Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerste beelden relschoppers Coolsingel gepubliceerd

Eerste beelden relschoppers Coolsingel gepubliceerd

ROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse politie heeft donderdag de eerste beelden vrijgegeven van verdachten van de rellen op de Coolsingel op 19 november. De eerste selectie verdachten is te bekijken op de website van de politie en in een uitzending van Bureau Rijnmond van regionale omroep RTV Rijnmond.

De politie laat weten dat een onderzoeksteam de beelden van de verdachten heeft geselecteerd uit duizenden uren beeldmateriaal. De politie heeft ze eerst intern bekeken, zodat wijkagenten en politiemedewerkers de kans kregen personen te herkennen. Een van hen is geblurd in beeld, aangezien hij nog minderjarig is. Er worden snel beelden van meer relschoppers vrijgegeven en wellicht komen er ook betere opnamen van de al getoonde verdachten.

"Relschoppers die weten dat ze erbij waren, maar nu nog niet getoond zijn, kunnen publicatie voorkomen door zichzelf te melden bij de politie", aldus de politie. "Zo hoeven familie, vrienden en de werkgever niet te zien waar zij bij betrokken zijn geweest." Ook mensen die weten wie er gereld heeft worden verzocht dit te melden aan de politie.

Na een demonstratie tegen het coronabeleid braken er op en rond de Coolsingel ongeregeldheden uit, waarbij politieagenten, politieauto's, scooters, winkels en een flatgebouw het moesten ontgelden. Tot dusver zijn 49 verdachten opgepakt. Woensdag stonden in Rotterdam de eerste relschoppers terecht tijdens een supersnelrechtzitting. Een 26-jarige vrouw uit Spijkenisse en een 29-jarige man uit Rotterdam werden veroordeeld tot vijf maanden cel, waarvan twee voorwaardelijk, voor het gooien van stenen naar een ME-busje en politieauto's.

Meer uit Binnenland

Van Weel ziet weinig mogelijkheden om betogers Iran te helpen

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil dat er meer wordt gedaan voor de mensen in Iran die massaal in opstand zijn gekomen tegen het bewind, maar demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) maakte in een debat duidelijk dat de mogelijkheden daartoe zeer beperkt zijn.

14 minuten geleden
Voorlopig geen extra nationale toeslag op pakjes uit China

DEN HAAG (ANP) - Er komt voorlopig geen extra toeslag op pakketjes van buiten de Europese Unie, met name uit China. Dat meldt demissionair staatssecretaris Eugène Heijnen (Financiën, BBB) aan de Tweede Kamer.

1 uur geleden
Voorlopig geen geld voor infrastructuur nieuwe woningbouwgebieden

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet trekt voorlopig geen geld uit voor nieuwe infrastructuur bij gebieden voor grootschalige woningbouw die het zelf heeft aangewezen. Dat staat in een brief aan de Tweede Kamer. Vier regio's vroegen in totaal 425 miljoen euro. Wel krijgen ze 99 miljoen euro uit een andere pot voor woningbouw.

2 uur geleden
OM wil cel voor in brand steken politieauto bij Malieveldrellen

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag anderhalf jaar cel geëist, waarvan een half jaar voorwaardelijk, tegen John B. (33) uit Raalte voor het in brand steken van een politieauto op de Koekamplaan, aan de rand van het Malieveld in Den Haag op 20 september. Toen liep een anti-immigratieprotest uit op rellen. B. is aangehouden op 9 december en zit sinds die tijd vast.

3 uur geleden
Geuzenpenning voor progressieve burgemeester van Boedapest

VLAARDINGEN (ANP) - De Geuzenpenning, een prijs voor vrijheidsstrijders en mensenrechtenactivisten, gaat dit jaar naar de burgemeester van de Hongaarse hoofdstad Boedapest. Gergely Karácsony is een belangrijke tegenstander van de rechts-populistische premier van Hongarije, Viktor Orbán.

3 uur geleden
Staatssecretaris bijna klaar met uitwerking vuurwerkverbod

DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Thierry Aartsen (Openbaar Vervoer en Milieu, VVD) legt de laatste hand aan de uitwerking van het vuurwerkverbod. Staatssecretaris Arno Rutte (Justitie, VVD) noemde dit terloops tijdens het wekelijkse vragenuur. De woordvoerder van Aartsen zegt dat het verbod de komende jaarwisseling in moet gaan en dat hij bezig is met de uitwerking hiervan.

4 uur geleden
Staatssecretaris en Kamerleden vol afschuw over jaarwisseling

DEN HAAG (ANP) - Kamerleden en staatssecretaris Arno Rutte (Justitie en Veiligheid, VVD) zijn vol afschuw over de ongeregeldheden in het land tijdens de jaarwisseling, bleek dinsdagmiddag bij het wekelijkse vragenuur. Hulpverleners werden "geconfronteerd door sneue, zielige, kleine - voornamelijk - mannetjes", stelde Rutte.

4 uur geleden