Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerste boetes van 60 euro voor 'coronafeestjes' Britse regering

Eerste boetes van 60 euro voor 'coronafeestjes' Britse regering

LONDEN (ANP) - De eerste Britse regeringsfunctionarissen hebben een boete van omgerekend 60 euro binnen voor hun deelname aan verboden 'coronafeestjes'. Het is niet duidelijk of de Britse premier Boris Johnson zelf is beboet voor aanwezigheid op een party tijdens een coronalockdown.

De politie had onlangs al gemeld dat de eerste twintig boetes eraan zaten te komen, zonder verdere details. Volgens de Britse nieuwszender Sky News gaat het mogelijk om bekeuringen voor een afscheidsfeestje voor een diplomaat midden juni 2020 in een regeringsgebouw. Ze zouden per mail zijn verstuurd.

Het onderzoek is door de aanzienlijke hoeveelheid bewijsmateriaal nog niet afgesloten en volgens de politie zijn meer boetes niet uitgesloten. De politie ondervroeg minstens honderd personen voor hun betrokkenheid bij twaalf bijeenkomsten op het kantoor van Johnson in Downing Street en in andere overheidsgebouwen, hoewel die ontmoetingen vanwege corona waren verboden.

De affaire kreeg de naam partygate, omdat het om feestjes en vrijdagmiddagborrels zou gaan. Johnson heeft herhaaldelijk gezegd er zeker van te zijn dat er geen regels werden overtreden en dat het om werkbijeenkomsten ging.

Meer uit Buitenland

Warschau erkent voor het eerst huwelijk partners zelfde geslacht

WARSCHAU (ANP/AFP) - In Polen is voor het eerst een huwelijk erkend tussen partners van hetzelfde geslacht dat werd gesloten in een ander EU-land. Jakub Cupriak-Trojan en Mateusz Trojan kregen hun Poolse huwelijksakte van de gemeente Warschau.

3 uur geleden
Von der Leyen: Rusland tart diplomatie met aanvallen

BRUSSEL (ANP/RTR) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen heeft op X kritiek geuit op "een van de langste en meest meedogenloze droneaanvallen tegen Oekraïne" door Rusland. "Terwijl Rusland diplomatieke inspanningen openlijk tart, blijven wij Oekraïne versterken."

5 uur geleden
Paus uit kritiek op Europese herbewapening

ROME (ANP/RTR) - Paus Leo XIV heeft kritiek geuit op Europese landen die meer geld uitgeven aan hun krijgsmacht. Hij zei tegen universiteitsstudenten in Rome dat de wereld "door oorlogen verminkt" raakt. Hij zei ook dat de term 'defensiebestedingen' eigenlijk niet goed is.

6 uur geleden
Deense koningin Margrethe in ziekenhuis met pijn op borst

KOPENHAGEN (ANP) - De Deense koningin Margrethe is donderdag opgenomen in het ziekenhuis met pijn op haar borst. Dat meldt het Deense hof op de officiële website. De koningin is "moe, maar ze houdt moed", aldus het koninklijk hof.

6 uur geleden
Britse minister stapt op: vertrouwen in Starmer verloren

LONDEN (ANP) - De Britse minister van Volksgezondheid Wes Streeting is opgestapt. Hij schrijft in zijn ontslagbrief niet langer vertrouwen te hebben in het leiderschap van premier Keir Starmer. Streeting wordt gezien als een potentiële uitdager van Starmer.

6 uur geleden
Abbas belooft op partijcongres nieuwe verkiezingen

RAMALLAH (ANP/AFP) - De Palestijnse president Mahmoud Abbas heeft in een toespraak op zijn partijcongres gezegd bereid te zijn om weer presidents- en parlementsverkiezingen te houden. Ook zei hij door te gaan met hervormingen binnen de Palestijnse Autoriteit.

6 uur geleden
Trump en Xi spreken bij staatsbanket van hoop op goede contacten

BEIJING (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese leider Xi Jinping hebben in hun toespraken bij een staatsbanket gezegd dat ze blijven werken aan nauwere banden. Volgens Xi kunnen Trumps doelen en de ontwikkeling van China goed samengaan.

8 uur geleden