Eerste coronadode dit jaar in Australië
CANBERRA (ANP/RTR) - Australië heeft zondag de eerste coronadode van 2021 gemeld. Met 77 nieuwe gevallen werd er ook een recordaantal besmettingen voor dit jaar geregistreerd in de staat New South Wales (NSW) dat te maken heeft met een uitbraak van de zeer besmettelijke Delta-variant.
Premier Gladys Berejiklian van NSW zei dat de aantallen in en rond de grootste stad van het land, Sydney, die drie weken lang op slot zit, naar verwachting de komende dagen verder zullen stijgen. "Ik verwacht dat het aantal in New South Wales morgen meer dan honderd zal zijn", vertelde Berejiklian tijdens een briefing op televisie. "Ik zal geschokt zijn als het minder is."
Op zaterdag waren er vijftig gevallen, het vorige record van 2021. Dit brengt de recente uitbraak op 566 besmettingen.
Meer uit Buitenland
TOKIO (ANP/AFP) - Het Japanse ministerie van Defensie heeft om een recordbedrag gevraagd om verder te kunnen moderniseren. De nadruk moet meer worden gelegd op het tegengaan van "nieuwe oorlogsvoeringsmethoden" en het gebruik van drones en kunstmatige intelligentie.
2 uur geledenISLAMABAD (ANP/BLOOMBERG) - Zes tot zeven overwegend islamitische landen hebben volgens Pakistan belangstelling getoond voor toetreding tot een nieuw bondgenootschap, het Defensiepact van Mekka. Er wordt volgens de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken gewerkt aan een manier om het eenvoudiger voor landen te maken om toe te treden.
2 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - De Chinese autoriteiten zeggen dat tien mensen zijn bestraft voor het verspreiden van misinformatie na de overstromingsramp in het grensgebied met Nepal. Ze zouden bijvoorbeeld de indruk hebben gewekt dat het aantal doden en vermisten veel hoger lag dan in de officiële bronnen is gemeld.
3 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Rusland waarschuwt dat NAVO-oefeningen op Groenland, waaraan ook Nederland later deze week begint, zomaar uit de hand kunnen lopen. "Incidenten" kunnen genoeg zijn voor een "gewapende confrontatie met potentieel rampzalige gevolgen", houdt buitenlandminister Sergej Lavrov deelnemende landen voor. Hij beschouwt de activiteiten van de NAVO in het Hoge Noorden als "een rechtstreekse bedreiging voor Ruslands veiligheid".
3 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - Een Zuid-Koreaanse rechtbank heeft de leider van de Verenigingskerk, ook wel de Moonsekte genoemd, twee jaar gevangenisstraf opgelegd. Ze is schuldig bevonden aan het omkopen van functionarissen, inclusief de vrouw van de toenmalige president.
4 uur geledenNICOSIA (ANP/RTR) - Na het kapseizen van een veerboot bij het noorden van Cyprus worden nog bijna twintig mensen vermist. Er worden duikers ingezet om te zoeken naar slachtoffers.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Iran heeft de Amerikaanse aanval op het eiland Larak veroordeeld. Dat Iraanse troepen daarna tegenaanvallen uitvoeren, was volgens het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken "legitieme zelfverdediging".
6 uur geleden