Eerste basisplaats Beukema bij AZ
ARNHEM (ANP) - Sam Beukema start in de uitwedstrijd tegen Vitesse voor het eerst in de basis bij AZ. De 23-jarige verdediger, overgekomen van Go Ahead Eagles, mag na vier invalbeurten in de basis beginnen van trainer Pascal Jansen.
In vergelijking met de Europese wedstrijd van donderdag in Tsjechië tegen FK Jablonec (1-1) is Beukema de enige nieuweling in de Alkmaarse ploeg. Hij vervangt de geblesseerde Hakon Evjen.
Vitesse kwam donderdag ook in actie in de Conference League. De ploeg van trainer Thomas Letsch knokte zich in Frankrijk tegen Stade Rennes terug van een achterstand van 3-1 en pakte een punt (3-3). Doelman Markus Schubert en aanvoerder Danilho Doekhi keren na schorsingen terug in de ploeg. Ook Eli Dasa heeft weer een basisplaats. De Israëlische rechtsback kwam in Frankrijk te laat voor de wedstrijdbespreking en moest daarom op de bank beginnen. Thomas Buitink, die als invaller tegen Stade Rennes scoorde, staat om 20.00 uur ook aan de aftrap.
Meer uit Voetbal
DOETINCHEM (ANP) - Almere City heeft de kans op promotie naar de Eredivisie levend gehouden. De club speelde gelijk in de uitwedstrijd tegen De Graafschap (2-2). Dat was voldoende na de zege van woensdag voor eigen publiek (3-1).
6 minuten geledenISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft de landstitel met Galatasaray veroverd. De club uit Istanbul is door een zwaarbevochten thuiszege op Antalyaspor (4-2) onbereikbaar voor de concurrentie geworden.
33 minuten geledenWOLFSBURG (ANP) - Bayern München heeft ook de uitwedstrijd tegen VfL Wolfsburg gewonnen (0-1). Michael Olise maakte het enige doelpunt voor de club die woensdag door Paris Saint-Germain werd uitgeschakeld in de halve finale van de Champions League.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de hoop op de landstitel niet opgegeven. De club won de thuiswedstrijd tegen Brentford (3-0) en verkleinde de achterstand op koploper Arsenal tot 2 punten.
1 uur geledenROME (ANP) - Internazionale heeft de eerste wedstrijd als kampioen in de Serie A ook ruim gewonnen. In het Stadio Olimpico in Rome versloeg de club van trainer Cristian Chivu Lazio met 3-0.
1 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II staat in de halve finale van de play-offs om promotie en degradatie. De club uit Tilburg had voldoende aan een gelijkspel tegen RKC Waalwijk (1-1), na de zege van dinsdag in het uitduel (0-1).
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Bournemouth blijft in de race om een ticket voor Europees voetbal volgend seizoen. De club verstevigde met een uitzege op Fulham (0-1) de zesde positie in de Premier League.
3 uur geleden