, die ook ziek werd, is nog overgebracht naar Zuid-Afrika, waar de persoon overleed.
3 uur geledenWEERT/BUDEL (ANP) - De brand die dagenlang heeft gewoed in het natuurgebied bij Weert en Budel is onder controle. De brandweer meldde zondag even voor 21.30 uur dat het sein 'brand meester' is gegeven.
4 uur geledenJOHANNESBURG (ANP) - Een Nederlands stel is overleden na een virusuitbraak op een cruiseschip in de Atlantische Oceaan. Dat meldt het internationale persbureau AFP op basis van een anonieme bron. De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) meldt dat er drie doden zijn op de cruise, van wie er zeker een positief testte op het hantavirus.
5 uur geledenOLDENZAAL (ANP) - Bij een brand in een woning in het Twentse Oldenzaal is zondagmiddag iemand om het leven gekomen. Dat laat de brandweer weten. Ook zijn er familieleden die rook hebben ingeademd. Volgens een brandweerwoordvoerder zijn twee personen naar het ziekenhuis gebracht.
8 uur geleden