Eerste competitienederlaag Antwerp na negen overwinningen
KORTRIJK (ANP) - Antwerp heeft in de Belgische voetbalcompetitie na negen overwinningen voor het eerst verloren. Dat overkwam de ploeg van trainer Mark van Bommel op bezoek bij Kortrijk. De thuisploeg was met 2-1 te sterk. De treffer van Antwerp viel pas in blessuretijd en werd gemaakt door Vincent Janssen vanaf de strafschopstip.
Van Bommel had ten opzichte van de laatste moeizame zege op Seraing, net voor de interlandperiode, één wijziging doorgevoerd. De Nederlander Jurgen Ekkelenkamp zat op de bank ten faveure van voormalig Belgisch international Radja Nainggolan. Voor Calvin Stengs en Janssen was er opnieuw een basisplaats.
Hoewel de beste kansen in de beginfase voor Antwerp waren, kwam de thuisploeg in de 21e minuut op voorsprong. De Uruguayaan Felipe Avenatti was de maker van het doelpunt. Kort voor rust vergrootte de van de Comoren afkomstige Faïz Selemani de voorsprong voor de thuisploeg, die sinds 3 september niet meer had gewonnen.
Oud-Ajacied Ekkelenkamp verscheen na rust alsnog in het veld voor Nainggolan. Na hands van Aleksandar Radovanovic benutte Janssen in de extra tijd de toegekende strafschop. Het was zijn zevende doelpunt van het seizoen.
Door de nederlaag nadert Racing Genk, dat zaterdag met 2-1 won bij KV Oostende, de koploper uit Antwerpen tot op 2 punten.
Meer uit Voetbal
LEIPZIG (ANP) - Trainer Peter Bosz vond zijn ploeg "voetballend de bovenliggende partij" tijdens de met 1-0 verloren uitwedstrijd bij RB Leipzig. "Ik denk dat we over negentig minuten een goede wedstrijd hebben gespeeld", zei de trainer na afloop.
5 uur geledenTILBURG (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink had in het gewonnen WK-kwalificatieduel met Hongarije "qua spel iets meer verwacht" van de voetbalsters van Oranje, maar is alsnog tevreden. "Dat komt door de doelpunten die we in de eerste helft maken en de kansen die we creëren in de tweede helft", zei Veurink na de 3-0-thuiszege tegen de NOS. De zege was na de 8-0-overwinning van vrijdag ruim genoeg voor een plek in de laatste ronde van de WK-kwalificatie.
5 uur geledenLEIPZIG (ANP) - PSV heeft in zijn tweede wedstrijd in de competitiefase van de Champions League een nipte nederlaag geleden bij RB Leipzig. De ploeg van trainer Peter Bosz ging in Duitsland met 1-0 onderuit.
8 uur geledenTILBURG (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben zich geplaatst voor de laatste ronde van de kwalificatie voor het WK van volgend jaar in Brazilië. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink was in Tilburg opnieuw duidelijk te sterk voor Hongarije, al viel de zege met 3-0 een stuk kleiner uit dan de 8-0 van vrijdag in de uitwedstrijd. Over anderhalve maand is Slovenië de laatste tegenstander in de strijd om een WK-ticket.
9 uur geledenGETAFE (ANP) - Dani Carvajal, voormalig aanvoerder van Real Madrid, vervolgt zijn voetbalcarrière bij Getafe. De club uit Spanje meldt op zijn website dat de 34-jarige verdediger heeft getekend tot het einde van dit seizoen.
20 uur geledenZEIST (ANP) - Nigel de Jong blijft directeur topvoetbal van de KNVB. De oud-voetballer heeft zijn verbintenis met vier jaar verlengd. Zijn nieuwe contract gaat op 1 januari, zo meldt de KNVB.
20 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft trainer Henry van der Vegt na acht speelronden per direct ontslagen. Dat meldt de Eredivisieclub op zijn website. PEC staat na een teleurstellende start van het seizoen op de zestiende plaats met 4 punten. Van der Vegt is de eerste trainer in de Eredivisie van dit seizoen van wie het contract voortijdig wordt beëindigd.
21 uur geleden