Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerste besmetting vogelgriep sinds maart vastgesteld in Drenthe

Eerste besmetting vogelgriep sinds maart vastgesteld in Drenthe

STADSKANAAL (ANP) - Op een pluimveebedrijf in het Drentse Gasselternijveenschemond, vlak bij Stadskanaal, is vogelgriep vastgesteld. De 71.000 dieren op het terrein worden geruimd, meldt de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) dinsdag. Het is de eerste besmetting in Nederland sinds maart van dit jaar.

Het bedrijf waar de vogelgriep is vastgesteld, houdt vleeskuikenouderdieren, kippen die eieren leggen waaruit de vleeskuikens komen. In een gebied van tien kilometer rond het bedrijf geldt per direct een vervoersverbod voor 31 andere commerciële pluimveebedrijven.

Ook geldt in dat gebied een ophok- en afschermplicht voor pluimvee en andere vogelsoorten. Deze maatregelen zijn nodig om verspreiding naar andere delen van het land te voorkomen.

Er geldt momenteel geen landelijke ophok- en afschermplicht in Nederland en daar is volgens de NVWA ook geen directe aanleiding voor. Experts van de autoriteit komen op korte termijn bij elkaar om het risico op verspreiding van de vogelgriep opnieuw te beoordelen.

Meer uit Gezond

RIVM: risico op langdurige coronaklachten aanzienlijk afgenomen

BILTHOVEN (ANP) - Het risico op langdurige klachten na een coronabesmetting, lijkt na de pandemie aanzienlijk kleiner geworden. Die conclusie trekt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) op basis van een groot onderzoek naar postcovid.

14 minuten geleden
Meer gonorroe en syfilis, maar aantal consulten over soa's daalt

BILTHOVEN (ANP) - Steeds minder mensen gaan naar een consult omdat ze vragen hebben over een mogelijke seksueel overdraagbare aandoening (soa). Maar het aantal infecties neemt toe, vooral bij gonorroe en syfilis, meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM).

4 dagen geleden
Toegang tot zorg blijft heikel, NZa pleit voor 'duurzame koers'

DEN HAAG (ANP) - Meer dan 100.000 Nederlanders moeten wachten op geestelijke gezondheidszorg, tienduizenden zitten zonder vaste huisarts en bijna de helft van de mensen die medicijnen gebruiken loopt tegen tekorten aan. Om die problemen aan te pakken, is een "duurzame koers" van de politiek nodig, benadrukt de Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) in een jaarlijks rapport.

4 dagen geleden
RIVM adviseert MRI-scans voor vrouwen met dicht borstweefsel

BILTHOVEN (ANP) - Vrouwen met zeer dicht borstweefsel moeten in aanmerking komen voor een MRI-scan. Dat is haalbaar "mits zorgvuldig georganiseerd", concluderen onderzoekers van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) in een advies aan het ministerie van Volksgezondheid. Het is wel belangrijk dat "genoeg personeel en apparatuur beschikbaar blijven voor andere medische onderzoeken waarvoor MRI nodig is", zeggen ze erbij.

5 dagen geleden
Farmaceuten willen actie kabinet om handelsoorlog

DEN HAAG (ANP) - Farmaceuten roepen het demissionaire kabinet op in actie te komen om de beschikbaarheid en betaalbaarheid van de zorg overeind te houden. De Vereniging Innovatieve Geneesmiddelen en belangenorganisaties Nefemed en Diagned zijn bezorgd over de handelsoorlog van de VS.

5 dagen geleden
Nederlands farmabedrijf Merus voor miljarden in Deense handen

UTRECHT (ANP/BLOOMBERG) - Het Nederlandse farmaciebedrijf Merus wordt overgenomen door zijn Deense branchegenoot Genmab. De Denen betalen zo'n 8 miljard dollar voor de onderneming uit Utrecht die een behandeling ontwikkelt voor kanker in het hoofd-halsgebied. De verwachtingen rond het middel zijn hooggespannen en kenners houden rekening met een echte blockbuster.

1 week geleden
Recordaantal ouderen in ziekenhuis na ernstige valpartij

AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse ziekenhuizen hebben vorig jaar een recordaantal 65-plussers na een valpartij behandeld op de spoedeisende hulp (SEH). Volgens een schatting van kenniscentrum VeiligheidNL ging het om 119.000 gevallen, wat neerkomt op één opname per vier minuten. Zo hoog was dat cijfer nog niet eerder. Van deze patiënten liepen er meer dan 90.000 serieus letsel op, van hersenletsel tot botbreuken.

1 week geleden