Eerste campagnebijeenkomst rapper Kanye West
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse rapper Kanye West houdt zondag zijn eerste campagnebijeenkomst voor de Amerikaanse presidentsverkiezingen. Hij kondigde zaterdag aan dat hij een bijeenkomst houdt in North Charleston in de staat South Carolina, aldus Amerikaanse media. De bijeenkomst is alleen voor mensen die zich registreren en hen wordt gevraagd een mondkapje te dragen.
West kondigde twee weken gekleden aan dat hij een gooi wilde doen naar het presidentschap van de VS. Een adviseur meldde daarna dat de artiest zich had bedacht maar dat is niet zo. In een peiling kwam naar voren dat de steun voor zijn kandidatuur minimaal was. De partij van West wordt BDY genoemd. Die afkorting zou staan voor Birthday Party (Verjaardagspartij).
Meer uit Buitenland
TRAPPES (ANP/RTR) - Het aantal gewonden door de dodelijke schietpartij eerder op vrijdag in de Parijse voorsteden Trappes en La Verrière is gestegen naar vijf. Drie mensen verkeren in kritieke toestand. Dat zei de Franse minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez tegen BFMTV. Eerder werd nog gesproken over vier zwaargewonden. Eén persoon kwam om het leven. Een verdachte kon worden gearresteerd.
1 uur geledenOLESJKY (ANP) - Het Amerikaanse Witte Huis meldt dat Rusland en Oekraïne een humanitair bestand hebben afgesproken voor de Oekraïense stad Olesjky. Dat zou zijn gebeurd na bemiddeling van Melania Trump, de vrouw van president Donald Trump.
1 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Hongarije is onder premier Péter Magyar hard bezig corruptie aan te pakken en de rechtsstaat te herstellen, zei voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie vrijdag in de Hongaarse hoofdstad Boedapest. De hervormingen werpen volgens haar vruchten af. Daarom kan Hongarije eind dit jaar nog meer Brussels geld tegemoet zien, kondigde ze aan.
2 uur geledenHEBRON (ANP/AFP) - Twee soldaten zijn vrijdag omgekomen bij een schietpartij in Hebron op de bezette Westelijke Jordaanoever. Dit meldt de Israëlische krijgsmacht. Drie andere soldaten raakten lichtgewond. De twee Palestijnse schutters zijn doodgeschoten.
2 uur geledenABU DHABI (ANP) - De Verenigde Arabische Emiraten (VAE) melden een nieuwe gevangenenruil tussen Rusland en Oekraïne. Beide landen hebben 270 krijgsgevangenen vrijgelaten.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie hoopt met een nieuw onderzoek de impasse tussen de EU-lidstaten over afschaffing van de zomer- en wintertijd te doorbreken, zei een woordvoerder van de Europese Commissie vrijdag. In 2018 heeft de Europese Commissie voorgesteld te stoppen met het halfjaarlijks terug- en vooruitzetten van de klok, maar sindsdien "zit het muurvast", zei ze. "De lidstaten blijven van mening verschillen."
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - Frankrijk zet zaterdag 70.000 politieagenten en gendarmes in om de orde te bewaren tijdens de verwachte grote protestdag. De Franse regering erkende vorige week niet goed voorbereid te zijn op de grote rellen die ontstonden bij demonstraties in het hele land en wil dit keer voorkomen dat het opnieuw uit de hand loopt.
3 uur geleden