Eerste bewoners weer naar huis na explosie Vlaardingen
VLAARDINGEN (ANP) - De eerste bewoners van een gebouw met portiekflats aan de Robert Schumanring in Vlaardingen, dat in de nacht van vrijdag op zaterdag werd getroffen door een explosie, kunnen terug naar hun huizen. De politie gaat uit van opzet. Na de klap, die enkele woningen zwaar beschadigde, zijn achttien woningen ontruimd. De bewoners zijn opgevangen in een verzorgingshuis in de omgeving. Ook is slachtofferhulp geregeld, meldt de politie.
Volgens het AD is de aanslag gericht op de woning van de zoon van de Schiedamse drugscrimineel René F. De politie wil dat niet bevestigen of ontkennen. "Dat is nog in onderzoek", zegt een woordvoerder.
F. kreeg in 2023 een celstraf van 2,5 jaar voor het bezit van en de handel in grondstoffen voor de productie van synthetische drugs. De afgelopen jaren zijn meerdere ontploffingen geweest bij woningen van F. in Schiedam en zijn 76-jarige moeder in Ridderkerk. Het OM verdenkt F. ervan opdracht te hebben gegeven voor de liquidatie van drugsbaas Dennis van den B., nadat de douane eind 2013 een partij cocaïne had gevonden ter waarde van ongeveer 10 miljoen euro. Dit leidde tot een conflict in het drugsmilieu.
Na de explosie aan de Robert Schumanring zijn twee omwonenden door de hulpdiensten nagekeken. Ze hoefden niet naar het ziekenhuis.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Steeds meer vluchtelingen die in Nederland mogen blijven, hebben kort na het krijgen van hun verblijfsvergunning al een baan. Ze werken vooral als oproepkracht of uitzendkracht, in de horeca of in de detailhandel, heeft statistiekbureau CBS berekend.
1 uur geledenDÜSSELDORF (ANP/DPA) - De opvarende van cruiseschip Hondius die na aankomst op Schiphol woensdagavond naar Düsseldorf werd vervoerd, is daar aangekomen. De passagier wordt opgevangen in het academische ziekenhuis UKD in de Duitse stad.
4 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - De toestand van de opvarende van de MV Hondius die wordt opgevangen door het academische ziekenhuis UKD in Düsseldorf is "stabiel". Dat meldt de brandweer van de Duitse stad, die betrokken is bij het vervoer van de cruiseschippassagier van Schiphol naar Düsseldorf. Er zijn "geen symptomen van een infectie", aldus de brandweer in een verklaring.
9 uur geledenUSHUAIA (ANP/RTR/AFP) - Het Argentijnse ministerie van Gezondheid is van plan om knaagdieren te vangen in de buurt van de zuidelijke stad Ushuaia, de plek waar een of meerdere passagiers van het cruiseschip MV Hondius mogelijk het hantavirus hebben opgelopen. De Argentijnse autoriteiten willen de knaagdieren onderzoeken in hun zoektocht naar de oorsprong van het virus.
9 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - Een paar honderd mensen hebben woensdagavond gedemonstreerd tegen de komst van een noodopvang in Loosdrecht. Kamerleden Gidi Markuszower en Mona Keijzer waren hierbij ook aanwezig.
10 uur geledenIJSSELSTEIN (ANP) - In de geplande noodopvang voor asielzoekers in IJsselstein komen met name gezinnen te wonen. Het gaat om gezinnen en partners van statushouders die via gezinshereniging naar Nederland komen, meldt de Utrechtse gemeente woensdag.
10 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De demonstranten die de A59 bij Den Bosch blokkeerden, zijn de snelweg weer af. De weg daar is daarom weer vrijgegeven, meldt Rijkswaterstaat (RWS). Woensdagavond liepen zo'n 150 mensen de snelweg op in de rijrichting van Den Bosch naar Waalwijk omdat zij niet willen dat er een tijdelijke asielopvang voor jongeren in Engelen komt.
10 uur geleden