Eerste bewoners weer naar huis na explosie Vlaardingen
VLAARDINGEN (ANP) - De eerste bewoners van een gebouw met portiekflats aan de Robert Schumanring in Vlaardingen, dat in de nacht van vrijdag op zaterdag werd getroffen door een explosie, kunnen terug naar hun huizen. De politie gaat uit van opzet. Na de klap, die enkele woningen zwaar beschadigde, zijn achttien woningen ontruimd. De bewoners zijn opgevangen in een verzorgingshuis in de omgeving. Ook is slachtofferhulp geregeld, meldt de politie.
Volgens het AD is de aanslag gericht op de woning van de zoon van de Schiedamse drugscrimineel René F. De politie wil dat niet bevestigen of ontkennen. "Dat is nog in onderzoek", zegt een woordvoerder.
F. kreeg in 2023 een celstraf van 2,5 jaar voor het bezit van en de handel in grondstoffen voor de productie van synthetische drugs. De afgelopen jaren zijn meerdere ontploffingen geweest bij woningen van F. in Schiedam en zijn 76-jarige moeder in Ridderkerk. Het OM verdenkt F. ervan opdracht te hebben gegeven voor de liquidatie van drugsbaas Dennis van den B., nadat de douane eind 2013 een partij cocaïne had gevonden ter waarde van ongeveer 10 miljoen euro. Dit leidde tot een conflict in het drugsmilieu.
Na de explosie aan de Robert Schumanring zijn twee omwonenden door de hulpdiensten nagekeken. Ze hoefden niet naar het ziekenhuis.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Boekingssite Booking.com laat weten dat "onbevoegde derden" toegang hebben gekregen tot boekingsinformatie van klanten. Sommige klanten van Booking.com ontvingen zondag een mail over een mogelijk gegevenslek. Het bedrijf bevestigt zondagavond dat er dus gegevens zijn ingezien.
10 uur geledenHILVERSUM (ANP) - BNNVARA komt zondag met twee extra uitzendingen ter ere van Sonja Barend, heeft de omroep laten weten. Eerder op de dag werd bekendgemaakt dat de televisiepersoonlijkheid op 86-jarige leeftijd is overleden.
12 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Sonja Barend heeft "ontzettend veel" betekend voor het televisie-interview, zegt Nieuwsuur-presentator Marielle Tweebeeke naar aanleiding van het overlijden van de talkshowpresentatrice. Zondag werd bekend dat Barend zaterdag op 86-jarige leeftijd is overleden.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Met het overlijden van Sonja Barend is "een Amsterdammer in hart en nieren heengegaan", reageert Femke Halsema. Volgens de Amsterdamse burgemeester kon je Barend in de Amsterdamse binnenstad dikwijls tegenkomen. "Statig, vrolijk, met altijd een scherpe observatie gereed."
13 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Televisiepersoonlijkheid Sonja Barend is op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt omroep BNNVARA namens haar familie. Barend overleed zaterdag thuis in het bijzijn van haar familie.
17 uur geledenBARCELONA (ANP) - De eerste veertig van in totaal zo'n tachtig boten zijn vanuit de haven in Barcelona vertrokken richting Gaza om daar hulp te bieden. Op deze Global Sumud Flotilla zijn ongeveer vijfhonderd mensen, de andere helft vertrekt later vanuit Italië en Griekenland. Vanuit Spanje zijn zes Nederlanders mee, een meer dan gedacht omdat op de boot van Greenpeace ook een landgenoot meevaart, weet hoofd van de Nederlandse delegatie Marieke Stam sinds kort.
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De man die afgelopen vrijdag op klaarlichte dag een buschauffeur mishandelde in Rotterdam, wordt ook gezocht voor het eerder mishandelen van dezelfde buschauffeur. De vorige mishandeling vond op zaterdag 7 maart plaats, meldt de politie zondag. Er is inmiddels beeld van de verdachte verspreid waar hij herkenbaar op staat.
22 uur geleden