Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerste 20 Syriërs zijn vrijwillig teruggekeerd met hulp overheid

Eerste 20 Syriërs zijn vrijwillig teruggekeerd met hulp overheid

DEN HAAG (ANP) - Afgelopen week zijn de eerste Syriërs met hulp van de Nederlandse overheid vrijwillig teruggekeerd naar hun moederland. Het gaat om twintig mensen, meldt asielminister Marjolein Faber vrijdag. Zij hebben hulp gekregen van de Dienst Terugkeer en Vertrek (DT&V). Deze dienst heeft daarnaast op dit moment 160 aanvragen in behandeling. Van deze groep zijn twintig mensen al zover dat ze de komende week kunnen vertrekken.

De PVV-minister laat weten dat terugkeer altijd haar inzet is geweest. "Na de val van Assad komt daar ook ruimte voor. We zien de eerste Syriërs nu vertrekken. Het zijn nu nog kleine aantallen, maar de verwachting is dat dit aantal de komende tijd groeit. Daar zet ik ook op in", meldt ze.

DT&V helpt bij de organisatie van een terugkeer als die duurzaam is. Betrokkenen mogen niet terugkeren naar Nederland. De dienst kan ook geld meegeven als basisondersteuning voor de eerste dagen na terugkeer. Het gaat dan om 900 euro contant geld. Of alle betrokkenen daar gebruik van hebben gemaakt, weet een woordvoerster van het ministerie niet.

De terugkeer naar Syrië is in zicht gekomen na de val van dictator Bashar al-Assad begin december. Hoewel de veiligheidssituatie in het land, waar jarenlang een burgeroorlog woedde, nog niet stabiel is, zijn ook uit andere landen al gevluchte Syriërs teruggegaan.

Meer uit Binnenland

Westrik wint jubileumseizoen Wie is de Mol?, Rutjes was de mol

AMSTERDAM (ANP) - Merel Westrik is de winnaar van het jubileumseizoen van Wie is de Mol?. Zij wist Nathan Rutjes te onthullen als de mol, de saboteur in het spel. De ontknoping vond zaterdagavond live plaats vanuit De Hallen in Amsterdam.

3 uur geleden
Serious Request breekt ook op dag 2 record: bijna 6 miljoen euro

DEN BOSCH (ANP) - De teller van de actie Serious Request van 3FM staat na twee dagen op 5.931.644 euro. Dat is zaterdag gemeld door de NPO. Nog nooit eerder was er na twee dagen al zoveel geld ingezameld bij de jaarlijkse actie van de zender. Het goede doel is dit jaar Spieren voor Spieren, een stichting die zich inzet voor kinderen met een spierziekte.

4 uur geleden
INT: manosfeer 'verschijnwoord', graaiflatie 'verdwijnwoord'

LEIDEN (ANP) - Manosfeer is dit jaar het 'verschijnwoord' en graaiflatie het 'verdwijnwoord', volgens het Instituut voor de Nederlandse Taal (INT). Dat instituut volgt continu hoe het Nederlands zich ontwikkelt, welke woorden winnen aan populariteit en welke stilaan verdwijnen.

12 uur geleden
VeiligheidNL: 5,6 miljoen sporters kregen vorig jaar een blessure

DEN HAAG (ANP) - Vorig jaar liepen Nederlanders 5,6 miljoen sportblessures op, ongeveer 300.000 meer dan in het jaar daarvoor. Dat meldt VeiligheidNL, een kenniscentrum voor letselpreventie. Volgens het centrum is het 'blessurerisico' toch gedaald, omdat meer Nederlanders zijn gaan sporten.

16 uur geleden
2025 uitzonderlijk droog: derde droogste jaar van deze eeuw

HOUTEN (ANP) - 2025 was een uitzonderlijk droog jaar. Tot dusver viel er 672 millimeter regen, terwijl er gemiddeld 869 millimeter valt over een heel jaar. "De laatste keer dat een jaar zo droog verliep was in 2018 en het is pas de derde keer deze eeuw dat gemiddeld over het land minder dan 700 millimeter viel", meldt Weeronline.

16 uur geleden
Haagse politiechef: agenten zullen gewond raken bij oud en nieuw

DEN HAAG (ANP) - De Haagse politiechef Karin Krukkert verwacht dat agenten van haar eenheid gewond zullen raken tijdens de komende jaarwisseling. Daarvoor waarschuwt ze op Omroep West. "Het is niet de vraag óf we gewonde collega's hebben aan het eind van de jaarwisseling. Maar, hoe treurig ook, dat het een gegeven is", aldus Krukkert.

17 uur geleden
Balkenende verbijsterd over verzwegen onwaarheden rond Hirsi Ali

HILVERSUM (ANP) - Oud-premier Jan Peter Balkenende en voormalig minister voor Vreemdelingenbeleid en Integratie Rita Verdonk wisten niet dat toenmalig VVD-voorzitter Bas Eenhoorn en partijleider Gerrit Zalm al jaren eerder op de hoogte waren van onwaarheden in de asielaanvraag van Ayaan Hirsi Ali. Dat blijkt uit het NTR-premiersportret 'De storm van Balkenende', een tweedelige documentaireserie die de NTR op 27 en 28 december uitzendt.

23 uur geleden