Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerste deel Dummie de Mummie bekroond met Gouden Boek

Eerste deel Dummie de Mummie bekroond met Gouden Boek

DEN HAAG (ANP) - De jeugdroman Dummie de Mummie en de Gouden Scarabee is bekroond met een Gouden Boek. Het eerste deel uit de succesvolle reeks van schrijver Tosca Menten is meer dan 75.000 keer over de toonbank gegaan, maakte boekenkoepel CPNB donderdag bekend.

In Dummie de Mummie en de Gouden Scarabee, dat in 2009 verscheen, wordt de doodnormale scholier Goos geïntroduceerd. Hij raakt bij toeval bevriend met de aimabele mummie Dummie. Het boek werd wereldwijd vertaald en verfilmd.

Boeken voor volwassenen worden met een Gouden Boek bekroond als er 200.000 exemplaren zijn verkocht. Bij jeugdboeken gebeurt dit al bij 75.000 exemplaren.

Een woordvoerder van boekenkoepel CPNB noemt het "heel bijzonder als van een jeugdboek zoveel exemplaren worden verkocht". Per jaar worden gemiddeld twee Gouden Boeken aan romans voor jongeren uitgereikt. Over het algemeen gaat dit om boeken die net uitgekomen zijn: "Het komt niet vaak voor dat een boek na al die jaren nog deze mijlpaal behaalt."

Meer uit Binnenland

Politie lost waarschuwingsschot bij aanhouding in Bladel

BLADEL (ANP) - De politie heeft een waarschuwingsschot gelost bij een aanhouding aan de Europalaan in het Brabantse Bladel. Dat meldt de politie op X.

41 minuten geleden
Schoof: EU-financiering Oekraïne rond als iedereen als NL betaalt

BRUSSEL (ANP) - In plaats van een lening op basis van bevroren Russische tegoeden, zouden lidstaten ook net zoveel kunnen afdragen aan Oekraïne als Nederland. "Dan is de financiering rond", zei premier Dick Schoof na afloop van overleg met EU-leiders.

43 minuten geleden
Veiligheidsregio Noord-Holland Noord had drukke avond door storm

ALKMAAR (ANP) - De Veiligheidsregio Noord-Holland Noord heeft donderdagavond door storm Benjamin "een drukke periode gehad met behoorlijk wat meldingen en veel inzetten vanuit de brandweer die gerelateerd waren aan stormschade". Om hoeveel meldingen het precies gaat, weet de woordvoerder niet.

3 uur geleden
Burgemeester legt beperkingen op aan demonstratie XR op Schiphol

HAARLEMMERMEER (ANP) - Burgemeester Marianne Schuurmans van Haarlemmermeer legt beperkingen op aan de demonstratie vrijdag van Extinction Rebellion (XR) op luchthaven Schiphol. De demonstratie mag bij minder dan tweehonderd mensen alleen plaatsvinden op het Jan Dellaertplein voor Schiphol Plaza en bij meer dan tweehonderd mensen op het plein bij het Hilton Hotel.

8 uur geleden
Geen treinen op de hogesnelheidslijn om storm Benjamin

ROTTERDAM (ANP) - Tussen Amsterdam Zuid en Breda rijden geen treinen op de hogesnelheidslijn, meldt de NS. Reden is de harde wind, veroorzaakt door storm Benjamin.

8 uur geleden
Woonministerie herkent zich niet in noodkreet over 500.000 huizen

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening herkent zich niet in de waarschuwing van het Interprovinciaal Overleg (IPO) dat de bouw van ongeveer 500.000 woningen de komende jaren dreigt vast te lopen. "Het verschilt per project en per regio", antwoordt een woordvoerder van demissionair woonminister Mona Keijzer. "Dus het is niet zo dat projecten daadwerkelijk niet kunnen doorgaan als er knelpunten zijn."

9 uur geleden
Opvang voor dakloze mensen in Den Haag eerder open om storm

DEN HAAG (ANP) - Dakloze mensen zijn in Den Haag donderdagmiddag al welkom bij het Leger des Heils voor opvang, laat een woordvoerster van de gemeente weten. De winterkouderegeling gaat eigenlijk pas op 1 november in, maar vanwege storm Benjamin kunnen mensen deze donderdag al terecht.

9 uur geleden