Eerste Boeing 737 MAX in China weer in gebruik sinds 2019
BEIJING (ANP/RTR) - Een vliegtuig van het type Boeing 737 MAX heeft na vier jaar weer zijn eerste passagiersvlucht in China gemaakt. Dit type werd in dat land sinds maart 2019 aan de grond gehouden na dodelijke crashes in Indonesië en Ethiopië. In de rest van de wereld was het vliegtuig wel al in gebruik genomen.
De vlucht betrof een binnenlandse reis van luchtvaartmaatschappij China Southern Airlines en vloog van Guangzhou naar Zhengzhou, volgens gegevens van de website FlightRadar24 waarop mensen vluchten kunnen volgen. Met de vlucht is China de laatste grote economie die weer met de MAX-vliegtuigen vliegt.
De 737 MAX is het best verkochte model van de Amerikaanse vliegtuigbouwer Boeing. Voor de vliegtuigcrashes in Indonesië en Ethiopië, waarbij honderden mensen om het leven kwamen, zou China 97 vliegtuigen van het type hebben gehad. Inmiddels is China Southern Airlines de grootste Chinese klant voor het model, met 50 bestelde vliegtuigen waarvan 34 al zijn geleverd. Volgens Boeing zijn er nog 138 vliegtuigen in de maak voor Chinese luchtvaartmaatschappijen.
De afgelopen tijd herstelde de vraag naar binnenlandse reizen omdat de strenge coronabeperkingen in het land onlangs werden opgeheven. De rest van de wereld nam de MAX sinds het einde van 2020 weer in gebruik. Dat was nadat er aanpassingen waren gedaan aan het vliegtuig en de pilotenopleiding.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De tweedeling tussen kopers en huurders op de woningmarkt groeit, constateert ABN AMRO in een nieuw rapport. Volgens deskundigen van de bank is wonen de laatste jaren over de gehele linie beter betaalbaar geworden. Echter, vooral zittende huiseigenaren profiteren. Voor koopstarters en jonge huurders gaat dit minder op. In sommige regio's, vooral in de grote steden, gaan zij er juist op achteruit.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met flinke plussen geëindigd. Beleggers putten hoop uit signalen dat de oorlog tussen de Verenigde Staten en Iran binnenkort voorbij is. Daarnaast hadden ze aandacht voor de kwartaalresultaten van verschillende bedrijven op Wall Street.
3 uur geledenMOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - Google heeft voorstellen ingediend bij de Europese Commissie met veranderingen in de manier waarop nieuwsresultaten in zijn zoekmachine te zien zijn. Dat zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg. Daarmee wil Google een mogelijke nieuwe boete van Brussel voorkomen.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten zullen de importheffing van 25 procent op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie "relatief snel" invoeren als het landenblok de handelsdeal met Washington niet spoedig ratificeert. Dat heeft de Amerikaanse ambassadeur bij de EU, Andrew Puzder, gezegd tegen persbureau Bloomberg.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De olieproductie van OPEC-landen daalde vorige maand naar het laagste punt in 36 jaar. Dat meldt persbureau Bloomberg na onderzoek. Door de oorlog in Iran is de export belemmerd en werd de productie, soms gedwongen, gestopt.
6 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - De fregatten die Duitsland bij het Nederlandse Damen heeft besteld worden mogelijk de helft duurder. De Duitse scheepsbouwer die het hoofdaannemerschap naar verwachting van het overvraagde Damen overneemt, vraagt volgens de Financial Times nog eens 12 miljard euro.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam heeft woensdag zijn hoogste slotstand ooit bereikt, nadat de hoofdindex aan het begin van de middag al naar een nieuw recordniveau was gestegen. De hoofdindex op het Damrak sloot 1,7 procent hoger op 1031,44 punten. Beleggers reageerden op de gedaalde olieprijzen en berichten over een snel einde aan de oorlog in het Midden-Oosten.
7 uur geleden