Eerste Amerikaanse staat verbiedt openbare dragshows
NASHVILLE (ANP/RTR) - Tennessee verbiedt als eerste Amerikaanse staat dragshows in het openbaar of voor kinderen. De conservatieve Republikeinen daar zeggen dat ze met de drastische maatregel de jeugd willen beschermen.
De Republikeinse meerderheid in het parlement van Tennessee nam een wetsvoorstel aan dat draguitvoeringen aan banden legt, met straffen tot zes jaar cel. De staat neemt daarmee het voortouw bij de door de Republikeinen geleide poging om drag in minstens vijftien staten te beperken.
De Republikeinen reageren op de sterk toegenomen zichtbaarheid van drag, waarbij entertainers zich voordoen als iemand van het andere geslacht. Het fenomeen groeide uit van een underground performancekunst in de homoscene tot mainstream entertainment, onder meer met de populaire televisieshow RuPaul's Drag Race.
Dragartiesten en burgerrechtengroepen noemen het dragverbod ongrondwettelijk en overbodig. Ze zien de maatregel als onderdeel van het Republikeinse streven wetten door te voeren die het leven van homo's, lesbiennes, biseksuelen en transgenders in het hele land beperken.
Meer uit Buitenland
WARSCHAU (ANP/RTR) - De Poolse president Karol Nawrocki heeft zijn vliegtuig naar Senegal rechtsomkeert laten maken, nadat de hoogste rechter in zijn land werd geschorst en de politie het hoogste gerechtshof was binnengedrongen. De politie meldde het gebouw te zijn binnengedrongen nadat er incidenten rondom het hof ontstonden.
2 uur geledenKINSHASA (ANP/RTR/AFP) - In de Democratische Republiek Congo zijn volgens overheidscijfers meer dan 5000 mensen omgekomen door het ebolavirus. Het dodental stond dinsdag nog op 4887. Het aantal geregistreerde ebolagevallen staat op 10.060.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft goedkeuring gegeven voor de verkoop van vijfhonderd Patriot-raketten aan Oekraïne. Volgens Washington moet er zo'n 2,1 miljard dollar (1,9 miljard euro) gemoeid zijn met de deal, die wordt betaald door bondgenoten van Oekraïne.
4 uur geledenTEL AVIV (ANP) - De Israëlische politie heeft geen bewijs gevonden dat drie gearresteerde mannen van de Arabische partij Ra'am kiezers wilden omkopen, meldt de Israëlische krant Haaretz. Naar verwachting zullen de drie vrijgelaten worden door de politie.
4 uur geledenBRASÍLIA (ANP/AFP) - Brazilië heeft een Argentijnse diplomaat ontboden om "uitleg te geven" over de reisbewegingen van Flávio Bolsonaro. Die politicus vluchtte na de door hem verloren presidentsverkiezingen via Argentinië naar de Verenigde Staten.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Al 47,9 miljoen Amerikanen hebben hun stem uitgebracht voor de midterms van volgende week. Dat is nu al meer dan het vorige record van 2022. Toen stemden 45,9 miljoen mensen voor de verkiezingsdag zelf.
5 uur geledenMONTREAL (ANP) - Canada gaat 500 miljoen euro bijdragen aan de EU-lening aan Oekraïne, maakt premier Mark Carney vrijdag bekend na afloop van de top met de EU in Montreal. Hij maakte die verduidelijking nadat de EU en Canada waren overeengekomen dat Canada zou bijdragen aan de lening aan Kyiv.
5 uur geleden