Eerste basisplaats Goudmijn bij AZ in Eredivisie
WAALWIJK (ANP) - Kenzo Goudmijn heeft in de uitwedstrijd tegen RKC Waalwijk voor het eerst een basisplaats bij AZ. Trainer Pascal Jansen laat de 21-jarige middenvelder starten op de positie van de afwezige aanvoerder Jordy Clasie. Goudmijn debuteerde vier jaar geleden als invaller al in de Eredivisie voor AZ en speelde de afgelopen jaren op huurbasis voor Sparta en Excelsior.
Clasie speelde donderdag nog 90 minuten tegen Santa Coloma, in de voorronde van de Conference League. AZ won voor eigen publiek met 2-0 en plaatste zich zo voor de play-offs, waarin de Noorse club SK Brann de tegenstander is. AZ speelt donderdag thuis, de return in Noorwegen is een week later.
De 19-jarige aanvaller Ruben van Bommel heeft tegen RKC opnieuw een basisplaats. De zoon van trainer Mark van Bommel luisterde vorige week tegen Go Ahead Eagles (5-1) zijn basisdebuut in de Eredivisie op met een doelpunt en een assist en scoorde donderdag ook tegen Santa Coloma.
Meer uit Voetbal
RIYAD (ANP) - Georginio Wijnaldum heeft met een doelpunt bijgedragen aan een uitzege van Al-Ettifaq op Al-Riyad. De 35-jarige middenvelder maakte in de 95e minuut het tweede doelpunt voor zijn ploeg uit Saudi-Arabië (0-2).
52 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola van Manchester City hoeft zich voorlopig geen zorgen te maken over het gewicht van Erling Haaland. De Noorse topscorer heeft op X laten weten dat hij klaar is voor het uitduel van zaterdag met Nottingham Forest. Hij laat op een foto een weegschaal zien met de tekst: All Good.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran gaat er alles aan doen om te voorkomen dat de WK-wedstrijd tegen Egypte in Seattle door de lokale gemeenschap wordt uitgeroepen tot Pride Match, ter ere van de lhbtqi+-beweging. "We hebben absoluut geen interesse om een WK-wedstrijd in regenboogkleuren te spelen", benadrukt voorzitter Mehdi Taj van de Iraanse voetbalbond aan staatsmedia.
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot staat met Liverpool voor een emotionele wedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers. Hij neemt het zaterdag namelijk op tegen de oude club van Diogo Jota, die afgelopen zomer overleed bij een verkeersongeval.
5 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - John Robertson is op 72-jarige leeftijd overleden. De voormalige buitenspeler speelde een hoofdrol in de successen van Nottingham Forest onder trainer Brian Clough.
5 uur geledenRABAT (ANP/BELGA) - Het organisatiecomité van de Afrika Cup heeft een maatregel genomen om de vaak matig gevulde stadions in Marokko voller te krijgen. Bij bepaalde wedstrijden mogen fans zo'n twintig minuten na de aftrap gratis naar binnen. De duels van gastland Marokko zijn wel uitverkocht, daar geldt de maatregel niet voor.
13 uur geledenISTANBUL (ANP) - Voorzitter Sadettin Saran van de Turkse voetbalclub Fenerbahçe is aangehouden in een lopend drugsonderzoek in Istanbul. Volgens het Turkse Openbaar Ministerie is er "aanvullend bewijs" gevonden dat erop duidt dat Saran drugs heeft verhandeld en gebruikt.
1 dag geleden