Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerste Capitoolbestormers vrijgelaten

Eerste Capitoolbestormers vrijgelaten

WASHINGTON (ANP/RTR) - Vanuit een gevangenis in de stad Washington zijn in de nacht van maandag op dinsdag Capitoolbestormers vrijgelaten, bevestigt een woordvoerder van het Witte Huis ter plaatse aan Amerikaanse media, waaronder The New York Times. Elders in het land kwam Stewart Rhodes op vrije voeten, de voormalige leider van de groep Oath Keepers. Hij was veroordeeld tot achttien jaar gevangenisstraf.

Rhodes zat vast in een gevangenis in de staat Maryland voor het beramen van plannen om met geweld de bevestiging van de uitslag van de Amerikaanse presidentsverkiezingen van 2020 te voorkomen. Ook werd hij veroordeeld voor het verzamelen van vuurwapens in een hotel, niet ver van Washington. Hij is het Capitool niet binnen geweest.

De broers Andrew en Matthew Valentin, die gratie kregen van president Donald Trump, zijn vrijgelaten in Washington, meldde het Witte Huis zonder verdere details te geven. "Ze zijn niet langer hier. Ze zijn vrij en dat is alles wat ik weet", zei een woordvoerder tegen de aanwezige media.

Eerder op de avond ontstond er volgens The New York Times even chaos bij de gevangenis toen een mensenmenigte dacht dat een gevangene was vrijgelaten. Onduidelijk is of dat toen ook gebeurde. Trump verleende in zijn eerste uren als president gratie aan ongeveer 1500 bestormers van het Capitool. "We hopen eerlijk gezegd dat ze vanavond nog vrijkomen", zei hij. Er zijn in de Verenigde Staten ongeveer 1200 mensen veroordeeld voor de rellen van 6 januari 2021.

Meer uit Buitenland

Storm Austen zorgt voor problemen in West-Europa

BRUSSEL (ANP) - Noodweer en windstoten hebben op meerdere plekken in West-Europa tot problemen geleid. Het noodweer dat gepaard gaat met storm Austen trok de afgelopen uren noordwaarts richting België en Nederland.

1 uur geleden
Honderden gewonden door tyfoon Champi in Taiwan

TAIPEI (ANP/AFP) - In Taiwan is één persoon omgekomen en zijn zeker 350 gewond geraakt door de gevolgen van tyfoon Champi in Taiwan. Volgens de autoriteiten werd een persoon meegesleurd door golven die door de tyfoon werden opgewekt, waarna de persoon overleed.

2 uur geleden
Macron: slachtoffers schietpartij doelwit om geloof en huidskleur

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron heeft de dodelijke schietpartij bij Trappes, nabij Parijs, vrijdag een "daad van terreur" genoemd. Ook zei hij dat de slachtoffers doelwit waren vanwege hun religie en huidskleur. Macron noemde het incident verder een keerpunt voor Frankrijk.

2 uur geleden
Terreuronderzoek geopend naar verdachte schietpartij Parijs

PARIJS (ANP/RTR) - De antiterrorismeafdeling van het Franse OM heeft formeel een terrorismeonderzoek geopend naar de verdachte van de dodelijke schietpartij nabij Parijs eerder op vrijdag. Daardoor kwam al zeker één iemand om het leven. Vijf anderen zijn gewond, van wie er drie in kritieke toestand verkeren. Een van hen is een 12-jarig meisje.

2 uur geleden
Franse scholieren roepen op tot protest na gesprek met Macron

PARIJS (ANP) - Een afvaardiging van de Franse scholieren roept op tot nieuwe demonstraties na in hun ogen niet toereikende toezeggingen van president Emmanuel Macron. Volgens de groep deed het Franse staatshoofd enkele heldere toezeggingen over onderwijshervormingen, maar is het wachten op "concrete voortgang", zo meldt BFMTV.

3 uur geleden
Filipijnse autoriteiten starten onderzoek naar vader van Meghan

MANILA (ANP/RTR) - De autoriteiten in de Filipijnen zijn een onderzoek begonnen naar Thomas Markle, de vader van Meghan Markle. De 82-jarige schoonvader van de Britse prins Harry, die een periode in het Filipijnse Cebu heeft gewoond, wordt beschuldigd van het bezit van beelden van seksueel kindermisbruik.

3 uur geleden
Kremlin: details evacuatie Olesjky worden besproken met Kyiv

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland zegt met Oekraïne de details te bespreken rond een humanitair bestand in het door Rusland bezette Oekraïense Olesjky. Dat bestand werd bemiddeld door de Amerikaanse presidentsvrouw Melania Trump, zo meldde het Witte Huis vrijdag.

4 uur geleden