Eerste coronadode in Grieks migrantenkamp
ATHENE (ANP/AFP) - De Griekse autoriteiten hebben zondag de eerste coronadode uit een migrantenkamp gemeld. Het gaat om een 61-jarige man uit Afghanistan die in het vluchtelingencentrum van Malakassa, ten noorden van Athene, verbleef. Hij overleed in een ziekenhuis in de hoofdstad, waar hij werd behandeld wegens Covid-19.
Malakassa werd, evenals de opvangkampen van Schisto en Elaionas nabij Athene, begin september in quarantaine geplaatst. Dat gebeurde uit bezorgdheid over de toenemende verspreiding van het virus onder de duizenden asielzoekers, die er onder beroerde omstandigheden leven.
Sinds maart geldt er al een lockdown voor Griekse migrantenkampen, met beperkingen voor wie erin en eruit mogen. Op het eiland Lesbos bleken onlangs ruim 240 asielzoekers die na het afbranden van het kamp Moria waren overgebracht naar een tijdelijk onderkomen, besmet met het virus.
Het ministerie van Volksgezondheid meldde zondag 216 nieuwe corona-infecties en drie sterfgevallen, onder wie de Afghaanse vluchteling. Sinds de uitbraak van de epidemie in Griekenland zijn 379 patiënten overleden. Hun gemiddelde leeftijd was 78 jaar.
Meer uit Buitenland
BRASILIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse senator Flávio Bolsonaro zegt dat hij van het hooggerechtshof het land niet mag verlaten. De rechtse politicus verloor zondag de presidentsverkiezingen van de zittende president Luiz Inácio Lula da Silva, een uitslag die hij niet erkent.
47 minuten geledenAMMAN (ANP/RTR/AFP) - Jordanië heeft luchtaanvallen uitgevoerd op wat het omschreef als schuilplaatsen van militanten in het zuiden van Syrië. De "terroristische organisaties" die daar actief zijn, zouden banden hebben met de verdachten van de dodelijke aanslag op een kerk in Jordanië.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat 1 miljoen dollar (bijna 895.000 euro) wordt uitgekeerd aan iedereen die kiezersfraude meldt met een arrestatie en veroordeling tot gevolg. In de Verenigde Staten worden volgende week belangrijke verkiezingen gehouden, de midterms.
2 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/BELGA) - De Franse regering heeft een pakket onderwijshervormingen voorgesteld aan scholierenorganisaties, maar deze voldoen volgens deze groeperingen niet aan hun eisen. Daarom zullen de protesten voortgezet worden, aldus de organisaties na een gesprek met premier Sébastien Lecornu.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De verdachte van een dodelijke schietpartij in twee Parijse voorsteden heeft ontkend dat de daad racistisch gemotiveerd was. Bij de schietpartij van vrijdag vielen een dode en vijf gewonden. President Emmanuel Macron sprak eerder van een racistische terreurdaad en zei dat de schutter zijn slachtoffers op basis van geloof en huidskleur koos.
3 uur geledenCHARKIV (ANP/RTR) - Door een Russische aanval op de tweede stad van Oekraïne, Charkiv, zijn twee doden en vier gewonden gevallen. Dit meldde burgemeester Ihor Terechov.
3 uur geledenVATICAANSTAD (ANP/AFP) - De reis van paus Leo volgende maand naar Zuid-Amerika gaat door zoals gepland. Het Vaticaan heeft dat maandag bekendgemaakt, bijna twee weken nadat de religieuze leider werd geopereerd vanwege longkanker.
5 uur geleden