Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerste Belgen hebben derde coronaprik al gekregen

Eerste Belgen hebben derde coronaprik al gekregen

BRUSSEL (ANP) - België begint volgende week officieel met het voor een derde maal inenten van kwetsbare mensen tegen het coronavirus. Maar een aantal Belgen heeft die derde prik de afgelopen dagen al gekregen.

België besloot vorige maand dat voor mensen met een verminderde weerstand, bijvoorbeeld hiv-patiënten of kankerpatiënten met chemotherapie, een extra vaccinatie verstandig is. De eerste uitnodigingen voor deze groep van 350.000 tot 400.000 mensen worden vanaf maandag verstuurd.

Een aantal Walen is echter al voor een derde keer, of na een Janssen-prik voor een tweede keer, ingeënt. Artsen grepen de afgelopen twee weken de gelegenheid aan als patiënten die voor de extra dosis in aanmerking kwamen toch al langskwamen in hun spreekkamer en boden hun meteen de prik aan.

Pragmatische aanpak

Het gaat niet om grote aantallen, schat de werkgroep in die de Belgische vaccinatiecampagne coördineert. Of artsen ook in Vlaanderen en Brussel vast zijn begonnen kan een woordvoerder niet overzien. De werkgroep kan goed leven met de "pragmatische aanpak" van de artsen. "Als daardoor mensen eerder beschermd zijn, is dat prima."

Voor de extra vaccinatie worden Pfizer- en Moderna-vaccins gebruikt. Eerst komen ouderen aan de beurt, daarna jongeren. De vaccinatiewerkgroep wil niet spreken van een zogenaamde booster, een vaccindosis die de weerstand weer even wakker schudt. Voor deze kwetsbare groep zijn drie doses nodig voor een basisvaccinatie, stelt zij. Een booster kan daarop volgen.

Over boosters woedt een verhit debat. Ze mogen in de EU nog niet worden gebruikt voor de hele bevolking. Critici wijzen er ook op dat veel armere landen nog maar nauwelijks zijn begonnen met inenten en zij ieder vaccin kunnen gebruiken.

Meer uit Buitenland

Iran claimt controle over de Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP/RTR/DPA) - De zeestrijdkrachten van de Iraanse Islamitische Revolutionaire Garde (IRG) zeggen de volledige controle te hebben over de Straat van Hormuz. Dat meldde de IRG vrijdag op Telegram.

1 uur geleden
Trump: VS en Venezuela zijn historische oliedeal overeengekomen

N i e u w bericht, met toevoeging citaat Marco Rubio in alinea 4

2 uur geleden
VS: ICE pakt Britse radicaalrechtse politiek commentator op

NEW ORLEANS (ANP/RTR/AFP) - De Britse radicaalrechtse politiek commentator en influencer Milo Yiannopoulos is aangehouden door de Amerikaanse immigratiedienst (ICE), zo bleek vrijdag uit documenten van de dienst. Eerder nog prees Yiannopoulos het werk van diezelfde ICE.

4 uur geleden
Honderden betogen in Washington voor burgerrechten

WASHINGTON (ANP) - In het centrum van Washington hebben volgens Amerikaanse media honderden mensen betoogd voor burgerrechten, raciale gelijkheid en eerlijker stemrecht. Tot de betoging bij het Lincoln Memorial was opgeroepen door onder meer burgerrechtenbewegingen en vakbonden.

5 uur geleden
Spanje vraagt EU om bijstand voor controleren migranten in Ceuta

MADRID (ANP/AFP/RTR) - Spanje heeft de grensbewakingsdienst van de EU, Frontex, om hulp gevraagd in verband met de vele migranten in het Spaanse Afrikaanse territorium Ceuta. De Spaanse minister van Binnenlandse Zaken Fernando Grande-Marlaska heeft gevraagd te helpen met het controleren van de duizenden migranten in Ceuta.

7 uur geleden
Ontslagen defensieminister Oekraïne Fedorov werkt nu voor Italië

KYIV (ANP/AFP) - De in juli ontslagen populaire Oekraïense defensieminister Mychailo Fedorov gaat werken als adviseur van het Italiaanse ministerie van Defensie. Het ontslag van Fedorov door president Volodymyr Zelensky leidde tot grote protesten in Oekraïne. Wrijvingen tussen hem en andere militaire leiders zouden de reden van zijn vertrek zijn geweest.

7 uur geleden
President Servië laakt 'onbeschaafd' VN-hof over overleden Mladic

BELGRADO (ANP/RTR) - De Servische president Aleksandar Vucic heeft het VN-tribunaal dat de Bosnisch-Servische ex-generaal Ratko Mladic tot levenslang heeft veroordeeld "onbeschaafd" genoemd. Het hof heeft geweigerd Mladic te laten gaan om in Servië te sterven. Hij overleed donderdag in de gevangenis in Scheveningen, waar het hof een afdeling heeft.

11 uur geleden