Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerste boetes voor bezetters Sterrebos

Eerste boetes voor bezetters Sterrebos

MAASTRICHT (ANP) - De kantonrechter in Maastricht heeft vrijdag vier actievoerders rond de bezetting van het Sterrebos naast VDL Nedcar in Born geldboetes van 90 tot 240 euro opgelegd. Het gaat om de eerste rechtszaak tegen de 50 activisten die opgepakt werden rond de bezetting van het bos tussen 28 januari en 8 februari. De overige verdachten komen later voor.

De boetes waren voor het niet tonen van een identiteitsbewijs en voor het zich bevinden op verboden terrein. De uitspraken waren conform de eis van het Openbaar Ministerie.

Op 8 februari maakte de politie een eind aan de actie. In totaal werden zeker 50 actievoerders opgepakt. Van hen moeten er 44 op 8 april voor de kantonrechter verschijnen, en enkele andere wegens zwaardere verdenkingen voor de politierechter op 3 juni. In dit laatste geval gaat het om vermeende bedreiging en diefstal van een bord met opschrift verboden toegang.

Toekomst

"Rond het bos lijken er meer bordjes met verboden toegang te hebben gestaan dan er bomen waren", hield de rechter de enige verschenen verdachte vrijdag voor. De 18-jarige Limburger Kasper H. was tevens de enige die zijn ID liet zien aan de politie.

Hij zei niet voor zijn plezier in het bos te zijn geweest, maar omdat hij bang is voor de toekomst van de aarde. "Het is uw goed recht en misschien plicht om daarvoor op te komen", antwoordde de rechter. "Maar als u besluit de wettelijke regels te overtreden, moet u daarvoor wel de verantwoording dragen." De rechter legde hem een boete van 150 euro op.

VDL

De drie andere verdachten verschenen niet en bleven anoniem.

Actiegroep Red Het Sterrebos ging tot bezetting over in een poging de kap van een groot deel van het bos door VDL te voorkomen. Vergeefs. Want het bedrijf, eigenaar van het bos, heeft de bomen inmiddels geveld om uitbreiding van autofabriek Nedcar mogelijk te maken.

De actievoerders vinden dat VDL ook elders in de directe omgeving de fabriek had kunnen uitbreiden.

Meer uit Binnenland

Berendsen: drone-incident laat zien dat Rusland onder druk komt

WICKLOW (ANP) - Het drone-incident in Leipzig laat volgens minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) zien dat Rusland steeds verder onder druk komt te staan. Duitsland heeft dinsdag vastgesteld dat Rusland daarachter zit. "Ze escaleren. Dat is de keuze die ze op dit moment maken", zei Berendsen woensdag na afloop van de vergadering van EU-ministers van Buitenlandse Zaken.

29 minuten geleden
Koning Willem-Alexander leerde veel van koning Harald

EINDHOVEN (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft tijdens zijn bezoek aan Eindhoven woensdag kort stilgestaan bij het overlijden van zijn Noorse collega koning Harald. Hij noemde hem "een uniek persoon", een "grote vriend" en iemand van wie hij veel heeft geleerd.

1 uur geleden
Advocaten Richard K. krijgen uitstel voor pleidooi Weiteveen-zaak

LEEUWARDEN (ANP) - De advocaten van Richard K. (53) hebben woensdag het gerechtshof in Leeuwarden ervan overtuigd de zaak over de dubbele moord in Weiteveen uit te stellen. Dat deed raadsman Justus Reisinger vlak voor het begin van zijn pleidooi in hoger beroep. De advocaten hebben drie uur nodig voor hun pleidooi. Het hof honoreerde het verzoek. Op 5 oktober wordt een vierde zittingsdag gepland.

1 uur geleden
Forensische Opsporing doet onderzoek bij grasveld Overasselt

OVERASSELT (ANP) - Het onderzoek op een grasveld in de buurt van Overasselt is nog altijd gaande. Even voor 15.30 uur arriveerden enkele busjes van de Forensische Opsporing van de politie op het veld, ziet een ANP-verslaggever. Leden van het gespecialiseerde team doen onderzoek bij een greppel en bossage. Ook vliegt er nog een drone boven het gebied.

1 uur geleden
Advocaten Richard K. vragen om uitstel van pleidooi

LEEUWARDEN (ANP) - De advocaten van Richard K. (53) hebben woensdag het gerechtshof in Leeuwarden gevraagd de zaak over de dubbele moord in Weiteveen uit te stellen. Dat deed raadsman Justus Reisinger vlak voor het begin van zijn pleidooi in hoger beroep. De advocaten hebben drie uur nodig voor hun pleidooi.

1 uur geleden
Haven Deventer vanaf dinsdag weer bereikbaar voor schepen

DEVENTER (ANP) - De haven van Deventer is vanaf komende dinsdag weer bereikbaar voor de scheepvaart. De sluis die de haven met de IJssel verbindt, was vanwege de lage waterstand sinds 1 augustus dicht. De gemeente laat weten dat de sluis straks weer open kan, omdat het peil volgens de vooruitzichten de komende veertien dagen minimaal 45 centimeter boven NAP zal zijn.

1 uur geleden
Grapperhaus zag zichzelf als juridisch geweten van kabinet

DEN HAAG (ANP) - Oud-justitieminister Ferd Grapperhaus vond zichzelf het juridisch geweten van het kabinet tijdens de coronapandemie. Tegen de parlementaire enquêtecommissie corona zei de CDA'er dat hij daarom snel begon te praten over betere juridische borging van de coronamaatregelen.

1 uur geleden