Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerste 50 minderjarige vluchtelingen Moria naar Duitsland

Eerste 50 minderjarige vluchtelingen Moria naar Duitsland

BERLIJN (ANP/DPA) - De eerste vijftig minderjarige vluchtelingen die zonder begeleiding in het door brand verwoeste Griekse kamp Moria zaten, gaan deze week naar Duitsland. Dat heeft het ministerie van Binnenlandse Zaken zondag aangekondigd. De Duitse regering heeft beloofd 150 jonge migranten uit deze categorie op te nemen.

Behalve deze groep vliegen naar verwachting ook twintig kinderen die medische verzorging nodig hebben mee, in gezelschap van hun naaste familieleden. Zoals de planning er nu uitziet arriveren woensdag ruim 140 personen in Duitsland om er een nieuw leven op te bouwen.

Het opvangkamp bij Moria op Lesbos brandde eerder deze maand compleet af. Duizenden ontheemden hebben nog steeds geen dak boven hun hoofd. Ongeveer 400 onbegeleide minderjarige asielzoekers werden na de brand, die volgens de autoriteiten werd aangestoken door migranten zelf, naar het Griekse vasteland gebracht om vandaar door te reizen naar een bestemming elders in Europa. Ook Nederland wil vijftig alleenstaande jongeren opnemen.

Meer uit Buitenland

Hoofdaanklager ICC geschorst om vermeend seksueel wangedrag

DEN HAAG (ANP) - De hoofdaanklager van het Internationaal Strafhof (ICC), Karim Khan, is officieel geschorst vanwege beschuldigingen van seksueel wangedrag. Een toezichthoudend orgaan van het ICC, bestaande uit 21 leden, heeft maandag laten weten dat de schorsing per direct ingaat.

46 minuten geleden
VN-rapport: gezondheid van oceanen is ernstig in gevaar

NEW YORK (ANP/AFP) - De gezondheid van de oceanen is ernstig in gevaar, staat in de World Ocean Assessment van de Verenigde Naties. "Klimaatverandering, vervuiling, overbevissing en een verlies aan biodiversiteit" zetten de oceanische systemen zwaar onder druk, terwijl ze cruciaal zijn voor de planeet.

4 uur geleden
Italië onderzoekt Israëlische minister om omgang met flotilla

ROME (ANP/RTR) - In Italië is een onderzoek ingesteld naar de Israëlische minister van Nationale Veiligheid Itamar Ben-Gvir om diens behandeling van opvarenden van de Global Sumud Flotilla. De opvarenden van die actievloot die op weg was naar Gaza werden nabij Kreta onderschept door Israël, waarna de activisten werden gearresteerd.

5 uur geleden
Demonstraties in heel Frankrijk om dood Lyhanna

PARIJS (ANP) - In heel Frankrijk worden demonstraties gehouden vanwege de moord op het 11-jarige meisje Lyhanna en het vermeende falen van het Franse justitiesysteem. Na haar dood werd bekend dat er tegen de verdachte al eerder meerdere aangiften waren gedaan van misbruik van minderjarigen. De zaak heeft voor veel opspraak gezorgd.

5 uur geleden
Paus spreekt met misbruikslachtoffers over voorkomen verder leed

MADRID (ANP) - Paus Leo heeft tijdens zijn ontmoeting met misbruikslachtoffers in Spanje hun voorstellen om verder misbruik binnen de katholieke kerk tegen te gaan ter harte genomen. Dat meldt het persbureau van het Vaticaan. Allen werden misbruikt door geestelijken.

5 uur geleden
Israël heropent grensovergangen Gaza

JERUZALEM (ANP) - Israël heropent twee belangrijke grensovergangen naar Gaza, meldt de Israëlische overheidsdienst COGAT. De grensovergangen werden gesloten als "veiligheidsmaatregel" nadat Iran zondagavond nieuwe aanvallen uitvoerde op Israël.

7 uur geleden
VN-chef Türk: sancties VS tegen Cuba brengen levens in gevaar

GENÈVE (ANP/AFP) - VN-mensenrechtenchef Volker Türk dringt er bij de Verenigde Staten op aan dat het land de sancties tegen Cuba moet opheffen. Volgens Türk raken de sancties vooral de meest kwetsbare Cubanen en brengen ze levens in gevaar.

7 uur geleden