Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerste Capitoolbestormers vrijgelaten

Eerste Capitoolbestormers vrijgelaten

WASHINGTON (ANP/RTR) - Vanuit een gevangenis in de stad Washington zijn in de nacht van maandag op dinsdag Capitoolbestormers vrijgelaten, bevestigt een woordvoerder van het Witte Huis ter plaatse aan Amerikaanse media, waaronder The New York Times. Elders in het land kwam Stewart Rhodes op vrije voeten, de voormalige leider van de groep Oath Keepers. Hij was veroordeeld tot achttien jaar gevangenisstraf.

Rhodes zat vast in een gevangenis in de staat Maryland voor het beramen van plannen om met geweld de bevestiging van de uitslag van de Amerikaanse presidentsverkiezingen van 2020 te voorkomen. Ook werd hij veroordeeld voor het verzamelen van vuurwapens in een hotel, niet ver van Washington. Hij is het Capitool niet binnen geweest.

De broers Andrew en Matthew Valentin, die gratie kregen van president Donald Trump, zijn vrijgelaten in Washington, meldde het Witte Huis zonder verdere details te geven. "Ze zijn niet langer hier. Ze zijn vrij en dat is alles wat ik weet", zei een woordvoerder tegen de aanwezige media.

Eerder op de avond ontstond er volgens The New York Times even chaos bij de gevangenis toen een mensenmenigte dacht dat een gevangene was vrijgelaten. Onduidelijk is of dat toen ook gebeurde. Trump verleende in zijn eerste uren als president gratie aan ongeveer 1500 bestormers van het Capitool. "We hopen eerlijk gezegd dat ze vanavond nog vrijkomen", zei hij. Er zijn in de Verenigde Staten ongeveer 1200 mensen veroordeeld voor de rellen van 6 januari 2021.

Meer uit Buitenland

Christa Pike blijft buiten bewustzijn na mislukte executie

NASHVILLE (ANP) - Christa Pike is na haar mislukte executie nog altijd buiten bewustzijn, schrijven haar advocaten in een juridisch document. Ze is geïntubeerd en ligt aan een beademingsmachine. Volgens de advocaten proberen de artsen in het ziekenhuis op dit moment haar leven te redden.

1 uur geleden
Argentinië verkoopt paspoorten voor 350.000 dollar

BUENOS AIRES (ANP/AFP) - Argentinië is van plan paspoorten te verkopen aan buitenlandse investeerders. De regering van president Javier Milei presenteerde vrijdag een programma over het aanbieden van het staatsburgerschap aan mensen die ten minste 350.000 dollar (zo'n 310.000 euro) overmaken aan de staatskas.

3 uur geleden
Amerikaanse landen roepen op tot vrije verkiezingen in Nicaragua

WASHINGTON (ANP) - Lidstaten van de Organisatie van Amerikaanse Staten (OAS) eisen dat Nicaragua weer eerlijke verkiezingen mogelijk maakt en politieke gevangenen vrijlaat. De Noord- en Zuid-Amerikaanse landen dreigen met maatregelen als president Daniel Ortega zijn uitsluiting van alle oppositiepartijen niet terugdraait.

3 uur geleden
Veiligheidsmaatregelen bij ambassades VS en Australië in Brazilië

BRASÍLIA (ANP/RTR) - De Amerikaanse ambassade in Brazilië heeft haar consulaire diensten opgeschort vanwege zorgen over de veiligheid. De Australische ambassade heeft vanwege die niet nader genoemde dreiging besloten de ambassade helemaal te sluiten.

5 uur geleden
Gouverneur wil maas in de wet dichten na misbruikzaak Cornell

NEW YORK (ANP) - Gouverneur Kathy Hochul van New York wil wetgeving aanscherpen na een vermeende groepsverkrachting op de universiteit Cornell. Een vrouw zou daar urenlang zijn misbruikt door een groep mannen terwijl ze zwaar onder invloed was.

6 uur geleden
Frans onderwijsministerie telt 564 ongeregeldheden bij scholen

PARIJS (ANP) - Op de vierde achtereenvolgende dag van ongeregeldheden rond middelbare scholen in heel Frankrijk telt het ministerie van Onderwijs 564 onderwijsinstellingen waar problemen zijn. Het land heeft naar schatting 10.700 middelbare scholen.

10 uur geleden
Indiase piloot flydubai: ik kon al die mensen niet laten sterven

ABU DHABI (ANP/AFP) - De Indiase piloot Smit Machchhar, die woensdag gewond raakte na een aanval van zijn copiloot op een flydubai-vlucht, heeft gezegd dat hij de passagiers wilde beschermen. Hij zei dit tijdens een videogesprek met de Indiase premier Narendra Modi.

12 uur geleden