Eerste dag zonder positieve coronatest op Spelen
BEIJING (ANP) - De Olympische Spelen van Beijing heeft voor het eerst een dag zonder positieve coronatests achter de rug. De bijna 69.000 tests die woensdag werden uitgevoerd, leverden louter negatieve uitslagen op. In de dagen ervoor testte steeds nog een enkeling positief.
Op het vliegveld van Beijing kwamen woensdag zeven deelnemers aan de Spelen aan. Zij testten allemaal negatief. Dat gold in de gesloten 'superbubbel' die de Chinezen hebben gemaakt ook voor alle deelnemers, die dagelijks een coronatest ondergaan.
In totaal hebben de Chinezen sinds 23 januari bijna 1,6 miljoen coronatests uitgevoerd bij sporters, officials, journalisten, vrijwilligers en andere stakeholders, die in een eigen 'bubbel' zitten en geen contact kunnen hebben met de plaatselijke bevolking. Het leverde vooralsnog 435 positieve uitslagen op. In de dagen voor de opening van de Spelen, toen de meeste deelnemers in Beijing aankwamen, ging het om enkele tientallen positieve gevallen per dag. Gedurende de Spelen nam dat aantal steeds verder af.
"Dit laat zien dat de voorzorgsmaatregelen die we hebben genomen effectief zijn", zegt Huang Chun, die namens het Chinese organisatiecomité verantwoordelijk is voor de coronabestrijding. "We hebben een succesvol model gevonden voor Winterspelen tijdens een pandemie."
Meer uit Sport
INDIAN WELLS (ANP/RTR) - Aryna Sabalenka staat in de kwartfinale van het masterstoernooi van Indian Wells. De Belarussische tennisster was in twee sets te sterk voor de Japanse Naomi Osaka: 6-2 6-4.
2 uur geledenPOUILLY-SUR-LOIRE (ANP) - Ineos Grenadiers heeft de ploegentijdrit in Parijs-Nice gewonnen. Over 23,5 kilometer van Cosne-Cours-sur-Loire naar Pouilly-sur-Loire was de Britse ploeg twee seconden sneller dan nummer 2 Lidl-Trek. De derde plek was op elf seconden van de winnaars voor Decathlon.
7 uur geledenSAN GIMIGNANO (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel heeft de tweede etappe in Tirreno-Adriatico gewonnen. Hij kwam als eerste over de eindstreep in San Gimignano na een lastige finale over onverharde wegen. In een sprintje was hij te sterk voor de Mexicaan Isaac Del Toro en Italiaan Giulio Pellizzari. Het drietal was in de laatste kilometers van de etappe over 206 kilometer weggereden bij de concurrentie.
8 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur heeft zijn tweede paralympische medaille gewonnen. De winnaar van het goud op de super-G won op dinsdag de supercombinatie. Hij was in de combinatie de snelste in de super-G en werd zesde in de slalom. Niels de Langen won een bronzen medaille bij de supercombinatie.
9 uur geledenARNHEM (ANP) - Wereldkampioene kogelstoten Jessica Schilder voert de Nederlandse atletiekploeg aan voor de wereldkampioenschappen indoor, van 20 tot en met 22 maart in het Poolse Torun. Schilder voert met een stoot van 20,69 meter de wereldranglijst aan van dit jaar.
9 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur lijkt op weg naar zijn tweede paralympische medaille. De winnaar van het goud op de super-G leidt na het eerste onderdeel van de supercombinatie, toevallig ook de super-G. De medailles worden dinsdag rond 14.00 uur verdeeld na de slalom.
12 uur geledenMIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam zijn definitief uitgeschakeld op de World Baseball Classic. De ploeg van bondscoach Andruw Jones kan niet meer bij de beste twee ploegen van de poule eindigen na de winst van de Dominicaanse Republiek op Israël in het stadion van de Miami Marlins: 10-1.
1 dag geleden