Eerste bewoners weer naar huis na explosie Vlaardingen
VLAARDINGEN (ANP) - De eerste bewoners van een gebouw met portiekflats aan de Robert Schumanring in Vlaardingen, dat in de nacht van vrijdag op zaterdag werd getroffen door een explosie, kunnen terug naar hun huizen. De politie gaat uit van opzet. Na de klap, die enkele woningen zwaar beschadigde, zijn achttien woningen ontruimd. De bewoners zijn opgevangen in een verzorgingshuis in de omgeving. Ook is slachtofferhulp geregeld, meldt de politie.
Volgens het AD is de aanslag gericht op de woning van de zoon van de Schiedamse drugscrimineel René F. De politie wil dat niet bevestigen of ontkennen. "Dat is nog in onderzoek", zegt een woordvoerder.
F. kreeg in 2023 een celstraf van 2,5 jaar voor het bezit van en de handel in grondstoffen voor de productie van synthetische drugs. De afgelopen jaren zijn meerdere ontploffingen geweest bij woningen van F. in Schiedam en zijn 76-jarige moeder in Ridderkerk. Het OM verdenkt F. ervan opdracht te hebben gegeven voor de liquidatie van drugsbaas Dennis van den B., nadat de douane eind 2013 een partij cocaïne had gevonden ter waarde van ongeveer 10 miljoen euro. Dit leidde tot een conflict in het drugsmilieu.
Na de explosie aan de Robert Schumanring zijn twee omwonenden door de hulpdiensten nagekeken. Ze hoefden niet naar het ziekenhuis.
Meer uit Binnenland
JOHANNESBURG (ANP) - Demissionair premier Dick Schoof heeft zorgen over de beperkingen van het Oekraïense leger die in het zogenoemde 28-puntenplan staan, want "als het gaat over de veiligheid van Oekraïne, gaat het immers ook om de veiligheid van Europa." Dat zegt hij tegen het ANP nadat hij heeft gebeld met Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Schoof wil "elk initiatief dat vrede dichterbij kan brengen serieus nemen."
1 uur geledenDEURNE (ANP) - Frank van Pamelen heeft zaterdag bij de prominenten Het Groot Dictee der Nederlandse Taal gewonnen. De schrijver, dichter, cabaretier en columnist deed het met slechts vijf fouten beter dan de andere bekende deelnemers, onder wie cabaretier Katinka Polderman en zangeres Leoni Jansen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tientallen jongeren demonstreren zaterdagmiddag op de Koekamp in Den Haag omdat zij als volwaardige slachtoffers van het toeslagenschandaal erkend willen worden, met dezelfde rechten als hun ouders. Dat meldt een woordvoerder van het Onafhankelijk Jongerenpanel Toeslagen (OJPT). Zij legt uit dat de jongeren eerder te horen kregen dat er geen politiek draagvlak is voor hun eisen en "daarom creëren we dat draagvlak zelf".
2 uur geledenDE BILT (ANP) - In de noordelijke provincies Friesland, Groningen en Drenthe geldt vanaf zondagmiddag 16.00 uur code geel omdat het glad kan worden door sneeuw, meldt het KNMI zaterdag. De weerswaarschuwing is tot 21.00 uur van kracht.
2 uur geledenVOLKEL (ANP) - Defensie heeft vrijdagavond opgetreden tegen drones die werden gespot boven vliegbasis Volkel. Vanaf de grond werden wapens ingezet om de drones neer te halen, maar die zijn vertrokken en niet teruggevonden, meldt het ministerie zaterdag.
2 uur geledenWINTERSWIJK (ANP) - De ijsbaan in Winterswijk is zaterdag kort na 11.00 uur dichtgegaan. De baan ging om 08.15 uur open nadat er een ijsvloertje van 5 millimeter was geconstateerd. Het is voor zover bekend de eerste keer deze herfst dat er in Nederland op natuurijs kon worden geschaatst.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De verdachte die werd aangehouden na het doen van een valse bommelding vrijdag in een trein die op dat moment Hilversum binnenreed, zit zaterdag nog vast. Dat laten politie en het Openbaar Ministerie weten. Hoe het verder verloopt en of de man dit weekend in de cel blijft, is onduidelijk. "Die beslissing is nog niet genomen", aldus een OM-woordvoerder.
5 uur geleden