Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerste competitienederlaag Antwerp na negen overwinningen

Eerste competitienederlaag Antwerp na negen overwinningen

KORTRIJK (ANP) - Antwerp heeft in de Belgische voetbalcompetitie na negen overwinningen voor het eerst verloren. Dat overkwam de ploeg van trainer Mark van Bommel op bezoek bij Kortrijk. De thuisploeg was met 2-1 te sterk. De treffer van Antwerp viel pas in blessuretijd en werd gemaakt door Vincent Janssen vanaf de strafschopstip.

Van Bommel had ten opzichte van de laatste moeizame zege op Seraing, net voor de interlandperiode, één wijziging doorgevoerd. De Nederlander Jurgen Ekkelenkamp zat op de bank ten faveure van voormalig Belgisch international Radja Nainggolan. Voor Calvin Stengs en Janssen was er opnieuw een basisplaats.

Hoewel de beste kansen in de beginfase voor Antwerp waren, kwam de thuisploeg in de 21e minuut op voorsprong. De Uruguayaan Felipe Avenatti was de maker van het doelpunt. Kort voor rust vergrootte de van de Comoren afkomstige Faïz Selemani de voorsprong voor de thuisploeg, die sinds 3 september niet meer had gewonnen.

Oud-Ajacied Ekkelenkamp verscheen na rust alsnog in het veld voor Nainggolan. Na hands van Aleksandar Radovanovic benutte Janssen in de extra tijd de toegekende strafschop. Het was zijn zevende doelpunt van het seizoen.

Door de nederlaag nadert Racing Genk, dat zaterdag met 2-1 won bij KV Oostende, de koploper uit Antwerpen tot op 2 punten.

Meer uit Voetbal

FIFA-baas vertelde Trump dat tuchtcommissie onafhankelijk is

NEW YORK (ANP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino heeft maandag bevestigd dat hij een telefoongesprek met de Amerikaanse president Donald Trump heeft gevoerd over de rode kaart van de Amerikaanse voetballer Folarin Balogun. De Zwitser zegt dat hij Trump heeft verteld dat de disciplinaire commissie van de wereldvoetbalbond "onafhankelijk" opereert.

18 minuten geleden
Trump: heb met Infantino gesproken over rode kaart Balogun

WASHINGTON (ANP/RTR) - Donald Trump heeft met FIFA-baas Gianni Infantino gesproken over de rode kaart van de Amerikaanse voetballer Folarin Balogun. Dat bevestigde hij tijdens een persconferentie.

2 uur geleden
KBVB: FIFA verklaart beroep België op voorhand onontvankelijk

BRUSSEL (ANP) - De Belgische voetbalbond KBVB heeft van wereldvoetbalbond FIFA te horen gekregen dat een beroep tegen het opheffen van de schorsing van de Amerikaanse voetballer Folarin Balogun niet ontvankelijk wordt verklaard.

3 uur geleden
KNVB: opheffen schorsing Balogun is 'opmerkelijke beslissing'

ZEIST (ANP) - De KNVB noemt het opheffen van de schorsing voor de Amerikaan Folarin Balogun een opmerkelijke beslissing. "We beseffen dat dit voor Belgische spelers, staf en supporters een ingrijpende beslissing is", reageert de Nederlandse voetbalbond. "Tegelijkertijd kennen wij niet alle feiten en de volledige context. Het gaat om een procedure tussen FIFA, UEFA en de Belgische voetbalbond. Daarom verwijzen wij voor een inhoudelijke reactie naar FIFA, UEFA en de Belgische voetbalbond."

3 uur geleden
UEFA vindt dat FIFA 'rode lijn heeft overschreden' met Balogun

NYON (ANP/BELGA) - De Europese voetbalbond UEFA vindt dat "de FIFA een rode lijn heeft overschreden" met het opheffen van de schorsing voor de Amerikaan Folarin Balogun. Door het herzien van de schorsing kan de aanvaller, die tegen Bosnië en Herzegovina een rode kaart kreeg, alsnog in actie komen tegen België in de achtste finales op het WK voetbal.

5 uur geleden
België mag in beroep tegen opheffen schorsing Balogun op WK

SEATTLE (ANP/RTR) - België heeft toestemming gekregen om in beroep te gaan tegen het besluit van de FIFA om de Amerikaan Folarin Balogun niet te schorsen voor het onderlinge duel in de achtste finales van het WK voetbal. Dat meldt sportkrant The Athletic. De aanvaller zou door een rode kaart in de wedstrijd tegen Bosnië en Herzegovina automatisch voor minimaal één duel worden geschorst, maar de tuchtcommissie van de FIFA gaf slechts een voorwaardelijke straf.

7 uur geleden
Noorse spits Haaland noemt heldenrol op WK voetbal 'onwerkelijk'

EAST RUTHERFORD (ANP/DPA) - Aanvaller Erling Haaland noemt zijn heldenrol voor Noorwegen op het WK voetbal "onwerkelijk". De 25-jarige spits hielp zondagavond zijn land met twee doelpunten langs Brazilië (2-1) en staat inmiddels op zeven treffers voor het toernooi.

9 uur geleden