Eerste buitenlanders uit Gaza aangekomen in Egypte
RAFAH (ANP/RTR/AFP) - De eerste mensen die de Gazastrook mochten verlaten zijn aangekomen aan de Egyptische kant van de grens. De Rafah-grensovergang ging woensdagochtend voor het eerst open voor buitenlanders en mensen met een dubbel paspoort die op een lijst stonden. Om de grens over te gaan moesten zij eerst nog veiligheidscontroles ondergaan.
Er mogen volgens de lijst van de Gazaanse grensautoriteiten ongeveer vijfhonderd mensen de grens over, maar volgens Al Jazeera hebben veel meer mensen zich verzameld aan de Palestijnse zijde van de grensovergang. Zij willen ook naar Egypte. De BBC schrijft dat er mogelijk ook de komende dagen vijfhonderd mensen per dag naar Egypte kunnen reizen.
Naast de buitenlanders mogen ook tachtig of negentig ernstig gewonde mensen naar Egypte. Ze worden met ambulances over de grens gebracht. De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) prijst Egypte voor de beslissing om die kwetsbare groep op te vangen, schrijft de Israëlische krant Haaretz. Al moet dat succes niet de aandacht afleiden van de grote zorg die de duizenden patiënten nog nodig hebben die Gaza niet kunnen verlaten, stelt WHO-chef Tedros Adhanom Ghebreyesus.
Meer uit Buitenland
LISSABON (ANP/AFP) - De Portugese politie heeft in Lissabon opgetreden tegen burgers die demonstreren tegen hoge kosten van huisvesting. Er zijn tientallen arrestaties verricht.
38 minuten geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse luchtmacht gaat het Saudische luchtruim beschermen tegen aanvallen van de Houthi's in Jemen. Dat zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg. Premier Andy Burnham heeft gevraagd om de missie.
40 minuten geledenGENÈVE (ANP/AFP) - Door het oplaaien van de burgeroorlog in Jemen zijn meer dan 250.000 mensen ontheemd geraakt. De cijfers van VN-vluchtelingenorganisatie UNHCR hebben betrekking op de periode tussen 1 augustus en 17 oktober.
1 uur geledenABYEI (ANP/RTR) - Zeker 73 mensen zijn omgekomen bij een drone-aanval op een markt in een grensgebied bij Soedan en Zuid-Soedan, zeggen de lokale autoriteiten. Die schrijven de aanval toe aan het Soedanese regeringsleger.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Luchtbeelden van woningen in Duitsland mogen niet op Google Earth en Google Maps worden getoond als de eigenaar bezwaar maakt. Dat heeft een Duitse rechtbank besloten nadat een man uit Frankfurt het Amerikaanse techbedrijf had aangeklaagd.
2 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Meerdere politieke groepen in het Europees Parlement vinden dat 'een hybride oorlog' niet langer een juiste term is voor de situatie in de Zwarte Zee. Dat zeiden ze in een debat met EU-buitenlandchef Kaja Kallas, onder meer over vermoedelijke Russische drones die afgelopen weken Bulgaarse schepen geraakt hebben en drones die door Roemenië zijn neergehaald.
2 uur geledenOSLO (ANP/AFP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff reist dinsdag naar Oslo om deel te nemen aan gesprekken met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky en de leiders van Noorwegen en Finland. De andere Amerikaanse gezant, Jared Kushner, sluit digitaal aan bij het overleg, aldus de Noorse regering.
4 uur geleden