Eerste dag landelijk sportevenement Koningsspelen van start
DEN HAAG (ANP) - Basisscholen in Nederland kunnen donderdag van start met de Koningsspelen. In verband met de viering van het islamitische Suikerfeest vrijdag, zijn de Koningsspelen dit jaar voor het eerst verspreid over twee dagen. Scholen kunnen kiezen op welke dag zij meedoen aan de landelijke sportdag.
De landelijke sportdag voor basisschoolkinderen gaat traditiegetrouw van start met een gezamenlijk ontbijt. Daarna vinden de sportactiviteiten plaats. De Koningsspelen hebben dit jaar als thema '1,2 iedereen doet mee'. Het themalied, dat wordt gezongen door het kinderkoor van Kinderen voor Kinderen, heet ZIGGZAGG. In totaal doen er 1,3 miljoen kinderen van 6300 basisscholen mee aan de spelen.
Koning Willem-Alexander is vrijdag in Deventer van de partij. Voorafgaand aan de sportactiviteiten schuift de koning in sportcentrum De Scheg aan voor het ontbijt. Zo'n 850 kinderen van vijf verschillende basisscholen zijn hierbij aanwezig.
De feestelijkheden in Deventer zijn vrijdag live op televisie te volgen bij NPO Zapp. Presentatoren Ron Boszhard en Britt Dekker mogen de koning deze ochtend zoals elk jaar weer wat sportgerelateerde vragen stellen. Die zal de koning dit jaar alleen moeten beantwoorden, want koningin Máxima is er niet bij.
De sportdag werd precies tien jaar geleden voor het eerst georganiseerd in het kader van de inhuldiging van Willem-Alexander als koning. Het doel van de dag is om kinderen en hun ouders bewust te maken van het belang van gezond ontbijten en bewegen.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Merel Westrik is de winnaar van het jubileumseizoen van Wie is de Mol?. Zij wist Nathan Rutjes te onthullen als de mol, de saboteur in het spel. De ontknoping vond zaterdagavond live plaats vanuit De Hallen in Amsterdam.
10 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De teller van de actie Serious Request van 3FM staat na twee dagen op 5.931.644 euro. Dat is zaterdag gemeld door de NPO. Nog nooit eerder was er na twee dagen al zoveel geld ingezameld bij de jaarlijkse actie van de zender. Het goede doel is dit jaar Spieren voor Spieren, een stichting die zich inzet voor kinderen met een spierziekte.
11 uur geledenLEIDEN (ANP) - Manosfeer is dit jaar het 'verschijnwoord' en graaiflatie het 'verdwijnwoord', volgens het Instituut voor de Nederlandse Taal (INT). Dat instituut volgt continu hoe het Nederlands zich ontwikkelt, welke woorden winnen aan populariteit en welke stilaan verdwijnen.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vorig jaar liepen Nederlanders 5,6 miljoen sportblessures op, ongeveer 300.000 meer dan in het jaar daarvoor. Dat meldt VeiligheidNL, een kenniscentrum voor letselpreventie. Volgens het centrum is het 'blessurerisico' toch gedaald, omdat meer Nederlanders zijn gaan sporten.
22 uur geledenHOUTEN (ANP) - 2025 was een uitzonderlijk droog jaar. Tot dusver viel er 672 millimeter regen, terwijl er gemiddeld 869 millimeter valt over een heel jaar. "De laatste keer dat een jaar zo droog verliep was in 2018 en het is pas de derde keer deze eeuw dat gemiddeld over het land minder dan 700 millimeter viel", meldt Weeronline.
23 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Haagse politiechef Karin Krukkert verwacht dat agenten van haar eenheid gewond zullen raken tijdens de komende jaarwisseling. Daarvoor waarschuwt ze op Omroep West. "Het is niet de vraag óf we gewonde collega's hebben aan het eind van de jaarwisseling. Maar, hoe treurig ook, dat het een gegeven is", aldus Krukkert.
1 dag geledenHILVERSUM (ANP) - Oud-premier Jan Peter Balkenende en voormalig minister voor Vreemdelingenbeleid en Integratie Rita Verdonk wisten niet dat toenmalig VVD-voorzitter Bas Eenhoorn en partijleider Gerrit Zalm al jaren eerder op de hoogte waren van onwaarheden in de asielaanvraag van Ayaan Hirsi Ali. Dat blijkt uit het NTR-premiersportret 'De storm van Balkenende', een tweedelige documentaireserie die de NTR op 27 en 28 december uitzendt.
1 dag geleden