Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerste bewoners kunnen terug naar door branden geteisterd Maui

Eerste bewoners kunnen terug naar door branden geteisterd Maui

HONOLULU (ANP/DPA) - Na de bosbranden die zeker 55 levens hebben geëist, kunnen de eerste bewoners weer terug naar het Hawaïaanse eiland Maui. Dat zei Josh Green, gouverneur van Hawaï op de tv-zender KHON. Green riep de bewoners die teruggaan op voorzichtig te zijn.

Ook waarschuwde hij voor de enorme schade die door de bosbranden is ontstaan. Ongeveer 1700 gebouwen zijn verwoest. Circa 11.000 huishoudens hadden vrijdagmorgen nog geen elektriciteit.

De autoriteiten op Hawaï denken dat het officiële dodental nog fors zal oplopen. De tot nu toe gevonden slachtoffers zijn buiten gevonden. De door brand getroffen gebouwen moeten nog doorzocht worden. Nog honderden mensen worden vermist.

Avondklok

Voor de mensen die niet terug naar hun huis kunnen, hopen de autoriteiten onderdak in onder meer hotels te vinden. Gouverneur Green zei dat er vermoedelijk uit veiligheidsoverwegingen een avondklok wordt afgekondigd.

Ten minste drie grote branden braken dinsdagavond uit op het eiland. Door de branden, die werden aangewakkerd door orkaanwinden, moesten meer dan 11.000 mensen van het eiland worden geëvacueerd. De kustwacht moest inwoners redden die de zee in waren gevlucht om aan de rook en vlammen te ontsnappen.

Meer uit Buitenland

Videobeelden getoond van verdachte van moord op Charlie Kirk

SALT LAKE CITY (ANP) - Het Utah Department of Public Safety heeft videobeelden getoond van de persoon die ervan verdacht wordt de conservatieve activist Charlie Kirk te hebben doodgeschoten. Dat gebeurde donderdagavond op een persconferentie.

2 uur geleden
Bronnen tegen CBS News: naam verdachte moord Charlie Kirk bekend

SALT LAKE CITY (ANP) - Rechercheurs hebben de naam van de persoon die ze als verdachte voor de moord op Charlie Kirk op het oog hebben - in de Verenigde Staten 'person of interest' genoemd - volgens drie bronnen tegen CBS News. Er is nog geen arrestatiebevel uitgevaardigd.

6 uur geleden
Bolsonaro veroordeeld tot 27 jaar cel vanwege coupplannen

BRASÍLIA (ANP) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro is door het hooggerechtshof in Brasília veroordeeld tot 27 jaar en 3 maanden gevangenisstraf voor het beramen van een staatsgreep om aan de macht te blijven.

7 uur geleden
Trump niet blij met veroordeling Bolsonaro

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt "niet blij" te zijn met de veroordeling van Jair Bolsonaro. De Braziliaanse oud-president is donderdag schuldig bevonden aan onder meer een couppoging en het gewelddadig omverwerpen van de democratie.

9 uur geleden
Zelensky spreekt met Amerikaanse gezant over Patriots en drones

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft in Kyiv een ontmoeting gehad met de Amerikaanse gezant Keith Kellogg. Ze spraken onder meer over de leveringen van Patriot-systemen door bondgenoten en over de gezamenlijke productie van drones, meldt Zelensky op X.

11 uur geleden
Braziliaanse oud-president Bolsonaro veroordeeld voor couppoging

BRASILIA (ANP/RTR) - Het Braziliaanse hooggerechtshof heeft oud-president Jair Bolsonaro veroordeeld voor een poging tot staatsgreep. Drie van de vijf rechters hebben daarvoor gestemd, waardoor er een meerderheid is. Bolsonaro wordt ook veroordeeld voor deelname aan een criminele organisatie en een poging tot het gewelddadig omverwerpen van de democratie.

11 uur geleden
Rusland vindt dat Polen moet nadenken over sluiting grens Belarus

MOSKOU (ANP/AFP) - Rusland vindt dat Polen nog eens moet nadenken over het voornemen om de grens met Belarus te sluiten. "We dringen er bij Warschau op aan om de gevolgen van dit soort destructieve stappen in overweging te nemen en het besluit zo snel mogelijk te herzien", zei woordvoerder Maria Zacharova van het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken.

12 uur geleden