Eerste boetes van 60 euro voor 'coronafeestjes' Britse regering
LONDEN (ANP) - De eerste Britse regeringsfunctionarissen hebben een boete van omgerekend 60 euro binnen voor hun deelname aan verboden 'coronafeestjes'. Het is niet duidelijk of de Britse premier Boris Johnson zelf is beboet voor aanwezigheid op een party tijdens een coronalockdown.
De politie had onlangs al gemeld dat de eerste twintig boetes eraan zaten te komen, zonder verdere details. Volgens de Britse nieuwszender Sky News gaat het mogelijk om bekeuringen voor een afscheidsfeestje voor een diplomaat midden juni 2020 in een regeringsgebouw. Ze zouden per mail zijn verstuurd.
Het onderzoek is door de aanzienlijke hoeveelheid bewijsmateriaal nog niet afgesloten en volgens de politie zijn meer boetes niet uitgesloten. De politie ondervroeg minstens honderd personen voor hun betrokkenheid bij twaalf bijeenkomsten op het kantoor van Johnson in Downing Street en in andere overheidsgebouwen, hoewel die ontmoetingen vanwege corona waren verboden.
De affaire kreeg de naam partygate, omdat het om feestjes en vrijdagmiddagborrels zou gaan. Johnson heeft herhaaldelijk gezegd er zeker van te zijn dat er geen regels werden overtreden en dat het om werkbijeenkomsten ging.
Meer uit Buitenland
MILAAN (ANP/DPA) - De Italiaanse politie doet onderzoek naar mogelijke sabotage van badkamers in het olympisch dorp in Milaan, schrijft de krant Corriere della Sera. Tussen half december en half januari zijn zeventig douches beschadigd en dus wordt onderzocht of de veiligheid van het dorp wel op orde is.
3 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse regering gaat samen met Microsoft, academici en experts een systeem ontwikkelen waarmee deepfake-materiaal online kan worden opgespoord. Dit moet uiteindelijk misbruik van AI en schadelijke deepfakes tegengaan.
13 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin noemt het tijdverspilling om in te gaan op onbewezen berichten dat Jeffrey Epstein banden zou hebben gehad met de Russische inlichtingendiensten. Polen kondigde deze week aan daar een onderzoek naar in te stellen.
45 minuten geledenLUXEMBURG (ANP/AFP) - Het Europees Parlement had de immuniteit van de Catalaanse politicus Carles Puigdemont niet mogen intrekken, oordeelt het Europese Hof van Justitie. Dat geldt ook voor zijn Catalaanse collega's Antoni Comín en Clara Ponsatí.
48 minuten geledenBEIJING (ANP/RTR) - In China zijn drie parlementariërs die banden hebben met de defensiesector uit hun ambt gezet. Dat berichten staatsmedia nadat eerder al een onderzoek was ingesteld naar de hoogste generaal van het land, Zhang Youxia.
1 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/AFP) - China zegt "op dit moment" niet deel te willen nemen aan eventuele onderhandelingen over een nieuw kernwapenverdrag. Donderdag is het Russisch-Amerikaanse verdrag New START verlopen en de Amerikanen zeggen alleen nieuwe afspraken te willen maken als China ook meedoet.
2 uur geledenABU DHABI (ANP/AFP) - Delegaties van Oekraïne, Rusland en de Verenigde Staten zijn in Abu Dhabi begonnen aan de tweede dag van hun overleg over het stoppen van de oorlog. De hervatting wordt gemeld door de Oekraïense onderhandelaar Roestem Oemjerov.
2 uur geleden