Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerste boeren in Den Haag gearriveerd voor trekkerdefilé

Eerste boeren in Den Haag gearriveerd voor trekkerdefilé

DEN HAAG (ANP) - De eerste boeren zijn met hun trekkers gearriveerd in Den Haag. Vanuit het hele land zijn boeren onderweg naar Den Haag waar ze dinsdag willen demonstreren tegen het stikstofbeleid van het kabinet.

Uit onder meer Limburg, Groningen, Noord-Brabant, Noord-Holland en de Achterhoek waren maandagavond en in de macht van maandag op dinsdag al vele tientallen boeren onderweg, zo zei Mark van den Oever van de boerenactiegroep Farmers Defence Force (FDF) maandagavond. Gedurende de nacht was dat ook te zien op sociale media.

De boeren houden dinsdagmorgen een trekkerdefilé langs paleis Huis ten Bosch in Den Haag. De actiegroep heeft daarvoor naar eigen zeggen toestemming van de gemeente en de politie. Deze instanties besloten dat een urenlange demonstratie met trekkers voor de deuren van het koninklijk paleis dinsdagmorgen niet is toegestaan.

Na het trekkerdefilé gaan de actievoerders naar het Centraal Bureau Levensmiddelenhandel CBL in Leidschendam.

Rijkswaterstaat waarschuwt automobilisten alert te zijn op mogelijke landbouwvoertuigen en raadt aan indien nodig de rijstijl aan te passen. De Benoordenhoutseweg in Den Haag is in beide richtingen dicht in verband met de demonstratie, meldt Rijkswaterstaat.

Meer uit Binnenland

Voorzitter politiebond: ongekend veel geweld tegen politie

AMSTERDAM (ANP) - Er is ongekend veel geweld tegen politie en hulpverleners tijdens de jaarwisseling, meldt voorzitter van de Nederlandse Politiebond Nine Kooiman op X. Zelf draait ze een dienst mee in Amsterdam, waar ze al drie keer bekogeld zou zijn.

16 minuten geleden
Brand in toren Vondelkerk in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - In de toren van de Vondelkerk in Amsterdam is tijdens de nieuwjaarsnacht brand uitgebroken. Dat ziet een verslaggever. De kerk staat bij het Vondelpark in de hoofdstad.

1 uur geleden
NL-Alert: extreem druk bij 112, bel alleen bij levensgevaar

DEN HAAG (ANP) - Het is "extreem druk" bij het alarmnummer 112, meldt NL-Alert kort na de jaarwisseling. Mensen moeten het nummer alleen bellen bij levensbedreigende situaties.

1 uur geleden
Hoofdprijs Oudejaarstrekking gevallen in Amstelveen en Nuenen

RIJSWIJK (ANP) - De hoofdprijs van de Oudejaarstrekking van de Staatsloterij is gevallen op twee halve Oudejaarsloten die zijn verkocht in Amstelveen en Nuenen. De winnaars krijgen elk 15 miljoen euro belastingvrij.

1 uur geleden
Uitslaande brand in vuurwerkwinkel in Hillegom

HILLEGOM (ANP) - In het Zuid-Hollandse Hillegom woedt brand bij een vuurwerkverkooppunt. Dat meldt de Veiligheidsregio Hollands Midden. De brand is uitslaand, wat betekent dat de vlammen buiten te zien zijn.

1 uur geleden
Nieuwe jaar in Nederland begonnen

DEN HAAG (ANP) - 2026 is officieel begonnen in Nederland. Op veel plekken wordt het nieuwe jaar ingeluid met vuurwerk.

1 uur geleden
Politie in Breda bekogeld met molotovcocktails

BREDA (ANP) - Politieagenten zijn in Breda bekogeld met molotovcocktails en stoeptegels. Er is een politievoertuig vernield. Vijf mensen zijn opgepakt, meldt de politie.

1 uur geleden