Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerste competitienederlaag Antwerp na negen overwinningen

Eerste competitienederlaag Antwerp na negen overwinningen

KORTRIJK (ANP) - Antwerp heeft in de Belgische voetbalcompetitie na negen overwinningen voor het eerst verloren. Dat overkwam de ploeg van trainer Mark van Bommel op bezoek bij Kortrijk. De thuisploeg was met 2-1 te sterk. De treffer van Antwerp viel pas in blessuretijd en werd gemaakt door Vincent Janssen vanaf de strafschopstip.

Van Bommel had ten opzichte van de laatste moeizame zege op Seraing, net voor de interlandperiode, één wijziging doorgevoerd. De Nederlander Jurgen Ekkelenkamp zat op de bank ten faveure van voormalig Belgisch international Radja Nainggolan. Voor Calvin Stengs en Janssen was er opnieuw een basisplaats.

Hoewel de beste kansen in de beginfase voor Antwerp waren, kwam de thuisploeg in de 21e minuut op voorsprong. De Uruguayaan Felipe Avenatti was de maker van het doelpunt. Kort voor rust vergrootte de van de Comoren afkomstige Faïz Selemani de voorsprong voor de thuisploeg, die sinds 3 september niet meer had gewonnen.

Oud-Ajacied Ekkelenkamp verscheen na rust alsnog in het veld voor Nainggolan. Na hands van Aleksandar Radovanovic benutte Janssen in de extra tijd de toegekende strafschop. Het was zijn zevende doelpunt van het seizoen.

Door de nederlaag nadert Racing Genk, dat zaterdag met 2-1 won bij KV Oostende, de koploper uit Antwerpen tot op 2 punten.

Meer uit Voetbal

Chelsea lijdt grootste verlies ooit in Engels voetbal

LONDEN (ANP) - Chelsea heeft vorig seizoen een verlies geleden van 262,4 miljoen Engelse pond, omgerekend 300 miljoen euro; een record in de geschiedenis van het Engelse profvoetbal. Nooit eerder rapporteerde een club een dergelijk groot verlies. Het bedrag overtrof de 194,9 miljoen pond (223 miljoen euro) die Manchester City in het seizoen 2010/11 als verlies noteerde.

2 uur geleden
Italiaanse sportminister wil ontslag bondsvoorzitter om gemist WK

DEN HAAG (ANP/AFP/BELGA) - De Italiaanse sportminister Andrea Abodi vindt dat de voorzitter van de nationale voetbalbond (FIGC) moet aftreden. Dat zei Abodi woensdag, nadat de nationale ploeg zich voor de derde keer op rij niet heeft gekwalificeerd voor het WK voetbal. Na strafschoppen verloren de Italianen dinsdag de finale van de play-off van Bosnië en Herzegovina.

3 uur geleden
Surinaams international Vente niet in actie voor sc Heerenveen

HEERENVEEN (ANP) - Dylan Vente (26) speelt voorlopig niet voor sc Heerenveen omdat niet duidelijk is of de aanvaller van de club over de Nederlandse nationaliteit beschikt. Dat heeft de club uit de Eredivisie naar aanleiding van berichtgeving van de Leeuwarder Courant bevestigd aan het ANP. Vente speelt als Surinamer voor het nationale elftal van dat land.

3 uur geleden
Frankrijk voert voor het eerst sinds 2018 FIFA-ranglijst aan

ZÜRICH (ANP/AFP) - Het Franse voetbalelftal heeft voor het eerst sinds 2018 weer de eerste plek van de FIFA-wereldranglijst in handen. 'Les Bleus' passeerden Europees kampioen Spanje dankzij oefenzeges op Brazilië (2-1) en Colombia (3-1). Spanje won van Servië (3-0) en speelde gelijk tegen Egypte (0-0).

5 uur geleden
Bondscoach Gattuso 'helemaal leeg' na mislopen WK met Italië

ZENICA (ANP/BELGA) - De Italiaanse bondscoach Gennaro Gattuso is "helemaal leeg" nadat zijn land voor de derde keer op rij het WK voetbal is misgelopen. "Dit doet pijn. Mijn spelers hebben er alles aan gedaan. We hadden deze kwalificatie zo hard nodig. Voor onszelf, onze families, het Italiaanse voetbal en het hele land", zei de oud-international na de nederlaag via strafschoppen tegen Bosnië en Herzegovina. De stand na de reguliere speeltijd en verlenging was 1-1.

10 uur geleden
Irak ten koste van Bolivia als 48e en laatste naar WK voetbal

MONTERREY (ANP) - Irak heeft zich met een 2-1-zege op Bolivia als 48e en laatste land geplaatst voor het WK voetbal van komende zomer. Het duel in het Mexicaanse Monterrey was de laatste play-off voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

10 uur geleden
DR Congo na 52 jaar weer naar WK voetbal na zege op Jamaica

GUADALAJARA (ANP) - De Democratische Republiek Congo heeft zich voor de tweede keer in de geschiedenis geplaatst voor het WK voetbal. Het nationale elftal van het land won in het Mexicaanse Guadalajara de finale van de intercontinentale play-offs na verlenging met 1-0 van Jamaica.

14 uur geleden