Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerste Afrikaanse klimaattop van start in Kenia

Eerste Afrikaanse klimaattop van start in Kenia

NAIROBI (ANP/AFP/RTR) - Maandag begint in de Keniaanse hoofdstad Nairobi de eerste Afrikaanse klimaattop. Tijdens de driedaagse bijeenkomst zullen beleidsmakers het hebben over hernieuwbare energie en financiering voor klimaatvriendelijke projecten op het continent.

De gastheer van de top, de Keniaanse president William Ruto, wil naar eigen zeggen "Afrikaanse oplossingen" aanreiken in aanloop naar de COP28-klimaattop die in november in Dubai plaatsvindt.

Met zijn 1,2 miljard inwoners, verspreid over 54 landen, stoot Afrika volgens de Verenigde Naties slechts 3 procent van het wereldwijde totaal aan broeikasgassen uit. Tegelijk lijden Afrikanen meer dan inwoners van geïndustrialiseerde landen onder de gevolgen van de klimaatcrisis. Zo ervaart de Hoorn van Afrika de ergste droogte in veertig jaar en komen extreme weersomstandigheden steeds vaker voor.

Fractie

Een conceptversie van de eindverklaring, ingekeken door persbureau AFP, legt de nadruk op het grote Afrikaanse potentieel op het vlak van hernieuwbare energie, de jonge werkende bevolking en natuurlijke hulpbronnen. Zo bezit het continent 40 procent van de wereldreserves aan kobalt, mangaan en platina, die cruciaal zijn voor de productie van batterijen en waterstofcellen.

Tijdens de top willen Afrikaanse leiders de geïndustrialiseerde landen er nogmaals aan herinneren dat Afrika momenteel slechts een fractie van de middelen ontvangt die het nodig heeft om de klimaatcrisis het hoofd te bieden.

Meer uit Buitenland

Doden na explosie in restaurant in Moskou

MOSKOU (ANP/AFP) - Bij een explosie in een restaurant in Moskou zijn zeker drie mensen omgekomen. Dat melden Russische persbureaus op gezag van de politie. Ook raakten zeker 21 mensen gewond. De explosie vond plaats bij het restaurant Balzi Rossi, aan de rand van het centrum van de Russische hoofdstad.

1 uur geleden
Meerdere doden in Peru na crash toeristenvliegtuig

NAZCA (ANP/AFP/RTR) - In Peru is een vliegtuig met toeristen gecrasht. De autoriteiten gaan ervan uit dat alle dertien inzittenden zijn omgekomen. Onder hen waren elf Europese toeristen. Tot nog toe zijn vier lichamen geborgen.

1 uur geleden
Doden na explosie in restaurant in Moskou

MOSKOU (ANP/AFP) - Bij een explosie in een restaurant in Moskou zijn zeker drie mensen omgekomen. Dat melden Russische persbureaus op gezag van de politie. Ook raakten zeker 21 mensen gewond. De explosie vond plaats bij het restaurant Balzi Rossi, aan de rand van het centrum van de Russische hoofdstad.

4 uur geleden
Franse premier: natuurbranden goeddeels onder controle

PARIJS (ANP) - De natuurbranden die Frankrijk al dagen teisteren, zijn "over het algemeen" onder controle. Dat zegt premier Sébastien Lecornu in een interview met de Franse krant La Tribune Dimanche. Volgens Lecornu heeft een combinatie van hard werk door hulpdiensten, veranderende weersomstandigheden en het continu monitoren van de brand geleid tot de huidige situatie.

5 uur geleden
Israël meldt aanval op Hezbollah ondanks bestand

NABATIEH (ANP/AFP) - Het Israëlische leger (IDF) zegt drie leden van Hezbollah te hebben gedood in het zuiden van Libanon. Dat zou zijn gebeurd bij de heuvel Ali al-Taher, in de buurt van de zuidelijke stad Nabatieh. Eén Israëlische militair raakte gewond, zegt de IDF.

7 uur geleden
Recordaantal bezoekers voor Pride-viering in Hamburg

HAMBURG (ANP/DPA) - De Pride-viering in Hamburg heeft zaterdag circa 300.000 bezoekers getrokken, schatten de politie en de organisatie. Dat is meer dan de verwachte 250.000 bezoekers. De stoet, die onder het motto van solidariteit met queer personen vanaf het metrostation Lübecker Strasse naar het centrum van de stad trok, kreeg daarmee een recordaantal bezoekers.

8 uur geleden
Italië controleert inreizigers uit Spanje op reisdocumenten

ROME (ANP) - Italië is begonnen met het controleren van reizigers vanuit Spanje. Dat meldt El Mundo op gezag van persbureau EFE, dat een verslaggever ter plaatse heeft op de internationale luchthaven in Rome.

9 uur geleden