Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerste boetes voor bezetters Sterrebos

Eerste boetes voor bezetters Sterrebos

MAASTRICHT (ANP) - De kantonrechter in Maastricht heeft vrijdag vier actievoerders rond de bezetting van het Sterrebos naast VDL Nedcar in Born geldboetes van 90 tot 240 euro opgelegd. Het gaat om de eerste rechtszaak tegen de 50 activisten die opgepakt werden rond de bezetting van het bos tussen 28 januari en 8 februari. De overige verdachten komen later voor.

De boetes waren voor het niet tonen van een identiteitsbewijs en voor het zich bevinden op verboden terrein. De uitspraken waren conform de eis van het Openbaar Ministerie.

Op 8 februari maakte de politie een eind aan de actie. In totaal werden zeker 50 actievoerders opgepakt. Van hen moeten er 44 op 8 april voor de kantonrechter verschijnen, en enkele andere wegens zwaardere verdenkingen voor de politierechter op 3 juni. In dit laatste geval gaat het om vermeende bedreiging en diefstal van een bord met opschrift verboden toegang.

Toekomst

"Rond het bos lijken er meer bordjes met verboden toegang te hebben gestaan dan er bomen waren", hield de rechter de enige verschenen verdachte vrijdag voor. De 18-jarige Limburger Kasper H. was tevens de enige die zijn ID liet zien aan de politie.

Hij zei niet voor zijn plezier in het bos te zijn geweest, maar omdat hij bang is voor de toekomst van de aarde. "Het is uw goed recht en misschien plicht om daarvoor op te komen", antwoordde de rechter. "Maar als u besluit de wettelijke regels te overtreden, moet u daarvoor wel de verantwoording dragen." De rechter legde hem een boete van 150 euro op.

VDL

De drie andere verdachten verschenen niet en bleven anoniem.

Actiegroep Red Het Sterrebos ging tot bezetting over in een poging de kap van een groot deel van het bos door VDL te voorkomen. Vergeefs. Want het bedrijf, eigenaar van het bos, heeft de bomen inmiddels geveld om uitbreiding van autofabriek Nedcar mogelijk te maken.

De actievoerders vinden dat VDL ook elders in de directe omgeving de fabriek had kunnen uitbreiden.

Meer uit Binnenland

Nederland wil niet morrelen aan EU-toelatingsregels voor Oekraïne

DEN HAAG (ANP) - Nederland is niet genegen de toetredingseisen voor Oekraïne tot de EU te versoepelen, zei demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) vrijdag. Het plan waaraan de Europese Commissie zou werken om Oekraïne een lichte variant van het EU-lidmaatschap toe te kennen zodat Oekraïne snel kan toetreden, is hem niet bekend, zei Van Weel na afloop van de ministerraad. De huidige toetredingscriteria zijn voor Nederland heilig.

1 uur geleden
OM eist 14 jaar cel en tbs tegen verdachte zedenzaak Barendrecht

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft vrijdag veertien jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 46-jarige Mels van B. uit Barendrecht voor het jarenlang ernstig seksueel misbruiken van jonge meisjes.

2 uur geleden
Drukte bij informatiepunt over explosie in Utrechts stadhuis

UTRECHT (ANP) - Tientallen getroffen bewoners van Utrecht zijn na de grote explosie in het centrum naar het gemeentelijk informatiepunt gekomen in het stadhuis. Ze werden daar toegesproken door burgemeester Dijksma, die hen een hart onder de riem stak.

2 uur geleden
Dijksma: Getroffenen explosie 'zo lang als nodig' opgevangen

UTRECHT (ANP) - De gemeente Utrecht heeft regelingen met hotels in de stad getroffen om bewoners die nog niet naar huis kunnen na de explosie van donderdag "zo lang als nodig" op te vangen. Dat zegt de Utrechtse burgemeester Sharon Dijksma.

2 uur geleden
Onderzoeksraad voor Veiligheid neemt poolshoogte in Utrecht

DEN HAAG (ANP) - De Onderzoeksraad voor Veiligheid heeft mensen naar Utrecht gestuurd om een indruk te krijgen van de situatie na de explosie in de binnenstad. Later beslist de raad of daadwerkelijk een onderzoek wordt ingesteld.

3 uur geleden
Bolle Jos veroordeeld tot zeven jaar cel in drugszaak-Hippix

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Nederlandse drugscrimineel Bolle Jos Leijdekkers is vrijdag door de Antwerpse rechtbank veroordeeld tot zeven jaar cel in de zaak-Hippix. Bij deze omvangrijke drugszaak gaat het om de invoer van ettelijke tonnen cocaïne via de Antwerpse haven.

4 uur geleden
Schietincident bij gevangenis Alphen aan den Rijn, gewonde

ALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Op de parkeerplaats van de gevangenis in Alphen aan den Rijn heeft een schietincident plaatsgevonden. Een politiewoordvoerder meldt dat een gewonde naar het ziekenhuis is vervoerd, maar wil niet zeggen hoe de persoon gewond is geraakt. De persoon is niet geraakt door een kogel. De schutter is na het incident gevlucht. "Op dit moment onderzoeken we wat zich daar precies heeft afgespeeld", aldus de woordvoerder.

4 uur geleden