Eerste Boeing 737 MAX in China weer in gebruik sinds 2019
BEIJING (ANP/RTR) - Een vliegtuig van het type Boeing 737 MAX heeft na vier jaar weer zijn eerste passagiersvlucht in China gemaakt. Dit type werd in dat land sinds maart 2019 aan de grond gehouden na dodelijke crashes in Indonesië en Ethiopië. In de rest van de wereld was het vliegtuig wel al in gebruik genomen.
De vlucht betrof een binnenlandse reis van luchtvaartmaatschappij China Southern Airlines en vloog van Guangzhou naar Zhengzhou, volgens gegevens van de website FlightRadar24 waarop mensen vluchten kunnen volgen. Met de vlucht is China de laatste grote economie die weer met de MAX-vliegtuigen vliegt.
De 737 MAX is het best verkochte model van de Amerikaanse vliegtuigbouwer Boeing. Voor de vliegtuigcrashes in Indonesië en Ethiopië, waarbij honderden mensen om het leven kwamen, zou China 97 vliegtuigen van het type hebben gehad. Inmiddels is China Southern Airlines de grootste Chinese klant voor het model, met 50 bestelde vliegtuigen waarvan 34 al zijn geleverd. Volgens Boeing zijn er nog 138 vliegtuigen in de maak voor Chinese luchtvaartmaatschappijen.
De afgelopen tijd herstelde de vraag naar binnenlandse reizen omdat de strenge coronabeperkingen in het land onlangs werden opgeheven. De rest van de wereld nam de MAX sinds het einde van 2020 weer in gebruik. Dat was nadat er aanpassingen waren gedaan aan het vliegtuig en de pilotenopleiding.
Meer uit Financieel
ARLINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Boeing heeft in het eerste kwartaal van dit jaar meer verkeersvliegtuigen aan klanten afgeleverd dan een jaar eerder, waardoor de omzet is gestegen. Volgens de vliegtuigmaker ging het om 143 toestellen, tegen 130 die een jaar eerder aan klanten werden overgedragen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) legt een dwangsom op aan Tata Steel. De staalfabrikant moet een specifieke soort staalslak voortaan als gevaarlijk classificeren, waarschuwt de inspectie.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Zeker vijf tankers die onderweg waren naar Rotterdam, hebben na de sluiting van de Straat van Hormuz hun koers verlegd naar Azië. Dat meldt Havenbedrijf Rotterdam. De schepen konden hun olie daar op dat moment voor hogere prijzen verkopen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De waarde van bitcoin wordt nauwelijks geraakt door de oorlog in het Midden-Oosten. Waar de traditioneel veilige belegging van goud bijvoorbeeld fors in waarde zakte sinds eind februari, steeg de koers van de bitcoin flink in dezelfde periode.
2 uur geledenVELDHOVEN (ANP) - ASML is van plan met andere Europese technologiebedrijven te lobbyen voor een sterkere techsector in de Europese Unie. Volgens de top van de chipmachinemaker is het een "enorme rode vlag" dat slechts 1 procent van alle apparatuur die ASML verkoopt naar Europese klanten gaat.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Commissie gaat de productie, export, import en voorraden van brandstoffen in de Europese Unie nauwer in de gaten houden. Daarvoor wordt een nieuw zogenoemd brandstofobservatorium opgericht. Dat maakte het dagelijks EU-bestuur woensdag bekend bij de presentatie van een reeks maatregelen om de impact van de Iranoorlog voor de energiemarkten in de regio te beperken.
3 uur geledenKAATSHEUVEL (ANP) - De Efteling heeft vorig jaar bijna 5 miljoen unieke bezoekers verwelkomd. Dat zijn er iets meer dan een jaar eerder. Dat meldt de Efteling in het jaarverslag over 2025.
3 uur geleden