Eerste 20 Syriërs zijn vrijwillig teruggekeerd met hulp overheid
DEN HAAG (ANP) - Afgelopen week zijn de eerste Syriërs met hulp van de Nederlandse overheid vrijwillig teruggekeerd naar hun moederland. Het gaat om twintig mensen, meldt asielminister Marjolein Faber vrijdag. Zij hebben hulp gekregen van de Dienst Terugkeer en Vertrek (DT&V). Deze dienst heeft daarnaast op dit moment 160 aanvragen in behandeling. Van deze groep zijn twintig mensen al zover dat ze de komende week kunnen vertrekken.
De PVV-minister laat weten dat terugkeer altijd haar inzet is geweest. "Na de val van Assad komt daar ook ruimte voor. We zien de eerste Syriërs nu vertrekken. Het zijn nu nog kleine aantallen, maar de verwachting is dat dit aantal de komende tijd groeit. Daar zet ik ook op in", meldt ze.
DT&V helpt bij de organisatie van een terugkeer als die duurzaam is. Betrokkenen mogen niet terugkeren naar Nederland. De dienst kan ook geld meegeven als basisondersteuning voor de eerste dagen na terugkeer. Het gaat dan om 900 euro contant geld. Of alle betrokkenen daar gebruik van hebben gemaakt, weet een woordvoerster van het ministerie niet.
De terugkeer naar Syrië is in zicht gekomen na de val van dictator Bashar al-Assad begin december. Hoewel de veiligheidssituatie in het land, waar jarenlang een burgeroorlog woedde, nog niet stabiel is, zijn ook uit andere landen al gevluchte Syriërs teruggegaan.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De man die wordt verdacht van het veroorzaken van een explosie bij het partijkantoor van D66 in Den Haag blijft negentig dagen langer vastzitten. Dat heeft de raadkamer van de Haagse rechtbank woensdag bepaald.
1 minuut geledenDEN HAAG (ANP) - De oplevering van het eerste ASW-fregat loopt jaren vertraging op. "Het oorspronkelijke scheepsontwerp bleek niet stabiel te zijn", aldus Defensie. De nieuwe Anti Submarine Warfare (ASW) fregatten worden gebouwd door Damen en zijn gespecialiseerd in het bestrijden van onderzeeboten.
2 uur geledenBREDA (ANP) - De pornowebsite Motherless is weer online nadat de Nederlandse autoriteiten die begin mei offline hadden gehaald. Op de site, die door een bedrijf in het Brabantse Steenbergen wordt gehost, vond CNN vorige maand 20.000 video's van vrouwen die misbruikt werden in hun slaap. Het Openbaar Ministerie doet onderzoek naar de website.
2 uur geledenSELLINGEN (ANP) - De gemeente Westerwolde maakt zich grote zorgen over de gevolgen van het nieuwe toegangsbeleid dat asielopvangorgaan COA sinds woensdag voert bij het aanmeldcentrum in Ter Apel. Het is daar inmiddels dusdanig vol dat het COA alleen kwetsbare mensen binnenlaat.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlandse queerorganisaties zetten samen met burgerrechtenorganisatie Bits of Freedom een eerste juridische stap tegen Meta om de verwijdering van tientallen Instagram-accounts aan te vechten. Het moederbedrijf van het platform handelt tegen de wet door accounts zonder geldige reden en bezwaarprocedure te sluiten, stellen onder meer COC Nederland, Club Church en No Limits! Art Castle.
3 uur geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI kan vanaf woensdag "eerder en gerichter" waarschuwen voor gevaarlijk weer, doordat een wettelijke regeling is aangepast. Het weerinstituut meldt dat bijvoorbeeld burgers, veiligheidsregio's en waterschappen zich hierdoor beter kunnen voorbereiden op extreem weer.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal flexwoningen valt tegen, schrijft de Algemene Rekenkamer, die het overheidsbeleid op dat gebied beoordeelt als "matig". Doelen die onder eerdere ministers zijn gesteld, zoals de bouw van 15.000 van deze tijdelijke woningen per jaar, werden "ruimschoots niet gehaald".
4 uur geleden