Eerste Amerikaanse staat verbiedt openbare dragshows
NASHVILLE (ANP/RTR) - Tennessee verbiedt als eerste Amerikaanse staat dragshows in het openbaar of voor kinderen. De conservatieve Republikeinen daar zeggen dat ze met de drastische maatregel de jeugd willen beschermen.
De Republikeinse meerderheid in het parlement van Tennessee nam een wetsvoorstel aan dat draguitvoeringen aan banden legt, met straffen tot zes jaar cel. De staat neemt daarmee het voortouw bij de door de Republikeinen geleide poging om drag in minstens vijftien staten te beperken.
De Republikeinen reageren op de sterk toegenomen zichtbaarheid van drag, waarbij entertainers zich voordoen als iemand van het andere geslacht. Het fenomeen groeide uit van een underground performancekunst in de homoscene tot mainstream entertainment, onder meer met de populaire televisieshow RuPaul's Drag Race.
Dragartiesten en burgerrechtengroepen noemen het dragverbod ongrondwettelijk en overbodig. Ze zien de maatregel als onderdeel van het Republikeinse streven wetten door te voeren die het leven van homo's, lesbiennes, biseksuelen en transgenders in het hele land beperken.
Meer uit Buitenland
SCHWERIN (ANP/AFP) - De lijsttrekker van Alternative für Deutschland (AfD) in de deelstaat Mecklenburg-Voor-Pommeren stelt dat bondskanselier Friedrich Merz tegen het einde van het jaar niet meer aan de macht is. Zijn uitspraak volgt na een historisch verlies voor Merz' partij.
46 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Russische regeringspartij Verenigd Rusland is volgens de voorlopige officiële uitslag zoals verwacht de grootste geworden bij de verkiezingen voor de Doema, het Russische lagerhuis. Dat meldt Ella Pamfilova, het hoofd van de centrale kiescommissie van het land, nadat 95 procent van de stemmen is geteld.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Een Iraanse delegatie zal, ondanks de oorlog tussen Iran en de Verenigde Staten, de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties bijwonen. De Iraanse president Massoud Pezeshkian en minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araqchi reizen dinsdag naar New York, meldt het Iraanse staatspersbureau IRNA.
1 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - De Chinese president Xi Jinping reist deze week voor een staatsbezoek naar de Verenigde Staten. Het bezoek duurt van woensdag tot en met vrijdag, aldus Chinese staatsmedia. Een belangrijk gespreksonderwerp is de handel tussen de twee grootste economieën ter wereld.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben in het geheim afspraken gemaakt met tientallen landen om migranten op te nemen die geen banden hebben met die landen, staat in een maandag gepubliceerd rapport van het Franse collectief Forbidden Stories.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Die Linke heeft de verkiezingen voor het parlement van de Duitse deelstaat Berlijn gewonnen. De partij van lijsttrekker Elif Eralp kreeg 25,7 procent van de stemmen, meldt de kiescommissie. Het is de beste uitslag ooit voor de uiterst linkse partij in de Duitse hoofdstad.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering bereidt sancties voor tegen het Internationaal Strafhof (ICC) als geheel. De maatregelen zijn al uitgewerkt en worden naar verwachting binnenkort aangekondigd, zeggen twee ingewijden tegen persbureau Reuters. Het precieze moment is nog onduidelijk.
6 uur geleden