Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerste buitenlandse optreden premier Schoof start in Brussel

Eerste buitenlandse optreden premier Schoof start in Brussel

BRUSSEL (ANP) - Het eerste buitenlandse optreden van premier Dick Schoof brengt hem maandag naar Brussel. Hij heeft daar een ontmoeting met voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie en EU-parlementsvoorzitter Roberta Metsola. Het gaat om een kennismakingsbezoek, nog niet om het doen van zaken. In het hoofdlijnenakkoord van PVV, VVD, NSC en BBB staat een flinke wensenlijst die het nieuwe kabinet-Schoof in Brussel gedaan moet zien te krijgen.

Schoof is een onbekende in Brussel. Het zal voor hem een flinke klus worden om een plaats te veroveren in het bonte gezelschap van regeringsleiders uit de Europese Unie én om voor Nederland weer een plek van betekenis te veroveren in het Brusselse krachtenveld. Ex-premier Mark Rutte was na veertien jaar gepokt en gemazeld en stond bekend als oliemannetje.

Het is de vraag of dit alles Schoof gaat lukken. Zijn kabinet is op pad gestuurd met wensen die in Europa op zijn zachtst gezegd niet met gejuich zullen worden onthaald. PVV, VVD, NSC en BBB willen onder andere minder financieel afdragen aan de Europese Unie en meer ruimte en vooral een uitzonderingspositie voor de Nederlandse boeren. Ook staat in het hoofdlijnenakkoord dat Nederland een opt-out op asiel en migratie wil, terwijl er tegelijkertijd het besef is dat zo'n opt-out niet realistisch is.

De premier gaat maandag mogelijk wel bij Von der Leyen polsen wat voor soort kandidaat zij voor ogen heeft voor de nieuwe Nederlandse Eurocommissaris. Von der Leyen gaat de komende weken haar nieuwe team samenstellen. Namens Nederland is nu Wopke Hoekstra (CDA) Eurocommissaris. Schoof versprak zich vrijdag tijdens zijn wekelijkse persconferentie, door te zeggen dat Hoekstra een goede kandidaat is. Meerdere kandidaten hebben volgens Schoof interesse getoond.

Meer uit Binnenland

Nieuw paneel Margraten verontrust NIOD-onderzoeker

DEN HAAG (ANP) - Het nieuwe paneel bij de Amerikaanse begraafplaats Margraten dat de verwijderde panelen over zwarte militairen vervangt, is "verontrustend en teleurstellend", vindt historicus Kees Ribbens, verbonden aan het NIOD (Instituut voor Oorlogs-, Holocaust- en Genocidestudies). "In de tekst van het nieuwe paneel is geen enkele verwijzing naar de rassenscheiding in het Amerikaanse leger. Dat stond wel op het oude paneel. In zoverre is het beeld nu opgepoetst of witgewassen."

4 uur geleden
Pathologen lijnrecht tegenover elkaar in moordzaak Oekraïense

AMSTERDAM (ANP) - De twee pathologen in de zaak tegen IJmuidenaar Sander K. (37), verdacht van het verkrachten en doden van de Oekraïense Arina Sasina (34), staan lijnrecht tegenover elkaar bij het beantwoorden van de vraag waardoor de vrouw is overleden. Dat bleek maandag bij de behandeling van de zaak in hoger beroep bij het gerechtshof in Amsterdam.

7 uur geleden
Meer mensen wachten langer op beslissing over asielaanvraag

DEN HAAG (ANP) - Ruim 25.000 mensen wachten al langer dan 15 maanden op een beslissing over hun asielaanvraag. Begin vorig jaar waren dat ruim 10.000 mensen minder. Dat blijkt uit cijfers van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND). Het behandelen van zaken kost meer tijd dan de IND had verwacht.

7 uur geleden
Stormloop op website Soldaat van Oranje na bekendmaking stoppen

KATWIJK (ANP) - De bekendmaking van het stoppen van de musical Soldaat van Oranje heeft maandagmiddag tot een stormloop op de website geleid. Een woordvoerder van de productie heeft een bericht daarover van het AD bevestigd.

9 uur geleden
Paradiso kondigt verbouwing aan, verhuizing onvermijdelijk

AMSTERDAM (ANP) - Paradiso moet een "ingrijpende" renovatie ondergaan, heeft het poppodium bekendgemaakt. Onder meer geluidsoverlast, ruimtegebrek en de verslechterde constructie maken de verbouwing noodzakelijk. Het gaat om de renovatie van het huidige gebouw en een nieuwbouwproject op het perceel naast de concertzaal.

9 uur geleden
Zes jaar cel voor oudste zoon Ridouan Taghi na procesafspraken

ZWOLLE (ANP) - De rechtbank in Zwolle heeft de oudste zoon van Ridouan Taghi, Faissal, maandag veroordeeld tot zes jaar cel. De 25-jarige T. werd vervolgd voor deelname aan een criminele organisatie die zich bezighield met internationale drugshandel, witwassen en het voorbereiden van de gewelddadige uitbraak van zijn vader Ridouan Taghi uit de Extra Beveiligde Inrichting in Vught (EBI). Het vonnis volgt op procesafspraken die T. maakte met het Openbaar Ministerie.

10 uur geleden
Minister: gevangenen en tbs'ers konden online door fout in laptop

DEN HAAG (ANP) - Gevangenen en tbs'ers konden vanuit hun cel het internet op met speciale laptops die ze van justitie hadden gekregen, terwijl dat niet de bedoeling was. De toegang tot internet bleek niet goed te zijn afgesloten, meldt demissionair staatssecretaris Arno Rutte (Justitie en Veiligheid).

11 uur geleden