Eerste Boeing 737 MAX in China weer in gebruik sinds 2019
BEIJING (ANP/RTR) - Een vliegtuig van het type Boeing 737 MAX heeft na vier jaar weer zijn eerste passagiersvlucht in China gemaakt. Dit type werd in dat land sinds maart 2019 aan de grond gehouden na dodelijke crashes in Indonesië en Ethiopië. In de rest van de wereld was het vliegtuig wel al in gebruik genomen.
De vlucht betrof een binnenlandse reis van luchtvaartmaatschappij China Southern Airlines en vloog van Guangzhou naar Zhengzhou, volgens gegevens van de website FlightRadar24 waarop mensen vluchten kunnen volgen. Met de vlucht is China de laatste grote economie die weer met de MAX-vliegtuigen vliegt.
De 737 MAX is het best verkochte model van de Amerikaanse vliegtuigbouwer Boeing. Voor de vliegtuigcrashes in Indonesië en Ethiopië, waarbij honderden mensen om het leven kwamen, zou China 97 vliegtuigen van het type hebben gehad. Inmiddels is China Southern Airlines de grootste Chinese klant voor het model, met 50 bestelde vliegtuigen waarvan 34 al zijn geleverd. Volgens Boeing zijn er nog 138 vliegtuigen in de maak voor Chinese luchtvaartmaatschappijen.
De afgelopen tijd herstelde de vraag naar binnenlandse reizen omdat de strenge coronabeperkingen in het land onlangs werden opgeheven. De rest van de wereld nam de MAX sinds het einde van 2020 weer in gebruik. Dat was nadat er aanpassingen waren gedaan aan het vliegtuig en de pilotenopleiding.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De hypotheekrentes in Nederland zijn gestegen door de Iranoorlog. Vooral starters en kopers in de grote steden en op de nieuwbouwmarkt kunnen dat merken, meldt ING Research.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met bescheiden winsten gesloten. Optimisme over de mogelijkheden voor een einde aan de oorlog in Iran zorgde ervoor dat beleggers weer geld staken in aandelen. De olieprijzen daalden licht.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - De centrale bank van Frankrijk is pessimistischer geworden over de economische groei van het land door de oorlog in Iran. De sterke stijging van de gas- en olieprijzen door het conflict beperkt de uitgaven van consumenten en investeringen van bedrijven waarschijnlijk.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump bezoekt 14 en 15 mei China voor een topontmoeting met zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping. Dat meldde een woordvoerder van het Witte Huis, nadat Trump zijn bezoek aan China onlangs had uitgesteld vanwege de Iranoorlog. Xi en Trump spreken in Beijing waarschijnlijk over de sterk verslechterde handelsrelatie tussen de twee landen.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een nieuwe adviesraad voor technologie opgericht met prominente leden als Facebook-oprichter Mark Zuckerberg en Nvidia-topman Jensen Huang. Trumps voormalige nauwe bondgenoot Elon Musk is een opvallende afwezige.
11 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR/AFP) - Meta en Google zijn aansprakelijk voor een verslaving die een Amerikaanse vrouw zegt te hebben ontwikkeld voor socialemedia-apps zoals Instagram en YouTube, zo heeft een jury in Los Angeles geoordeeld.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is met winst gesloten. Ook op andere Europese beurzen had het optimisme de overhand, terwijl de olieprijzen licht zakten. Beleggers verwerken signalen vanuit de Verenigde Staten en Iran over gesprekken die moeten leiden tot een einde aan de gevechten in de Golfregio. Daarbij lijken ze rekening te houden met vooruitgang in onderhandelingen over vrede of een staakt-het-vuren.
12 uur geleden