Eerste boeren arriveren bij provinciehuis Haarlem
HAARLEM (ANP) - De eerste trekkers met protesterende boeren zijn aangekomen bij het provinciehuis in Haarlem. Daar verzamelen ze zich om een pamflet met eisen te overhandigen aan gedeputeerde Jelle Beemsterboer van de BBB.
De boeren reden maandagochtend vanuit Beverwijk richting Haarlem om te protesteren tegen nieuwe Europese regels. Onder begeleiding van de politie betraden ze de snelweg bij Velsen.
De provincie verwacht een ordelijk verloop. Een van de aanwezige boeren van LTO Noord zei "geen rottigheid" te willen. BBB-fractievoorzitter Ingrid de Sain zei voorafgaand aan de actie dat de boeren het fatsoenlijk willen houden. Zij erkent dat veel van de maatregelen waar de boeren zich tegen verzetten in Den Haag en Brussel zijn bepaald en de provincie niet direct veel kan betekenen. "Het gaat ook om de emotie, en hier kunnen ze hun verhaal kwijt."
Veranderen van regels
De boeren eisen onder meer opschorting van de Europese en landelijke regels waardoor ze minder mest mogen uitrijden. Ook willen ze een tijdelijke stopzetting van programma's voor het landelijk gebied tot er duidelijkheid is over het budget en het beleid. Doel is een "duurzaam economisch perspectief voor de agrarische sector", staat in de petitie met tien punten van LTO Noord, Boeren in Actie, Hollands Agrarisch Jongeren Kontakt en de Nederlandse Melkveehouders Vakbond.
Ook pleiten zij voor het veranderen van de regels voor stikstofuitstoot en legaliseren van zogenoemde PAS-melders. Zij willen ook dat natuurbeleid pas wordt uitgevoerd als er voldoende budget is om de werkzaamheden en het beheer in de toekomst te waarborgen.
Meer uit Binnenland
GORINCHEM (ANP) - Burgemeester Reinie Melissant van Gorinchem heeft woensdag aangifte gedaan van meerdere vormen van verkiezingsfraude. Het gaat onder meer om beïnvloeding en ronselen van volmachten. Dat zei ze donderdag bij aanvang van een tweede informatiebijeenkomst voor de raad over het onderzoek naar mogelijke stemfraude in de Zuid-Hollandse gemeente.
22 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het is baanbrekend dat een omstreden 'uitkleedfunctie' in de chatbot Grok wordt verboden. Dat zegt Robbert Hoving, directeur van Offlimits, een kenniscentrum over onlinemisbruik. Die organisatie spande met Fonds Slachtofferhulp een kort geding aan tegen de dienst en kreeg donderdag gelijk van de rechtbank in Amsterdam.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - VluchtelingenWerk Nederland steunt de oproep van asielminister Bart van den Brink (CDA) aan gemeenten. De minister wil dat die met spoed nieuwe opvangplekken voor asielzoekers regelen.
1 uur geledenWEESP (ANP) - Criminelen gebruiken zwaardere en meer explosieven bij plofkraken op geldautomaten. Dat ziet Geldmaat, het bedrijf dat beheer en onderhoud van de automaten regelt voor de grote banken in Nederland. Na nieuwe aanvallen op zogeheten sealbagautomaten heeft Geldmaat donderdag maatregelen genomen om plofkraken te voorkomen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De chatbot Grok mag zijn 'uitkleedfunctie' niet meer aanbieden in Nederland. De rechtbank in Amsterdam heeft de tool donderdag verboden, nadat het Fonds Slachtofferhulp en het expertisecentrum Offlimits dat hadden geëist in een kort geding.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Advocaat Bart Swier heeft voor zijn cliënt Ali B ook om vrijspraak gevraagd voor het verkrachten van zangeres Ellen ten Damme. De advocaat stelde onder meer dat een verklaring van haar toenmalige partner niet als steunbewijs kan worden gebruikt.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Woningbouw vergt veel grondstoffen en veroorzaakt daarmee veel CO2-uitstoot en de Wetenschappelijke Klimaatraad (WKR) ziet veel mogelijkheden om het anders aan te pakken. Als in plaats van nieuwbouw meer bestaande gebouwen worden opgetopt, gesplitst of getransformeerd tot appartementen, kan dat tienduizenden woningen én klimaatwinst opleveren, schetst de raad in een rapport.
3 uur geleden