Eerste dag zonder positieve coronatest op Spelen
BEIJING (ANP) - De Olympische Spelen van Beijing heeft voor het eerst een dag zonder positieve coronatests achter de rug. De bijna 69.000 tests die woensdag werden uitgevoerd, leverden louter negatieve uitslagen op. In de dagen ervoor testte steeds nog een enkeling positief.
Op het vliegveld van Beijing kwamen woensdag zeven deelnemers aan de Spelen aan. Zij testten allemaal negatief. Dat gold in de gesloten 'superbubbel' die de Chinezen hebben gemaakt ook voor alle deelnemers, die dagelijks een coronatest ondergaan.
In totaal hebben de Chinezen sinds 23 januari bijna 1,6 miljoen coronatests uitgevoerd bij sporters, officials, journalisten, vrijwilligers en andere stakeholders, die in een eigen 'bubbel' zitten en geen contact kunnen hebben met de plaatselijke bevolking. Het leverde vooralsnog 435 positieve uitslagen op. In de dagen voor de opening van de Spelen, toen de meeste deelnemers in Beijing aankwamen, ging het om enkele tientallen positieve gevallen per dag. Gedurende de Spelen nam dat aantal steeds verder af.
"Dit laat zien dat de voorzorgsmaatregelen die we hebben genomen effectief zijn", zegt Huang Chun, die namens het Chinese organisatiecomité verantwoordelijk is voor de coronabestrijding. "We hebben een succesvol model gevonden voor Winterspelen tijdens een pandemie."
Meer uit Sport
TURIJN (ANP) - Jannik Sinner is de ATP Finals in Turijn begonnen met een overtuigende zege. De Italiaanse nummer 2 van de wereldranglijst versloeg de Canadees Félix Auger-Aliassime in twee sets: 7-5 6-1.
8 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De uitspraak in de rechtszaak die coureur Laura Villars heeft aangespannen tegen de internationale autosportfederatie FIA om de verkiezingsregels aan te vechten volgt op 3 december. De 28-jarige Zwitserse wil dat de aankomende verkiezingen voor het voorzitterschap worden opgeschort. De verkiezingen staan gepland voor 12 december in Oezbekistan.
11 uur geledenSALT LAKE CITY (ANP) - Schaatsster Joy Beune is voldoende hersteld om vrijdag bij de eerste wereldbekerwedstrijd in Salt Lake City van start te gaan op de 3000 meter. Dat meldt schaatsbond KNSB.
11 uur geledenROME (ANP/RTR) - Ferrari-topman John Elkann heeft tegen F1-coureurs Charles Leclerc en Lewis Hamilton gezegd dat ze minder moeten praten en zich moeten concentreren op het racen. Leclerc en Hamilton kenden een teleurstellend raceweekend in Brazilië, waar zij beiden uitvielen in de Grote Prijs van São Paulo.
13 uur geledenTURIJN (ANP) - Taylor Fritz heeft zijn eerste wedstrijd op de ATP Finals in Turijn gewonnen. De 28-jarige Amerikaan versloeg de Italiaan Lorenzo Musetti in twee sets: 6-3 6-4.
14 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft de eerste plaats op de wereldranglijst weer overgenomen van Jannik Sinner. De 22-jarige Spanjaard stond een week geleden de positie af aan zijn twee jaar oudere rivaal uit Italië.
22 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull kwam woorden tekort om de prestatie van Max Verstappen in de Grote Prijs van São Paulo te beschrijven. "Het was een ongelooflijke prestatie van Max", liet hij via het team weten. "We weten allemaal dat hij vorig jaar vanaf P17 naar de zege reed in de regen en dat dat een van de meest uitzonderlijke races was. Maar dit jaar deed hij het bijna opnieuw, vanuit de pitstraat, op het droge en dat met een extra stop door een lekke band."
1 dag geleden