Eerste buitenlandse optreden premier Schoof start in Brussel
BRUSSEL (ANP) - Het eerste buitenlandse optreden van premier Dick Schoof brengt hem maandag naar Brussel. Hij heeft daar een ontmoeting met voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie en EU-parlementsvoorzitter Roberta Metsola. Het gaat om een kennismakingsbezoek, nog niet om het doen van zaken. In het hoofdlijnenakkoord van PVV, VVD, NSC en BBB staat een flinke wensenlijst die het nieuwe kabinet-Schoof in Brussel gedaan moet zien te krijgen.
Schoof is een onbekende in Brussel. Het zal voor hem een flinke klus worden om een plaats te veroveren in het bonte gezelschap van regeringsleiders uit de Europese Unie én om voor Nederland weer een plek van betekenis te veroveren in het Brusselse krachtenveld. Ex-premier Mark Rutte was na veertien jaar gepokt en gemazeld en stond bekend als oliemannetje.
Het is de vraag of dit alles Schoof gaat lukken. Zijn kabinet is op pad gestuurd met wensen die in Europa op zijn zachtst gezegd niet met gejuich zullen worden onthaald. PVV, VVD, NSC en BBB willen onder andere minder financieel afdragen aan de Europese Unie en meer ruimte en vooral een uitzonderingspositie voor de Nederlandse boeren. Ook staat in het hoofdlijnenakkoord dat Nederland een opt-out op asiel en migratie wil, terwijl er tegelijkertijd het besef is dat zo'n opt-out niet realistisch is.
De premier gaat maandag mogelijk wel bij Von der Leyen polsen wat voor soort kandidaat zij voor ogen heeft voor de nieuwe Nederlandse Eurocommissaris. Von der Leyen gaat de komende weken haar nieuwe team samenstellen. Namens Nederland is nu Wopke Hoekstra (CDA) Eurocommissaris. Schoof versprak zich vrijdag tijdens zijn wekelijkse persconferentie, door te zeggen dat Hoekstra een goede kandidaat is. Meerdere kandidaten hebben volgens Schoof interesse getoond.
Meer uit Binnenland
ZUTPHEN (ANP) - Op de slaapkamer van een 23-jarige Zutphenaar heeft de politie begin mei 340.000 euro cash, drugs en onder andere een gasalarmpistool gevonden. De politie deed onderzoek nadat de man eerder in een park was gezien bij een kennelijk heimelijke overdracht van vermoedelijk drugs. Dat maakte de politie zondag bekend.
50 minuten geledenGRANADILLA DE ABONA (ANP) - De evacuatie van de opvarenden van het Nederlandse cruiseschip Hondius is begonnen, ziet een ANP-verslaggever ter plaatse. Het door hantavirus getroffen schip kwam zondag vroeg in de ochtend aan in de haven van Granadilla op Tenerife, waar het voor anker ging.
2 uur geledenGRANADILLA DE ABONA (ANP) - De evacuatie van opvarenden van cruiseschip m/v Hondius is een forse operatie, waarbij 23 landen betrokken zijn. De Spaanse gezondheidsminister Mónica García zegt zondag op Tenerife dat alles tot dusver volgens plan verloopt. De Spaanse opvarenden zijn als eersten aan de beurt om met kleine bootjes van boord te worden gehaald. Daarna volgen de mensen die met een vliegtuig naar Eindhoven worden gebracht.
2 uur geledenGRANADILLA DE ABONA (ANP) - De Spaanse gezondheidsautoriteiten zijn aan boord gegaan van het Nederlandse cruiseschip Hondius, voorafgaand aan de evacuatie van de opvarenden. De passagiers en een groot deel van de bemanning worden van boord gehaald vanwege een uitbraak van het hantavirus.
2 uur geledenMADRID (ANP) - De Spaanse koning Felipe en koningin Letizia "volgen de operatie op het eiland Tenerife op de voet in verband met de aankomst van het schip m/v Hondius". Dat schrijft het Spaanse hof op Instagram. Het Nederlandse cruiseschip, waar het hantavirus uitbrak, kwam zondagochtend aan bij het Spaanse eiland.
4 uur geledenGRANADILLA DE ABONA (ANP) - De m/v Hondius is zondag iets voor 08.00 uur (Nederlandse tijd) de haven van Granadilla de Abona binnengevaren, ziet een ANP-verslaggever ter plaatse. Daar zal het van wal af voor anker gaan, in afwachting van de evacuatie van de opvarenden. Zij zullen met bootjes aan land worden gebracht, vanwaar ze per bus naar het vliegveld worden overgebracht, voor een vlucht naar hun thuisland.
5 uur geledenGRANADILLA DE ABONA (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip de m/v Hondius is aangekomen bij de haven van Granadilla de Abona op het Spaanse eiland Tenerife.
5 uur geleden