Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerste buitenlanders uit Gaza aangekomen in Egypte

Eerste buitenlanders uit Gaza aangekomen in Egypte

RAFAH (ANP/RTR/AFP) - De eerste mensen die de Gazastrook mochten verlaten zijn aangekomen aan de Egyptische kant van de grens. De Rafah-grensovergang ging woensdagochtend voor het eerst open voor buitenlanders en mensen met een dubbel paspoort die op een lijst stonden. Om de grens over te gaan moesten zij eerst nog veiligheidscontroles ondergaan.

Er mogen volgens de lijst van de Gazaanse grensautoriteiten ongeveer vijfhonderd mensen de grens over, maar volgens Al Jazeera hebben veel meer mensen zich verzameld aan de Palestijnse zijde van de grensovergang. Zij willen ook naar Egypte. De BBC schrijft dat er mogelijk ook de komende dagen vijfhonderd mensen per dag naar Egypte kunnen reizen.

Naast de buitenlanders mogen ook tachtig of negentig ernstig gewonde mensen naar Egypte. Ze worden met ambulances over de grens gebracht. De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) prijst Egypte voor de beslissing om die kwetsbare groep op te vangen, schrijft de Israëlische krant Haaretz. Al moet dat succes niet de aandacht afleiden van de grote zorg die de duizenden patiënten nog nodig hebben die Gaza niet kunnen verlaten, stelt WHO-chef Tedros Adhanom Ghebreyesus.

Meer uit Buitenland

Zelensky: trilaterale ontmoeting Oekraïne-Rusland-VS in november

KYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft zondag gezegd dat er in november een trilaterale ontmoeting zal plaatsvinden tussen Kyiv, Washington en Moskou, met als doel de vastgelopen vredesbesprekingen nieuw leven in te blazen.

12 minuten geleden
Exitpoll: Jotova wint eerste ronde Bulgaarse presidentsverkiezing

SOFIA (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Bulgaarse interim-president Iliana Jotova is zondag als winnaar uit de eerste ronde van de presidentsverkiezingen gekomen, zo blijkt uit exitpolls. Zij kan rekenen op 35 tot 36,5 procent van de stemmen.

1 uur geleden
Le Pen belooft harde aanpak criminaliteit bij begin campagne

ORLÉANS (ANP/AFP) - Marine Le Pen is haar campagne voor de presidentsverkiezingen van volgend jaar begonnen met een grote toespraak over veiligheid. De rechts-radicale kandidate beloofde criminelen hard aan te pakken, zoals de relschoppers die vorige week in heel Frankrijk winkels plunderden en vernielden.

2 uur geleden
Nieuwe protesten in Tirana ondanks extra maatregelen

TIRANA (ANP/RTR) - In de Albanese hoofdstad Tirana zijn demonstranten opnieuw de straat opgegaan, onder meer om het aftreden van premier Edi Rama te eisen. Enkele uren eerder had Rama nog nieuwe maatregelen aangekondigd om de aanhoudende anti-regeringsdemonstraties in te dammen. Zo krijgen deelnemers aan een protest dat uitmondt in geweld een boete van 500.000 lek (ruim 5500 euro), ook als zij zelf geen gewelddadige daden hebben begaan.

3 uur geleden
Oppositieleider María Corina Machado aangekomen in Venezuela

CARACAS (ANP) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado is aangekomen in Venezuela. "Ik ben hier, bij jullie", schrijft de Nobelprijswinnares op X. Ze probeerde de afgelopen maanden vaker om terug te keren, maar volgens internationale media blokkeerden de Verenigde Staten dat.

4 uur geleden
Lula en Bolsonaro doen bij stemlokalen laatste oproep aan kiezers

BRASILIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse presidentskandidaten Luiz Inácio 'Lula' da Silva en Flávio Bolsonaro hebben bij het uitbrengen van hun stem nog een keer een oproep gedaan aan de kiezers om op hen te stemmen. Beiden waarschuwden voor de gevolgen als de ander zondag de verkiezingen zou winnen.

5 uur geleden
Hoge opkomst bij vervroegde verkiezingen in Servië

BELGRADO (ANP/AFP) - Bij de vervroegde parlementsverkiezingen in Servië had om 13.00 uur al zo'n 35 procent van de kiezers gestemd. Dat was bij de verkiezingen in 2023 op hetzelfde tijdstip circa 21 procent. Er wordt deze zondag een hoge opkomst verwacht.

6 uur geleden