Eerste basisplaats Beukema bij AZ
ARNHEM (ANP) - Sam Beukema start in de uitwedstrijd tegen Vitesse voor het eerst in de basis bij AZ. De 23-jarige verdediger, overgekomen van Go Ahead Eagles, mag na vier invalbeurten in de basis beginnen van trainer Pascal Jansen.
In vergelijking met de Europese wedstrijd van donderdag in Tsjechië tegen FK Jablonec (1-1) is Beukema de enige nieuweling in de Alkmaarse ploeg. Hij vervangt de geblesseerde Hakon Evjen.
Vitesse kwam donderdag ook in actie in de Conference League. De ploeg van trainer Thomas Letsch knokte zich in Frankrijk tegen Stade Rennes terug van een achterstand van 3-1 en pakte een punt (3-3). Doelman Markus Schubert en aanvoerder Danilho Doekhi keren na schorsingen terug in de ploeg. Ook Eli Dasa heeft weer een basisplaats. De Israëlische rechtsback kwam in Frankrijk te laat voor de wedstrijdbespreking en moest daarom op de bank beginnen. Thomas Buitink, die als invaller tegen Stade Rennes scoorde, staat om 20.00 uur ook aan de aftrap.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal is nog één stap verwijderd van de eerste Engelse landstitel sinds 2004. De Londenaren wonnen in eigen stadion met klein verschil van het al gedegradeerde Burnley: 1-0.
31 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vreest voor de WK-deelname van Jurriën Timber. De verdediger van Arsenal staat sinds half maart aan de kant met een liesblessure.
3 uur geledenLEEDS (ANP/RTR) - Leeds United gaat langdurige stadionverboden uitdelen aan supporters die verantwoordelijk worden geacht voor homofobe spreekkoren. Dat meldt de Engelse voetbalclub maandag. De spreekkoren waren zondag te horen in de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion.
3 uur geledenALMERE (ANP) - Almere City FC heeft Anoush Dastgir aangesteld als nieuwe trainer. De 36-jarige Afghaanse Nederlander ondertekent een tweejarig contract bij de nummer 5 van afgelopen seizoen uit de eerste divisie.
5 uur geledenVELSEN (ANP) - Henk Brugge is de nieuwe trainer van Telstar. De 48-jarige assistent-coach van sc Heerenveen volgt bij de club uit Velsen de naar FC Utrecht vertrekkende Anthony Correia op. Brugge ondertekent een contract voor twee seizoenen met een optie voor een extra jaar.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Door het koppen van de bal krijgen spelers in het amateurvoetbal tijdelijk meer stoffen in hun bloed die kunnen wijzen op acute hersenschade. Het Amsterdam UMC heeft dat onderzocht in samenwerking met de KNVB. Hoe vaker en harder een speler kopte, hoe groter het effect dat in het bloed te zien was.
5 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB wil dat supporters van FC Groningen en Willem II alsnog welkom zijn in het stadion van FC Volendam voor de wedstrijden in de play-offs. De voetbalbond heeft daarover een gesprek gevoerd met Rick Beukers, de burgemeester van de gemeente Edam-Volendam, meldt de KNVB.
6 uur geleden