Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerste arrestaties Hongkong voor streven naar afscheiding

Eerste arrestaties Hongkong voor streven naar afscheiding

HONGKONG (ANP/DPA/AFP) - In de Chinese stad Hongkong zijn voor het eerst activisten gearresteerd op basis van de omstreden nieuwe veiligheidswet. Voormalig activistenleider Tony Chung en drie andere studenten zijn aangehouden omdat zij zouden streven naar een "natie van Hongkong", onafhankelijk van China.

Het is voor het eerst dat de nieuwe wet wordt gebruikt tegen bepaalde personen, melden plaatselijke media. Er waren al wel arrestaties tijdens betogingen tegen de nieuwe wet in de voormalige Britse kroonkolonie. Met de wet versterkt de Chinese regering in Peking haar greep op de metropool, die daardoor steeds minder democratisch wordt. Critici stellen dat het communistische regime geleidelijk een einde maakt aan de grote verschillen met andere Chinese steden.

De vier arrestanten, tussen de 16 en 21 jaar oud, waren lid van een nu verboden onafhankelijkheidsbeweging en zouden op internet reclame hebben gemaakt voor een zelfstandig Hongkong. De 19-jarige Chung werd thuis opgepakt. Ook is er veel materiaal uit zijn huis meegenomen.

De omstreden wet, die in juni is aangenomen, wordt door westerse landen zwaar bekritiseerd. Het maakt de inzet mogelijk van Chinese veiligheidstroepen. Hongkong maakt sinds 1997 weer deel uit van China. Er was afgesproken de stad te besturen volgens het principe "één land, twee systemen", met eigen regels voor handel en politiek.

Meer uit Buitenland

VS dreigen weer met vertrek uit Internationaal Energieagentschap

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben opnieuw gedreigd uit het Internationaal Energieagentschap (IEA) te stappen, tenzij de organisatie minder aandacht besteedt aan klimaatverandering. Dit zei de Amerikaanse minister van Energie, Chris Wright, woensdag bij een vergadering in Parijs. Vorig jaar dreigde de minister ook al met opstappen.

43 minuten geleden
Brief aan Franse minister: neem beweringen VN-rapporteur terug

DEN HAAG (ANP) - Ruim 150 (voormalige) diplomaten, ambassadeurs en politici roepen in een open brief de Franse minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot op om beweringen terug te nemen die hij vorige week deed over VN-rapporteur Francesca Albanese. De brief is onder anderen ondertekend door de Nederlandse oud-ministers Jan Pronk, Ben Bot, Laurens Jan Brinkhorst, Jozias van Aartsen en Hedy d'Ancona.

51 minuten geleden
Europese pleitbezorger voor Palestijnen Shahid (76) overleden

LECQUES (ANP/AFP) - De voormalige Palestijnse diplomaat Leila Shahid is op 76-jarige leeftijd overleden in haar Zuid-Franse thuisplaats Lecques. Dat melden Le Monde en persbureau AFP. Volgens haar familie koos de al lang zieke oud-diplomaat voor een eigen levenseinde.

1 uur geleden
Slagtand van Romeins olifantenbeeld van Bernini afgebroken

ROME (ANP/RTR) - De slagtand van een beroemd beeld van een olifant in Rome is afgebroken. Het gaat om een sculptuur uit 1667 naar ontwerp van Gian ⁠Lorenzo Bernini. Hoewel de politie nog onderzoekt waardoor het beeld beschadigd is geraakt, gaat de Italiaanse minister van Cultuur Alessandro Giuli al uit van vandalisme.

2 uur geleden
Iran: we leggen basis voor verder overleg met VS

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken heeft verklaard dat zijn land de basis legt voor verdere onderhandelingen met de Verenigde Staten. Abbas Araghchi zei in een telefoongesprek met topman Rafael Grossi van het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) dat wordt gekeken naar een "kader voor toekomstige gesprekken".

3 uur geleden
Deense koning komt aan in Groenland om steun te betuigen

NUUK (ANP/AFP) - De Deense koning Frederik X is in Groenland aangekomen voor een driedaags bezoek. Hij werd onthaald door belangstellenden en de Groenlandse premier Jens-Frederik Nielsen. Groenland is een autonoom gebied binnen het Koninkrijk Denemarken, maar de Amerikaanse president Donald Trump wil er ook over kunnen beschikken.

4 uur geleden
'Olienoodsituatie' in Slowakije door oorlog in Oekraïne

BRATISLAVA (ANP/DPA/RTR) - De Slowaakse regering roept een "olienoodsituatie" uit. Zo moet worden voorkomen dat in het land brandstoftekorten ontstaan, schrijft persbureau TASR.

4 uur geleden