Eerste coronadoden in Litouwen en Bosnië
VILNIUS (ANP/AFP) - In Litouwen en Bosnië zijn voor het eerst patiënten aan het nieuwe coronavirus overleden.
In Litouwen ging het om een oudere vrouw die mogelijk besmet is geraakt terwijl ze in het ziekenhuis werd behandeld voor andere ziekten. Tot dusver zijn 69 gevallen van coronavirus bevestigd in de Baltische staat met 2,8 miljoen inwoners.
De regering heeft kritiek gekregen op de trage start met testen. Het land voert het aantal tests volgende week op, wanneer het meer voorraden uit het buitenland ontvangt.
In Bosnië is een man overleden aan corona. Het land heeft de noodtoestand uitgeroepen vanwege de uitbraak van het virus. Bosnië heeft tot dusver negentig besmettingsgevallen gemeld.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - Twee Duitsers zijn zaterdag aangehouden in Parijs, omdat ze met plakband twee schilderijen hadden opgehangen in het Louvre, melden bronnen bij de politie. Ze hingen de nepkunstwerken op in de zaal waar ook de Mona Lisa hangt. Er ontstond lichte schade aan de muren van de historische zaal.
1 uur geledenSANAA (ANP/AFP/RTR) - De Jemenitische Houthi-beweging zegt aanvallen te hebben uitgevoerd op de Saudische hoofdstad Riyad en olie-installaties in de havenstad Yanbu. Eerder werden explosies in Riyad gemeld.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De VS gaan een "AI Force" oprichten, kondigt Donald Trump aan op zijn platform Truth Social. Ook stelt de Amerikaanse president binnenkort een "AI-tsaar" aan,
3 uur geledenKINSHASA (ANP/AFP) - In de Democratische Republiek Congo begint een nieuwe vaccinatiecampagne in de hoop de ebola-uitbraak in het land te kunnen indammen.
4 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De Europese NAVO-landen kunnen de gaten dichten die mogelijk vertrekkende Amerikaanse troepen laten vallen, verzekert de hoogste militair van de NAVO. "Een volwassen alliantie moet gewoon de gaten kunnen vullen", zegt voorzitter Giuseppe Cavo Dragone van de topmilitairen van de NAVO-landen. "En dat zijn we aan het doen."
5 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De Duitse generaal Carsten Breuer wordt de nieuwe hoogste militair van de NAVO. Dat drukt volgens NAVO-bronnen uit hoe belangrijk Duitsland voor het bondgenootschap aan het worden is. Breuer werd door zijn collega-topmilitairen van de NAVO-landen verkozen boven de Canadese generaal Jennie Carignan.
5 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Israëlische aanvallen in delen van Gaza hebben aan meerdere mensen het leven gekost. Waar persbureau Reuters het over drie dodelijke slachtoffers heeft, telt nieuwszender Al Jazeera er zes.
5 uur geleden