Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerste Afrikaanse klimaattop van start in Kenia

Eerste Afrikaanse klimaattop van start in Kenia

NAIROBI (ANP/AFP/RTR) - Maandag begint in de Keniaanse hoofdstad Nairobi de eerste Afrikaanse klimaattop. Tijdens de driedaagse bijeenkomst zullen beleidsmakers het hebben over hernieuwbare energie en financiering voor klimaatvriendelijke projecten op het continent.

De gastheer van de top, de Keniaanse president William Ruto, wil naar eigen zeggen "Afrikaanse oplossingen" aanreiken in aanloop naar de COP28-klimaattop die in november in Dubai plaatsvindt.

Met zijn 1,2 miljard inwoners, verspreid over 54 landen, stoot Afrika volgens de Verenigde Naties slechts 3 procent van het wereldwijde totaal aan broeikasgassen uit. Tegelijk lijden Afrikanen meer dan inwoners van geïndustrialiseerde landen onder de gevolgen van de klimaatcrisis. Zo ervaart de Hoorn van Afrika de ergste droogte in veertig jaar en komen extreme weersomstandigheden steeds vaker voor.

Fractie

Een conceptversie van de eindverklaring, ingekeken door persbureau AFP, legt de nadruk op het grote Afrikaanse potentieel op het vlak van hernieuwbare energie, de jonge werkende bevolking en natuurlijke hulpbronnen. Zo bezit het continent 40 procent van de wereldreserves aan kobalt, mangaan en platina, die cruciaal zijn voor de productie van batterijen en waterstofcellen.

Tijdens de top willen Afrikaanse leiders de geïndustrialiseerde landen er nogmaals aan herinneren dat Afrika momenteel slechts een fractie van de middelen ontvangt die het nodig heeft om de klimaatcrisis het hoofd te bieden.

Meer uit Buitenland

Volledige zonsverduistering overal voorbij

MADRID (ANP) - De volledige zonsverduistering is geëindigd in de Middellandse Zee, voorbij de Spaanse Balearen. Het was de laatste plek waar het weerfenomeen te zien was. In delen van IJsland, Groenland, Portugal en Spanje kwam de volledige verduistering voorbij. In veel andere landen, waaronder Nederland, was een gedeeltelijke eclips te zien.

19 minuten geleden
Witte Huis-woordvoerder Karoline Leavitt vertrekt

WASHINGTON (ANP) - Witte Huis-woordvoerder Karoline Leavitt vertrekt om meer tijd door te kunnen brengen met haar familie. Dat laat de Amerikaanse president Donald Trump weten op zijn Truth Social. Volgens Trump wordt Leavitt nu "een van mijn belangrijkste externe adviseurs en een invloedrijke stem binnen de Republikeinse partij".

20 minuten geleden
Nick Reiner wordt aangeklaagd voor moord op zijn ouders

LOS ANGELES (ANP) - Nick Reiner is in staat van beschuldiging gesteld voor de moord op zijn ouders, Rob en Michele Reiner. Dat heeft de openbaar aanklager volgens Amerikaanse media woensdag gemeld tijdens een korte zitting in Los Angeles. Nick Reiner was bij de zitting aanwezig.

22 minuten geleden
Olievlek bij Oman bereikt het vasteland

MUSCAT (ANP/AFP) - De olie die uit de gestrande tanker voor de kust van Oman lekt, heeft het vasteland bereikt. Dat melden staatsmedia. Volgens milieudiensten zijn stranden in het zuidoosten van het land vervuild. De verwachting is dat de komende uren een kuststrook van tot wel 40 kilometer geraakt wordt.

2 uur geleden
Zelensky: dit jaar 745 vierkante kilometer heroverd op Rusland

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat zijn land dit jaar 745 vierkante kilometer aan grondgebied heeft heroverd op Rusland. Het gaat volgens hem om 26 dorpen in de regio's Donetsk, Zaporizja en Dnipropetrovsk.

4 uur geleden
Tientallen landen veroordelen Iraanse executies

PARIJS (ANP/AFP) - De Europese Unie en 26 landen hebben de Iraanse executies van demonstranten veroordeeld. Dat schrijven de landen, waaronder Nederland, het Verenigd Koninkrijk en Frankrijk, in een gezamenlijke verklaring.

5 uur geleden
Landen in conflict mogen Eurovisie Songfestival niet organiseren

GENÈVE (ANP) - Landen in een gewapend conflict of in een gevoelige geopolitieke situatie die het Eurovisie Songfestival winnen, mogen niet automatisch meer de volgende editie organiseren. Dat heeft de European Broadcasting Union woensdag bekendgemaakt. Tot nu toe was het zo dat de winnaar van het Eurovisie Songfestival het jaar daarna het evenement organiseert. Door de nieuwe regels zou een songfestival in Israël op dit moment niet kunnen vanwege de oorlog in Gaza.

5 uur geleden