Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerste Amerikaanse Congresleden bezoeken Taiwan sinds verkiezing

Eerste Amerikaanse Congresleden bezoeken Taiwan sinds verkiezing

TAIPEI (ANP/AFP/RTR) - Twee leden van het Amerikaanse Congres zijn woensdag in Taiwan aangekomen om steun te betuigen aan het democratisch bestuurde eiland. Dit is het eerste bezoek van Amerikaanse functionarissen sinds de Taiwanese presidentsverkiezing eerder deze maand.

De bezoekers Ami Bera (Democraat) en Mario Diaz-Balart (Republikein) zijn leden van het Huis van Afgevaardigden en leiden een parlementaire groep. Deze zogeheten Congressional Taiwan Caucus houdt zich bezig met het verbeteren van de officieuze betrekkingen tussen de Verenigde Staten en Taiwan.

De politici willen met hun bezoek benadrukken dat de VS Taiwan nog altijd steunen na de "succesvolle democratische verkiezing", aldus een verklaring van het kantoor van Bera. De Congresleden zullen tijdens hun bezoek onderzoeken wat de mogelijkheden zijn om de onderlinge relatie op het gebied van economie en defensie te verbeteren. Het Taiwanese ministerie van Buitenlandse Zaken heeft het bezoek verwelkomd.

Halverwege januari kozen de Taiwanezen voor vicepresident Lai Ching-te als opvolger van de huidige president Tsai Ing-wen. Beiden zijn lid van de China-kritische regeringspartij DDP. China verklaarde voor de stembusgang dat een overwinning voor "separatist" Lai "oorlog en achteruitgang" zou betekenen.

Meer uit Buitenland

Kremlin: Trump haalt Poetin van het vliegtuig

WASHINGTON (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin wordt bij aankomst voor de top in Alaska van het vliegtuig gehaald door zijn Amerikaanse gastheer, zegt het Kremlin. Donald Trump zou Poetin op het vliegveld verwelkomen.

1 uur geleden
Washington klaagt Trump aan voor sturen Nationale Garde

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse hoofdstad Washington heeft de regering-Trump aangeklaagd na het sturen van de Nationale Garde. De stad noemt de overname van de controle over de politie illegaal.

1 uur geleden
Trump laat Oekraïne beslissen over ruil grondgebied

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump laat Oekraïne zelf beslissen over een ruil van grondgebied met Rusland. Hij zei dat tegen verslaggevers aan boord van het vliegtuig Air Force One, tijdens zijn vlucht naar Alaska voor overleg met de Russische president Vladimir Poetin.

3 uur geleden
Dodental loopt snel op na moessonregens in Pakistan

ISLAMABAD (ANP/DPA/AFP) - In Pakistan loopt het dodental snel op na moessonregens die in het noorden van het land overstromingen en aardverschuivingen hebben veroorzaakt. Volgens de autoriteiten zijn binnen 24 uur zeker 164 doden gevallen.

4 uur geleden
President Macron zegt 'antisemitische haat' te zullen straffen

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft gezegd dat "antisemitische haat" streng wordt gestraft. Hij reageerde op het omzagen van een boom in een voorstad van Parijs die was geplant ter nagedachtenis aan een ontvoerde, gemartelde en vermoorde jongeman van Joods-Marokkaanse komaf, Ilan Halimi. Volgens Macron was het omzagen van de boom hetzelfde als Halimi nog een keer vermoorden.

5 uur geleden
Trump met groep ministers naar Alaska

WASHINGTON (ANP/RTR) - Voor zijn gesprek met de Russische president Poetin in de Amerikaanse staat Alaska laat de Amerikaanse president Trump zich onder anderen begeleiden door zijn buitenlandminister Rubio, handelsminister Lutnick en minister van Financiën Bessent.

5 uur geleden
Navalnaja pleit voor vrijlating politieke gevangenen

MOSKOU (ANP) - Joelia Navalnaja, de weduwe van de Russische oppositieleider Aleksej Navalni, pleit in aanloop naar de Amerikaans-Russische top voor een gevangenenruil. Ze hoopt op een deal over de vrijlating van Russen en Oekraïners die in Rusland vastzitten omdat ze zich hebben uitgesproken tegen de oorlog in Oekraïne.

6 uur geleden