Eerste asielzoekers uit Ter Apel in Biddinghuizen aangekomen
BIDDINGHUIZEN (ANP) - De eerste bus met asielzoekers die woensdagochtend uit Ter Apel vertrok, is rond 12.45 uur in Biddinghuizen aangekomen. Biddinghuizen vangt woensdag 240 asielzoekers op om het aanmeldcentrum in Ter Apel te ontlasten.
Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) moet voor middernacht voldoen aan het maximumaantal van 2000 asielzoekers in Ter Apel. Lukt dat niet, dan moet de gemeente een dwangsom van 15.000 euro per dag betalen. Dit kan maximaal oplopen tot een bedrag van 1,5 miljoen euro.
De gemeente Dronten, waar Biddinghuizen onder valt, ontving dinsdag de eerste 120 asielzoekers die tijdelijk worden opgevangen. Woensdag arriveren nog eens 120 mensen. Zij verblijven tijdelijk op het evenemententerrein van Walibi Holland in Biddinghuizen.
Daarmee komt het totaalaantal asielzoekers in Biddinghuizen woensdag op 1280. Op donderdag vult het COA dit aantal aan tot maximaal 1400 asielzoekers. Op 7 april levert de gemeente het evenemententerrein leeg op aan Walibi Holland. Dan moeten alle asielzoekers naar een andere locatie verplaatst zijn.
Meer uit Binnenland
GRONINGEN (ANP) - Bij een steekincident in Aduard zijn in de nacht van maandag op dinsdag twee gewonden aangehouden. De politie kreeg rond 02.45 uur een melding van een steekincident in een woning aan de Albert Harkemaweg in de plaats even ten noordwesten van de stad Groningen. Een man en een vrouw werden aangetroffen met steek- of snijwonden.
2 uur geledenDE BILT (ANP) - In het noorden en westen van het land geldt in de nacht van maandag op dinsdag en dinsdagochtend code geel om plaatselijk dichte, verkeersbelemmerende mist. Soms verbetert het zicht ineens weer, om later weer slechter te worden, waarschuwt het KNMI.
5 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Schrijfster Lale Gül voelt zich "in de steek gelaten door de politie en de staat". Dat zegt Gül in RTL Tonight over de beslissing van de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV) om haar beveiliging stop te zetten. "Ik ben eigenlijk in volle paniek, ook al zie je dat nu niet aan me", aldus Gül. "Ik ben vooral heel bang, omdat ik dagelijks nog steeds de meest walgelijke doodsbedreigingen krijg. Dat is nooit opgehouden."
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De gemeenteraad van Den Haag heeft huidig burgemeester Jan van Zanen voorgedragen voor een nieuwe termijn van maximaal zes jaar. De termijn van de 64-jarige VVD'er loopt op 1 juli 2026 af.
9 uur geledenMIDDELBURG (ANP) - Hugo de Jonge, commissaris van de Koning in Zeeland, heeft de aftredende burgemeester van Terneuzen "indringend verzocht" om niet op te stappen. Dat staat in een brief die De Jonge aan de gemeenteraad van Terneuzen richt. In het "belang van de bestuurbaarheid" van de gemeente Terneuzen kan burgemeester Erik van Merrienboer beter aanblijven, vindt De Jonge.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Winkelketen HEMA waarschuwt consumenten voor het ontbreken van de vermelding van sesamzaad en pinda's op de verpakking van roomboter kaasstengels. HEMA raadt mensen die allergisch zijn voor een of beide ingrediënten aan om de kaasstengels niet te eten.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Wilbert Lek vertrekt als directeur van de marathon van Rotterdam. Hij meldt op 12 december zijn functie bij organisator Golazo Events Nederland neer te leggen.
12 uur geleden