Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerste 20 Syriërs zijn vrijwillig teruggekeerd met hulp overheid

Eerste 20 Syriërs zijn vrijwillig teruggekeerd met hulp overheid

DEN HAAG (ANP) - Afgelopen week zijn de eerste Syriërs met hulp van de Nederlandse overheid vrijwillig teruggekeerd naar hun moederland. Het gaat om twintig mensen, meldt asielminister Marjolein Faber vrijdag. Zij hebben hulp gekregen van de Dienst Terugkeer en Vertrek (DT&V). Deze dienst heeft daarnaast op dit moment 160 aanvragen in behandeling. Van deze groep zijn twintig mensen al zover dat ze de komende week kunnen vertrekken.

De PVV-minister laat weten dat terugkeer altijd haar inzet is geweest. "Na de val van Assad komt daar ook ruimte voor. We zien de eerste Syriërs nu vertrekken. Het zijn nu nog kleine aantallen, maar de verwachting is dat dit aantal de komende tijd groeit. Daar zet ik ook op in", meldt ze.

DT&V helpt bij de organisatie van een terugkeer als die duurzaam is. Betrokkenen mogen niet terugkeren naar Nederland. De dienst kan ook geld meegeven als basisondersteuning voor de eerste dagen na terugkeer. Het gaat dan om 900 euro contant geld. Of alle betrokkenen daar gebruik van hebben gemaakt, weet een woordvoerster van het ministerie niet.

De terugkeer naar Syrië is in zicht gekomen na de val van dictator Bashar al-Assad begin december. Hoewel de veiligheidssituatie in het land, waar jarenlang een burgeroorlog woedde, nog niet stabiel is, zijn ook uit andere landen al gevluchte Syriërs teruggegaan.

Meer uit Binnenland

Centraal Joods Overleg dreigt met gang naar rechter om Kanye West

AMSTERDAM (ANP) - Het Centraal Joods Overleg (CJO) dreigt naar de rechter te stappen als het kabinet geen inreisverbod instelt voor de artiest Kanye West, meldt de organisatie zondag in een verklaring. Het verzoek om Kanye West, bekend als Ye, de toegang tot Nederland te ontzeggen is vrijdag door het CJO neergelegd bij minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie).

5 uur geleden
Code geel in Gelderland en Overijssel om onweersbuien

DE BILT (ANP) - In Gelderland en Overijssel is code geel van kracht wegens onweersbuien, meldt het KNMI. Daarbij kan plaatselijk hagel vallen en veel neerslag, aldus het weerinstituut.

6 uur geleden
Marathon Groningen: 7 lopers onwel door warmte, 2 naar ziekenhuis

GRONINGEN (ANP) - Zeven deelnemers aan de halve marathon in Groningen zijn zondag bevangen door de warmte. Dat meldt Golazo, de organisator van het evenement. Van hen zijn er twee naar het Universitair Medisch Centrum Groningen (UMCG) gebracht. De andere deelnemers zijn bij de finish behandeld met bijvoorbeeld koeldekens. Uit voorzorg zijn meerdere ambulances opgeroepen. Mogelijk zijn er op de route nog meer mensen onwel geworden.

7 uur geleden
Politie: bedreigingen na bericht over geweld bij arrestatie Zeist

ZEIST (ANP) - De politie heeft op sociale media meerdere bedreigende en beledigende reacties binnengekregen op haar bericht over een aanhouding in Zeist waarbij agenten geweld hebben gebruikt. Het is daarom niet langer mogelijk om te reageren onder dit bericht op Facebook en Instagram, laat een woordvoerder weten. "Kritiek en een gesprek zijn goed en belangrijk, maar alle fatsoensnormen werden overschreden", zegt zij.

8 uur geleden
Zestig mensen overnachtten afgelopen nacht in Warffum

WARFFUM (ANP) - In de nacht van zaterdag op zondag hebben zestig asielzoekers in de nachtopvang in Warffum geslapen, meldt een woordvoerster van het Rode Kruis. Dat zijn er iets meer dan een nacht eerder, toen 45 mensen in de Groningse plaats werden opgevangen. Net als toen hebben afgelopen nacht twee mensen vrijwillig op het grasveld bij het aanmeldcentrum in Ter Apel doorgebracht.

11 uur geleden
Recordbedrag ingezameld rond Nacht tegen Seksueel Geweld

ROTTERDAM (ANP) - In aanloop naar en tijdens de vierde editie van de Nacht tegen Seksueel Geweld is een recordbedrag opgehaald van meer dan 320.000 euro. Dat meldt Plan International, de organisatie achter de mars in Rotterdam waaraan zaterdagavond en afgelopen nacht bijna 2300 deelnemers meededen. Zij vroegen daarmee aandacht voor straatintimidatie en seksueel geweld.

14 uur geleden
Weeronline: juni wordt warmer en droger dan gemiddeld

HOUTEN (ANP) - Het wordt in juni, de eerste maand van de meteorologische zomer, warmer en droger dan gemiddeld. Weeronline verwacht dat de eerste week nog wisselvallig verloopt, maar daarna stijgt de temperatuur en laat de zon zich vaak zien.

14 uur geleden