Eerste boeren arriveren bij provinciehuis Haarlem
HAARLEM (ANP) - De eerste trekkers met protesterende boeren zijn aangekomen bij het provinciehuis in Haarlem. Daar verzamelen ze zich om een pamflet met eisen te overhandigen aan gedeputeerde Jelle Beemsterboer van de BBB.
De boeren reden maandagochtend vanuit Beverwijk richting Haarlem om te protesteren tegen nieuwe Europese regels. Onder begeleiding van de politie betraden ze de snelweg bij Velsen.
De provincie verwacht een ordelijk verloop. Een van de aanwezige boeren van LTO Noord zei "geen rottigheid" te willen. BBB-fractievoorzitter Ingrid de Sain zei voorafgaand aan de actie dat de boeren het fatsoenlijk willen houden. Zij erkent dat veel van de maatregelen waar de boeren zich tegen verzetten in Den Haag en Brussel zijn bepaald en de provincie niet direct veel kan betekenen. "Het gaat ook om de emotie, en hier kunnen ze hun verhaal kwijt."
Veranderen van regels
De boeren eisen onder meer opschorting van de Europese en landelijke regels waardoor ze minder mest mogen uitrijden. Ook willen ze een tijdelijke stopzetting van programma's voor het landelijk gebied tot er duidelijkheid is over het budget en het beleid. Doel is een "duurzaam economisch perspectief voor de agrarische sector", staat in de petitie met tien punten van LTO Noord, Boeren in Actie, Hollands Agrarisch Jongeren Kontakt en de Nederlandse Melkveehouders Vakbond.
Ook pleiten zij voor het veranderen van de regels voor stikstofuitstoot en legaliseren van zogenoemde PAS-melders. Zij willen ook dat natuurbeleid pas wordt uitgevoerd als er voldoende budget is om de werkzaamheden en het beheer in de toekomst te waarborgen.
Meer uit Binnenland
TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse krijgsmacht waarschuwt de Amerikaanse marine aan te zullen vallen als deze de Straat van Hormuz binnenvaart, schrijven Iraanse staatsmedia. De Verenigde Staten kondigden zondagavond aan vanaf maandag schepen door de belangrijke zeestraat te begeleiden. Iran benadrukt dat veilige doorgang moet worden gecoördineerd met het land.
3 minuten geledenUTRECHT (ANP) - ProRail verwacht dat het treinverkeer tussen Utrecht en Den Haag rond 09.00 uur weer wordt vrijgegeven. De seinstoring bij Moordrecht, waardoor er geen treinen konden rijden, is verholpen. Er was daar een kabel kapot gegaan.
24 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse burgemeester Femke Halsema heeft de bekladding van het Nationaal Monument op de Dam een "ongelooflijk laffe daad" genoemd op haar socialemediakanalen. Halsema spreekt van "vernielzucht en opzettelijke beschadiging van ons nationale monument".
39 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Kabinet en Kamerleden reageren boos op de bekladding van het Nationaal Monument op de Dam in Amsterdam op de dag dat Nederland de doden van de Tweede Wereldoorlog en andere oorlogen herdenkt.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken (BuZa) heeft nog geen hulpverzoeken ontvangen van Nederlandse opvarenden van cruiseschip MV Hondius. Drie opvarenden van dat schip zijn overleden nadat ze ziek werden op het schip. Volgens de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) testte er zeker één positief op het hantavirus. Het schip ligt nu voor de kust van Kaapverdië.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Schoonmaakploegen zijn maandagochtend bezig bekladdingen van het Nationaal Monument op de Dam in Amsterdam te verwijderen. Het monument is ontsierd met een rode substantie. Onder meer het woord 'genocide' is erop gespoten, ziet een ANP-fotograaf.
1 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - In Nederland komen bij mensen infecties voor met verschillende soorten hantavirussen. Muizen en ratten kunnen de virussen bij zich dragen en zo mensen besmetten. Deze virussen zijn niet overdraagbaar van mens op mens. Dat staat op de site van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu. Op een cruiseschip bij Kaapverdië is één opvarende positief getest op het hantavirus, werd in de nacht van zondag op maandag bekend. De WHO spreekt van één bevestigde en vijf mogelijke besmettingen met het hantavirus.
1 uur geleden