Eerste Capitoolbestormers vrijgelaten
WASHINGTON (ANP/RTR) - Vanuit een gevangenis in de stad Washington zijn in de nacht van maandag op dinsdag Capitoolbestormers vrijgelaten, bevestigt een woordvoerder van het Witte Huis ter plaatse aan Amerikaanse media, waaronder The New York Times. Elders in het land kwam Stewart Rhodes op vrije voeten, de voormalige leider van de groep Oath Keepers. Hij was veroordeeld tot achttien jaar gevangenisstraf.
Rhodes zat vast in een gevangenis in de staat Maryland voor het beramen van plannen om met geweld de bevestiging van de uitslag van de Amerikaanse presidentsverkiezingen van 2020 te voorkomen. Ook werd hij veroordeeld voor het verzamelen van vuurwapens in een hotel, niet ver van Washington. Hij is het Capitool niet binnen geweest.
De broers Andrew en Matthew Valentin, die gratie kregen van president Donald Trump, zijn vrijgelaten in Washington, meldde het Witte Huis zonder verdere details te geven. "Ze zijn niet langer hier. Ze zijn vrij en dat is alles wat ik weet", zei een woordvoerder tegen de aanwezige media.
Eerder op de avond ontstond er volgens The New York Times even chaos bij de gevangenis toen een mensenmenigte dacht dat een gevangene was vrijgelaten. Onduidelijk is of dat toen ook gebeurde. Trump verleende in zijn eerste uren als president gratie aan ongeveer 1500 bestormers van het Capitool. "We hopen eerlijk gezegd dat ze vanavond nog vrijkomen", zei hij. Er zijn in de Verenigde Staten ongeveer 1200 mensen veroordeeld voor de rellen van 6 januari 2021.
Meer uit Buitenland
PYONGYANG (ANP) - Noord-Korea meldt zaterdag dat er afgelopen zondag een Zuid-Koreaanse "observatiedrone" door hun luchtruim vloog. De drone schond volgens Pyongyang de soevereiniteit van Noord-Korea en is neergehaald, aldus staatszender KCNA. Op foto's die staatspersbureau KCNA deelt, zijn brokstukken van een drone te zien. Zuid-Korea ontkent het nieuws en zegt niet te werken met het type drone dat is afgebeeld.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het duurt nog zeker tot woensdag voordat vier astronauten met een SpaceX-capsule vanuit het Internationale Ruimtestation (ISS) terugkeren naar de aarde. Het eerst mogelijke vertrekmoment is woensdagavond om 23.00 uur (Nederlandse tijd), laat de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA weten. Of de bemanning van Crew 11 dan ook daadwerkelijk kan vertrekken, hangt van de weersomstandigheden af.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Nationale Opera van de Verenigde Staten vertrekt uit het Kennedy Center in Washington. In een verklaring, die vrijdag als eerste naar buiten werd gebracht door The New York Times, laat de Nationale Opera weten "te streven naar een vroegtijdige beëindiging van de samenwerking" met het centrum. Het centrum was sinds 1971 de thuisbasis van de Nationale Opera.
2 uur geledenSYDNEY (ANP) - De Australische premier Anthony Albanese waarschuwt zaterdag voor "extreem en gevaarlijk" weer en "bosbranden in meerdere staten". Deelstaat Victoria werd de afgelopen dagen al getroffen door bosbranden. Zaterdagochtend had de brandweer meer dan vijftig van de brandhaarden in die staat nog niet onder controle.
4 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - Er zijn beelden verschenen van de fatale schietpartij in Minneapolis woensdag waarbij de 37-jarige Amerikaanse vrouw Renee Nicole Good om het leven kwam. Het lokale Alpha News publiceerde een video die zou zijn gemaakt met de telefoon van de agent van de immigratiepolitie ICE die de schoten loste. Reuters bevestigde de authenticiteit van de beelden en een woordvoerder van het ministerie van Binnenlandse Veiligheid liet aan CNN weten dat de beelden echt zijn.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt graag "op de makkelijke manier" een deal te willen sluiten over Groenland, "maar als we het niet op de makkelijke manier doen, dan doen we het op de moeilijke manier", zei de president vrijdag tegen journalisten in het Witte Huis.
6 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De interim-president van Venezuela, Delcy Rodríguez, zegt dat haar land de Amerikaanse "agressie" via diplomatie het hoofd zal bieden. De regering van het land kondigde stappen aan om de banden met Washington te herstellen nadat president Nicolás Maduro vorige week werd opgepakt.
8 uur geleden