Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerste Amerikaanse staat verbiedt openbare dragshows

Eerste Amerikaanse staat verbiedt openbare dragshows

NASHVILLE (ANP/RTR) - Tennessee verbiedt als eerste Amerikaanse staat dragshows in het openbaar of voor kinderen. De conservatieve Republikeinen daar zeggen dat ze met de drastische maatregel de jeugd willen beschermen.

De Republikeinse meerderheid in het parlement van Tennessee nam een wetsvoorstel aan dat draguitvoeringen aan banden legt, met straffen tot zes jaar cel. De staat neemt daarmee het voortouw bij de door de Republikeinen geleide poging om drag in minstens vijftien staten te beperken.

De Republikeinen reageren op de sterk toegenomen zichtbaarheid van drag, waarbij entertainers zich voordoen als iemand van het andere geslacht. Het fenomeen groeide uit van een underground performancekunst in de homoscene tot mainstream entertainment, onder meer met de populaire televisieshow RuPaul's Drag Race.

Dragartiesten en burgerrechtengroepen noemen het dragverbod ongrondwettelijk en overbodig. Ze zien de maatregel als onderdeel van het Republikeinse streven wetten door te voeren die het leven van homo's, lesbiennes, biseksuelen en transgenders in het hele land beperken.

Meer uit Buitenland

Onderhandelingen met Verenigde Staten bezig in Kyiv

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky en zijn onderhandelingsteam zitten om tafel met de Amerikaanse gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner over een einde aan de oorlog in Oekraïne.

2 uur geleden
Opkomst Saksen-Anhalt tot nu hoger dan bij vorige verkiezingen

MAAGDENBURG (ANP) - De opkomst bij de verkiezingen in de Duitse deelstaat Saksen-Anhalt is vooralsnog hoger dan bij de vorige stembusgang in 2021. Om 12.00 uur had 34,7 procent van de stemgerechtigden gestemd. Vijf jaar geleden was dat op hetzelfde tijdstip 22,4 procent.

4 uur geleden
Amerikaanse onderhandelaars aangekomen in Oekraïne

KYIV (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse onderhandelaars Steve Witkoff en Jared Kushner zijn aangekomen in Kyiv. Dat melden internationale persbureaus op basis van verslaggevers ter plaatse. In de nacht van zaterdag op zondag vlogen zij van Moskou naar het Poolse Rzeszów, vanwaaruit ze verder zijn gereisd naar Oekraïne. De onderhandelaars arriveerden op het station in Kyiv, waar zij werden opgewacht door het Oekraïense onderhandelingsteam.

5 uur geleden
Dodental overstromingen Nepal en Tibet naar bijna 1400

KATHMANDU/BEIJING (ANP/RTR) - Het dodental na de overstromingen in Nepal en Tibet is opgelopen naar 1384. Door het natuurgeweld zijn zeker 1341 doden gevallen in Nepal en minstens 43 in Tibet, aldus de nieuwste cijfers van de landen.

5 uur geleden
Bestuur Ceuta noemt overname haven door Madrid grote fout

CEUTA (ANP) - De regionale regering van Ceuta noemt het een grote fout om de haven van de Spaanse exclave te gebruiken voor tijdelijke migrantenopvang, meldt persbureau EFE. De Spaanse overheid passeerde de lokale regering zaterdag door een deel van de haven tijdelijk over te nemen, tot onvrede van de lokale autoriteiten.

5 uur geleden
AfD-lijsttrekker Saksen-Anhalt brengt stem uit in woonplaats

TANGERMÜNDE (ANP) - De AfD-lijsttrekker in Saksen-Anhalt, Ulrich Siegmund, heeft zondagochtend in Tangermünde zijn stem uitgebracht voor de verkiezingen in zijn deelstaat. Zijn Alternative für Deutschland geldt als goede kanshebber om bij die stembusgang de grootste te worden.

6 uur geleden
Bild: Duitsland komt met 'Cyberdome' tegen hacks en sabotage

BERLIJN (ANP) - Duitsland komt met maatregelen die Russische sabotage en hybride aanvallen tegen het land moeten tegengaan. Dat meldt Bild, dat daartoe een plan van het ministerie van Binnenlandse Zaken inzag.

7 uur geleden