Eerste Afrikaanse klimaattop van start in Kenia
NAIROBI (ANP/AFP/RTR) - Maandag begint in de Keniaanse hoofdstad Nairobi de eerste Afrikaanse klimaattop. Tijdens de driedaagse bijeenkomst zullen beleidsmakers het hebben over hernieuwbare energie en financiering voor klimaatvriendelijke projecten op het continent.
De gastheer van de top, de Keniaanse president William Ruto, wil naar eigen zeggen "Afrikaanse oplossingen" aanreiken in aanloop naar de COP28-klimaattop die in november in Dubai plaatsvindt.
Met zijn 1,2 miljard inwoners, verspreid over 54 landen, stoot Afrika volgens de Verenigde Naties slechts 3 procent van het wereldwijde totaal aan broeikasgassen uit. Tegelijk lijden Afrikanen meer dan inwoners van geïndustrialiseerde landen onder de gevolgen van de klimaatcrisis. Zo ervaart de Hoorn van Afrika de ergste droogte in veertig jaar en komen extreme weersomstandigheden steeds vaker voor.
Fractie
Een conceptversie van de eindverklaring, ingekeken door persbureau AFP, legt de nadruk op het grote Afrikaanse potentieel op het vlak van hernieuwbare energie, de jonge werkende bevolking en natuurlijke hulpbronnen. Zo bezit het continent 40 procent van de wereldreserves aan kobalt, mangaan en platina, die cruciaal zijn voor de productie van batterijen en waterstofcellen.
Tijdens de top willen Afrikaanse leiders de geïndustrialiseerde landen er nogmaals aan herinneren dat Afrika momenteel slechts een fractie van de middelen ontvangt die het nodig heeft om de klimaatcrisis het hoofd te bieden.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/AFP) - Hezbollah-leider Naim Qassem heeft in een toespraak gezworen zich niet over te geven na de recente aanvallen van Israël. "Wat Israël deed was geen reactie op een raketbeschieting, maar een agressie die van tevoren was voorbereid." Hij benadrukte dat verzet hun enige optie is.
20 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht zei woensdag een nieuwe aanvalsgolf op Iran te hebben uitgevoerd. Journalisten van persbureau AFP maakten melding van een krachtige explosie in Teheran en ook Iraanse staatsmedia meldden meerdere explosies in de hoofdstad.
46 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Witte Huis-woordvoerster Karoline Leavitt heeft woensdag gezegd dat Spanje heeft ingestemd om met de VS samen te werken op militair gebied. De Spaanse minister van Buitenlandse Zaken José Manuel Albares ontkent dat.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - In de eerste twee dagen van de oorlog tussen Iran, de Verenigde Staten en Israël zijn ongeveer 100.000 mensen uit de Iraanse hoofdstad Teheran gevlucht, meldt de VN-vluchtelingenorganisatie UNHCR. Sinds afgelopen zaterdag voeren de VS en Israël bombardementen uit op Iran, dat met vergeldingsaanvallen reageert.
1 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Sinds er opnieuw gevechten zijn uitgebroken tussen Israël en Hezbollah zijn in Libanon 72 mensen gedood en meer dan 83.000 ontheemd geraakt. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
3 uur geledenBAGDAD (ANP/AFP) - Heel Irak kampt volgens het ministerie van Elektriciteit met een stroomstoring. De oorzaak wordt nog onderzocht, verklaarde het ministerie woensdag. Delen van het land liggen onder vuur sinds de oorlog tussen Israël, de VS en Iran afgelopen zaterdag uitbrak.
3 uur geledenDOHA (ANP/AFP) - De premier van Qatar, Mohammed bin Abdul Rahman al-Thani, beschuldigt Iran ervan "zijn buren te schaden en hen mee te slepen in een oorlog die niet de hunne is". Dat zei de premier in een telefoongesprek met de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken, Abbas Araghchi. Qatar heeft sinds zaterdag meerdere Iraanse drones en raketten onderschept. Het gesprek was het eerste contact op hoog niveau sinds de aanvallen begonnen.
3 uur geleden