Eerste buitenlanders uit Gaza aangekomen in Egypte
RAFAH (ANP/RTR/AFP) - De eerste mensen die de Gazastrook mochten verlaten zijn aangekomen aan de Egyptische kant van de grens. De Rafah-grensovergang ging woensdagochtend voor het eerst open voor buitenlanders en mensen met een dubbel paspoort die op een lijst stonden. Om de grens over te gaan moesten zij eerst nog veiligheidscontroles ondergaan.
Er mogen volgens de lijst van de Gazaanse grensautoriteiten ongeveer vijfhonderd mensen de grens over, maar volgens Al Jazeera hebben veel meer mensen zich verzameld aan de Palestijnse zijde van de grensovergang. Zij willen ook naar Egypte. De BBC schrijft dat er mogelijk ook de komende dagen vijfhonderd mensen per dag naar Egypte kunnen reizen.
Naast de buitenlanders mogen ook tachtig of negentig ernstig gewonde mensen naar Egypte. Ze worden met ambulances over de grens gebracht. De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) prijst Egypte voor de beslissing om die kwetsbare groep op te vangen, schrijft de Israëlische krant Haaretz. Al moet dat succes niet de aandacht afleiden van de grote zorg die de duizenden patiënten nog nodig hebben die Gaza niet kunnen verlaten, stelt WHO-chef Tedros Adhanom Ghebreyesus.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky verwijt Rusland de aanvallen op zijn land te hebben opgevoerd nadat Amerikaanse sancties waren versoepeld. Hij schreef op X dat Oekraïne de afgelopen anderhalve dag aan de lopende band is aangevallen. "De drones bleven in golven komen, en er was geen enkel uur dat onze lucht er vrij van was."
20 minuten geledenBORISOGLEBSK (ANP/RTR) - De Oekraïense marine zegt zes Russische gevechtsvliegtuigen te hebben vernietigd bij een aanval op een vliegveld. Het zou gaan om bommenwerpers van het type Soechoj Soe-34M, die gebruikt zouden worden om Oekraïne te bombarderen.
1 uur geledenDANDONG (ANP/RTR/AFP) - China en Noord-Korea hebben na jaren vertraging feestelijk een grote brug tussen de landen geopend. Trucks met vlaggen van de buurlanden reden over de verbinding over de rivier Yalu en toeschouwers in de Chinese grensstad Dandong maakten selfies.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Premier Rob Jetten roept alle EU-regeringsleiders op meer te doen om Oekraïne te ondersteunen. Het moet gaan om onder meer financiële en militaire steun. Veel Europese landen blijven achter in hun hulp aan Oekraïne, zei Jetten voor het begin van de EU-top. "Laten we dus een tandje bijzetten." Ook de Amerikanen moeten Oekraïne meer steunen, vindt de premier.
2 uur geledenBRUSSEL/WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben opnieuw voorgesteld dat Europese landen miljarden euro's aan bevroren tegoeden van de Russische centrale bank afstaan. De VS zouden die willen gaan beheren om zo de onderhandelingen met Rusland over een einde aan de oorlog op gang te brengen, meldt de Financial Times.
2 uur geledenISLAMABAD (ANP) - Zeker 29 leerlingen zijn in Pakistan om het leven gekomen toen het dak van een school instortte. Ook een docente overleefde dat niet, berichten Pakistaanse media.
2 uur geledenSAN JOSÉ (ANP/RTR/AFP) - Costa Rica heeft een eigen megagevangenis geopend. Die heet CACCO en moet ruimte bieden voor meer dan 5000 gevangenen. "Wie de wet breekt, moet daarvoor de prijs betalen", zei de rechtse president Laura Fernández in een grote gang met rijen cellen. Ze beloofde misdaad hard aan te pakken.
3 uur geleden