Eerste buitenlanders uit Gaza aangekomen in Egypte
RAFAH (ANP/RTR/AFP) - De eerste mensen die de Gazastrook mochten verlaten zijn aangekomen aan de Egyptische kant van de grens. De Rafah-grensovergang ging woensdagochtend voor het eerst open voor buitenlanders en mensen met een dubbel paspoort die op een lijst stonden. Om de grens over te gaan moesten zij eerst nog veiligheidscontroles ondergaan.
Er mogen volgens de lijst van de Gazaanse grensautoriteiten ongeveer vijfhonderd mensen de grens over, maar volgens Al Jazeera hebben veel meer mensen zich verzameld aan de Palestijnse zijde van de grensovergang. Zij willen ook naar Egypte. De BBC schrijft dat er mogelijk ook de komende dagen vijfhonderd mensen per dag naar Egypte kunnen reizen.
Naast de buitenlanders mogen ook tachtig of negentig ernstig gewonde mensen naar Egypte. Ze worden met ambulances over de grens gebracht. De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) prijst Egypte voor de beslissing om die kwetsbare groep op te vangen, schrijft de Israëlische krant Haaretz. Al moet dat succes niet de aandacht afleiden van de grote zorg die de duizenden patiënten nog nodig hebben die Gaza niet kunnen verlaten, stelt WHO-chef Tedros Adhanom Ghebreyesus.
Meer uit Buitenland
YUHUAN (ANP/AFP) - De tyfoon Bavis is in het oosten van China in de stad Yuhuan aan land gegaan met windsnelheden tot 144 kilometer per uur. De autoriteiten hadden naar eigen zeggen uit voorzorg bijna 2 miljoen mensen uit de bedreigde kustgebieden geëvacueerd.
56 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse regering van Donald Trump heeft dagvaardingen uitgevaardigd aan verschillende journalisten van de New York Times, nadat zij hadden bericht over veiligheidsproblemen van Trumps nieuwe vliegtuig. Dat meldt de krant zaterdag.
1 uur geledenNEWTON ABBOT (ANP) - De 26-jarige man die werd opgepakt op verdenking van de moord op de conservatieve Britse oud-politica Ann Widdecombe, is geen verdachte meer. De politie meldt dat hij is vrijgelaten en geen deel meer uitmaakt van het onderzoek. De politie denkt nu volgens Britse media ook dat ze al bijna een etmaal dood was voor ze donderdag werd gevonden.
5 uur geledenLOS GALLARDOS (ANP/AFP) - Een natuurbrand die in het zuiden van Spanje aan twaalf mensen het leven heeft gekost, heeft sinds donderdag ongeveer 6600 hectare in de as gelegd. Het verwoeste gebied is vergelijkbaar met ongeveer twee derde van de gemeente Utrecht. De omstandigheden voor het bluswerk zijn inmiddels verbeterd, meldt het hoofd van de regionale hulpdiensten.
5 uur geledenMOSKOU/KYIV (ANP/RTR) - Rusland zegt in de nacht van vrijdag op zaterdag een reeks centra in de regio Kyiv voor de productie van onder meer drones te hebben geraakt met precisieaanvallen met raketten. Oekraïne stelt in de Zee van Azov boten te hebben geraakt om de aanvoer van brandstof voor Russische troepen in bezet Oekraïne te belemmeren.
7 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/AFP) - In China zijn meer dan 1,8 miljoen mensen geëvacueerd vanwege de naderende tyfoon Bavi. Die heeft al in Taiwan en op Japanse eilanden bomen ontworteld en stroomstoringen veroorzaakt. In Taiwan zijn ook tientallen gewonden gevallen.
8 uur geledenKYIV (ANP/DPA/AFP) - Bij een Russische raketaanval op de Oekraïense hoofdstad Kyiv zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag zeker tien mensen gewond geraakt, onder wie een kind. Dat meldt het militaire bestuur van de stad. Het was de derde Russische aanval op Kyiv in een week.
12 uur geleden