Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerste buitenlandse optreden premier Schoof start in Brussel

Eerste buitenlandse optreden premier Schoof start in Brussel

BRUSSEL (ANP) - Het eerste buitenlandse optreden van premier Dick Schoof brengt hem maandag naar Brussel. Hij heeft daar een ontmoeting met voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie en EU-parlementsvoorzitter Roberta Metsola. Het gaat om een kennismakingsbezoek, nog niet om het doen van zaken. In het hoofdlijnenakkoord van PVV, VVD, NSC en BBB staat een flinke wensenlijst die het nieuwe kabinet-Schoof in Brussel gedaan moet zien te krijgen.

Schoof is een onbekende in Brussel. Het zal voor hem een flinke klus worden om een plaats te veroveren in het bonte gezelschap van regeringsleiders uit de Europese Unie én om voor Nederland weer een plek van betekenis te veroveren in het Brusselse krachtenveld. Ex-premier Mark Rutte was na veertien jaar gepokt en gemazeld en stond bekend als oliemannetje.

Het is de vraag of dit alles Schoof gaat lukken. Zijn kabinet is op pad gestuurd met wensen die in Europa op zijn zachtst gezegd niet met gejuich zullen worden onthaald. PVV, VVD, NSC en BBB willen onder andere minder financieel afdragen aan de Europese Unie en meer ruimte en vooral een uitzonderingspositie voor de Nederlandse boeren. Ook staat in het hoofdlijnenakkoord dat Nederland een opt-out op asiel en migratie wil, terwijl er tegelijkertijd het besef is dat zo'n opt-out niet realistisch is.

De premier gaat maandag mogelijk wel bij Von der Leyen polsen wat voor soort kandidaat zij voor ogen heeft voor de nieuwe Nederlandse Eurocommissaris. Von der Leyen gaat de komende weken haar nieuwe team samenstellen. Namens Nederland is nu Wopke Hoekstra (CDA) Eurocommissaris. Schoof versprak zich vrijdag tijdens zijn wekelijkse persconferentie, door te zeggen dat Hoekstra een goede kandidaat is. Meerdere kandidaten hebben volgens Schoof interesse getoond.

Meer uit Binnenland

Hamer wil beter toezicht op onderzoek grensoverschrijdend gedrag

DEN HAAG (ANP) - Er moet een nieuwe organisatie komen die toezicht houdt op onderzoeken naar (seksueel) grensoverschrijdend gedrag. Daarvoor pleit Mariëtte Hamer, regeringscommissaris seksueel grensoverschrijdend gedrag en seksueel geweld. Nu is het toezicht in handen van de politie en screeningsautoriteit Justis, maar zij hebben niet genoeg capaciteit en expertise, stelt Hamer.

1 uur geleden
Bits of Freedom klaagt bij toezichthouder over menstruatie-app

AMSTERDAM (ANP) - Bits of Freedom wil dat de overheid meer doet tegen apps waarmee vrouwen hun menstruatiecyclus bijhouden. Die apps schenden namelijk de rechten van gebruikers, zegt de privacyorganisatie. Die dient daarom bij de Autoriteit Persoonsgegevens een klacht in tegen een van zulke apps, Flo. Die wordt door meer dan 200.000 vrouwen in Nederland gebruikt.

2 uur geleden
Brandweer, provincies en VNG roepen Rijk op bouwregels te herzien

DEN HAAG (ANP) - De huidige landelijke bouwregels moeten "ingrijpend gemoderniseerd" worden om in de toekomst te kunnen bouwen, stellen gemeenten, provincies en Brandweer Nederland. Uit onderzoek van TNO blijkt dat de huidige regelgeving rond de bouw niet rijmt met "de maatschappelijke en technologische ontwikkelingen van deze tijd". Gezamenlijk roepen de organisaties het Rijk op de regelgeving te herzien. Donderdag debatteert de Tweede Kamer over woningbouw.

3 uur geleden
Pieterpad krijgt rolstoelvriendelijke variant van 500 km

DEN HAAG (ANP) - Het Pieterpad heeft vanaf donderdag een rolstoelvriendelijke variant. Het bekende wandelpad van ruim 500 kilometer is daarmee ook toegankelijk voor mensen met scootmobiels, rollators en kinderwagens. De rolstoelroute biedt ook toegang tot bospaadjes, heidevelden en heuvelachtig terrein voor rolstoelgebruikers met dikke profielbanden en elektrische ondersteuning.

4 uur geleden
Aantal behandelingen voor online gokken en designerdrugs stijgt

HOUTEN (ANP) - Een groeiend aantal mensen zoekt hulp voor verslavingen aan online gokken en designerdrugs. Dat komt naar voren uit de jongste cijfers van het Landelijk Alcohol en Drugs Informatiesysteem (LADIS), dat trends in de verslavingszorg monitort.

4 uur geleden
Vier mensen naar ziekenhuis na woningbrand in Hellevoetsluis

HELLEVOETSLUIS (ANP) - Na een woningbrand aan de Kreeft in Hellevoetsluis zijn woensdagavond vier mensen met ambulances naar het ziekenhuis gebracht. Zij hadden veel rook ingeademd, meldt de Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond.

7 uur geleden
Onderwijsraad: toetsen op scholen moeten meer gaan over leren

DEN HAAG (ANP) - Toetsen in het basis- en voortgezet onderwijs moeten meer in het teken staan van het onderwijs en leren en minder van belang zijn voor zaken als toelating, overgang of diploma. Dat zegt de Onderwijsraad donderdag in een advies dat wordt gegeven op verzoek van de Tweede Kamer.

9 uur geleden