Eerste buitenlanders verlaten Gaza via Rafah-overgang
RAFAH (ANP/AFP) - De eerste buitenlanders hebben de Gazastrook kunnen verlaten. Ze zijn via de Rafah-grensovergang naar Egypte getrokken, meldt persbureau AFP. Zo'n vierhonderd buitenlanders en mensen met een dubbele nationaliteit zouden gebruik kunnen maken van de opening van de grens. Daarnaast mogen volgens het persbureau ongeveer negentig zieken en gewonden Gaza verlaten.
Volgens AFP hebben honderden mensen zich verzameld aan de Palestijnse kant van de grens, in de hoop over te kunnen steken naar Egypte. Er zouden mensen in rolstoelen wachten en lange rijen ambulances staan. Egyptische autoriteiten zeiden dinsdag al 81 zwaargewonde Palestijnen op te vangen zodat die behandeld kunnen worden. Nieuwszender Al Jazeera bericht ook dat de grens open is, maar zegt dat er nog geen ambulances de grens over gaan.
Tot nu toe werd de grensovergang bij Rafah alleen gebruikt om humanitaire hulp door te laten. De bevolking in de Gazastrook kon het gebied niet verlaten sinds de oorlog tussen Israël en Hamas op 7 oktober uitbrak. Volgens de autoriteiten in Gaza zijn sindsdien meer dan 8500 mensen omgekomen door Israëlische bombardementen. Onder de ongeveer 2,4 miljoen mensen in het gebied zitten paspoorthouders uit zeker 44 verschillende landen, waaronder Nederland.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin stelt dat er een lange weg is te gaan naar een vredesdeal met Oekraïne. Er geldt sinds zaterdag een driedaags staakt-het-vuren tussen Rusland en Oekraïne, die al ruim vier jaar in oorlog zijn.
2 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer heeft voormalig premier Gordon Brown aangewezen als zijn speciale gezant op het gebied van mondiale financiën. De stap volgt na zware nederlagen van zijn partij bij de lokale verkiezingen van donderdag.
27 minuten geledenMOSKOU (ANP/AFP/DPA) - Rusland heeft zaterdag op de Dag van de Overwinning een uitgeklede militaire parade gehouden op het Rode Plein in Moskou. Er werd geen zwaar materieel zoals tanks getoond, terwijl dat doorgaans wel gebeurt met de viering van de overwinning op nazi-Duitsland in de Tweede Wereldoorlog.
3 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - Syrië heeft een generaal uit de tijd van de verdreven president Bashar al-Assad opgepakt. Volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken was Khardal Ahmed Dayoub betrokken bij de chemische aanval op Oost-Ghouta, een buitenwijk van Damascus, in 2013.
7 uur geledenTENERIFE (ANP) - Vrijwel alle landen met opvarenden op het cruiseschip Hondius sturen vliegtuigen naar Tenerife om hun burgers te repatriëren. De toestellen worden tussen zaterdagavond en zondagochtend verwacht op de luchthaven Tenerife Sur, meldt de Canarische regering volgens persbureau EFE.
7 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico wil het schooljaar ruim een maand eerder beëindigen om het WK voetbal, dat het land samen met de Verenigde Staten en Canada organiseert. Volgens onderwijsminister Mario Delgado speelt ook een hittegolf in meerdere deelstaten mee.
7 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft inderdaad ingestemd met een Amerikaans voorstel voor een staakt-het-vuren met Oekraïne op 9, 10 en 11 mei, zegt een Kremlin-functionaris. Die meldt ook dat in dezelfde periode een gevangenenruil zal plaatsvinden.
14 uur geleden