Eerste basisplaats Goudmijn bij AZ in Eredivisie
WAALWIJK (ANP) - Kenzo Goudmijn heeft in de uitwedstrijd tegen RKC Waalwijk voor het eerst een basisplaats bij AZ. Trainer Pascal Jansen laat de 21-jarige middenvelder starten op de positie van de afwezige aanvoerder Jordy Clasie. Goudmijn debuteerde vier jaar geleden als invaller al in de Eredivisie voor AZ en speelde de afgelopen jaren op huurbasis voor Sparta en Excelsior.
Clasie speelde donderdag nog 90 minuten tegen Santa Coloma, in de voorronde van de Conference League. AZ won voor eigen publiek met 2-0 en plaatste zich zo voor de play-offs, waarin de Noorse club SK Brann de tegenstander is. AZ speelt donderdag thuis, de return in Noorwegen is een week later.
De 19-jarige aanvaller Ruben van Bommel heeft tegen RKC opnieuw een basisplaats. De zoon van trainer Mark van Bommel luisterde vorige week tegen Go Ahead Eagles (5-1) zijn basisdebuut in de Eredivisie op met een doelpunt en een assist en scoorde donderdag ook tegen Santa Coloma.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Het competitiebestuur van de KNVB richt zich na de uitspraak in het kort geding tegen NAC Breda "op het verdere verloop van de competitie". Dat heeft de KNVB laten weten nadat de rechter in Utrecht het verzoek van NAC om een wedstrijd tegen Go Ahead Eagles over te mogen spelen heeft afgewezen. Volgens NAC stond er een speler op het veld die niet speelgerechtigd was.
36 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De competitiewedstrijd tussen Go Ahead Eagles en NAC wordt niet overgespeeld. Dat heeft de rechter in Utrecht in een kort geding tussen NAC Breda en de KNVB bepaald. Het duel in de Eredivisie eindigde eerder in een 6-0-overwinning voor Go Ahead Eagles, maar NAC diende een klacht in omdat de thuisclub de Indonesische international Dean James had opgesteld die niet speelgerechtigd was.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Emmanuel Emegha is bij RC Strasbourg uitgevallen met een spierblessure. Volgens Ronald Koeman maakt de spits weinig kans meer op het WK. Dat zei de bondscoach zondagavond bij Studio Voetbal.
15 uur geledenBARCELONA (ANP) - Real Madrid heeft voorkomen dat FC Barcelona een week voor El Clásico al Spaans kampioen is geworden. De Madrilenen van coach Álvaro Arbeloa wonnen met 2-0 bij Espanyol in Barcelona.
15 uur geledenMILAAN (ANP) - Denzel Dumfries en Stefan de Vrij zijn kampioen met Internazionale geworden. De club uit Milaan won zondagavond met 2-0 van Parma en kan met drie speelronden te gaan niet meer worden ingehaald door nummer twee Napoli, dat twaalf punten minder heeft.
15 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Tottenham Hotspur heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om lijfsbehoud in de Premier League. De ploeg van coach Roberto De Zerbi won met 2-1 bij Aston Villa en klom daarmee uit de degradatiezone.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - PSV kan vrijdag voor het eerst kampioen van de Vrouwen Eredivisie worden. De speelsters van coach Roeland ten Berge hebben aan een thuiszege op ADO Den Haag genoeg voor de titel.
19 uur geleden