Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerste coronadode dit jaar in Australië

Eerste coronadode dit jaar in Australië

CANBERRA (ANP/RTR) - Australië heeft zondag de eerste coronadode van 2021 gemeld. Met 77 nieuwe gevallen werd er ook een recordaantal besmettingen voor dit jaar geregistreerd in de staat New South Wales (NSW) dat te maken heeft met een uitbraak van de zeer besmettelijke Delta-variant.

Premier Gladys Berejiklian van NSW zei dat de aantallen in en rond de grootste stad van het land, Sydney, die drie weken lang op slot zit, naar verwachting de komende dagen verder zullen stijgen. "Ik verwacht dat het aantal in New South Wales morgen meer dan honderd zal zijn", vertelde Berejiklian tijdens een briefing op televisie. "Ik zal geschokt zijn als het minder is."

Op zaterdag waren er vijftig gevallen, het vorige record van 2021. Dit brengt de recente uitbraak op 566 besmettingen.

Meer uit Buitenland

President: lichaam Mladić donderdag verwacht in Servië

BELGRADO (ANP/AFP) - Het lichaam van de voor oorlogsmisdaden veroordeelde oud-generaal Ratko Mladić wordt donderdag in Servië verwacht. Dat zei president Aleksandar Vučić volgens Servische media. "Volgens de informatie die ik heb ontvangen is het lichaam opgehaald en zou het in de late namiddag in Servië moeten aankomen", verklaarde hij. Mladić overleed vorige maand in Nederland, waar hij zijn gevangenisstraf uitzat.

11 minuten geleden
Iraanse staatspers: negen militairen omgekomen bij VS-aanvallen

TEHERAN (ANP/RTR) - Bij aanvallen van de Verenigde Staten in de nacht van dinsdag op woensdag zijn drie Iraanse legerpiloten en zes marineleden omgekomen, meldt het Iraanse persbureau Tasnim.

20 minuten geleden
VK ontbiedt Russische diplomaat om drone-incident Leipzig

LONDEN (ANP) - De Britse regering heeft de hoogste Russische diplomaat in Londen ontboden. Aanleiding is het drone-incident in Duitsland begin augustus, waar volgens Berlijn de Russen achter zaten. "Het VK is volstrekt solidair met Duitsland na de schandelijke en roekeloze aanval op de luchthaven van Leipzig", meldt het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken.

22 minuten geleden
Duitsland: 250 miljoen voor herstel energievoorziening Oekraïne

BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland trekt nog eens 250 miljoen euro uit voor de energiesector in Oekraïne. Het geld is bedoeld voor dringend reparatiewerk om te zorgen dat burgers toegang houden tot elektriciteit.

43 minuten geleden
Mogelijk 80 doden bij overtocht migranten bij Canarische Eilanden

LAS PALMAS (ANP/DPA) - Bij de overtocht in een kleine houten boot van West-Afrika naar de Canarische Eilanden zijn mogelijk meer dan tachtig mensen om het leven gekomen. De Spaanse maritieme reddingsdienst vond de boot woensdagavond met vijf lichamen en 44 overlevenden aan boord, op meer dan 100 kilometer van de eilandengroep.

53 minuten geleden
Poetin ziet wel 'een kans' op akkoord met Oekraïne

VLADIVOSTOK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Russische president Vladimir Poetin heeft zich voorzichtig positief uitgesproken over een akkoord met Oekraïne. Er is "een kans" dat het daarvan komt, zei hij donderdag.

1 uur geleden
Amerikaanse feminist Gloria Steinem (92) overleden

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse schrijver en feminist Gloria Steinem is op 92-jarige leeftijd overleden, zo is bekendgemaakt op haar Instagrampagina. Ze overleed volgens dat bericht thuis, omringd door haar naasten.

2 uur geleden