Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerste 2 grote Oscars gaan naar Everything Everywhere All At Once

Eerste 2 grote Oscars gaan naar Everything Everywhere All At Once

LOS ANGELES (ANP) - De film Everything Everywhere All At Once heeft in de nacht van zondag op maandag de eerste twee grote Oscars in de wacht gesleept. Acteur Ke Huy Quan won de prijs voor beste mannelijke bijrol. Jamie Lee Curtis werd bekroond in de categorie beste vrouwelijke bijrol.

Ke Huy Quan was favoriet in zijn categorie. De winst van Curtis kwam deels als een verrassing. Lange tijd was Angela Bassett de grote kanshebber volgens de bookmakers, voor haar rol in Black Panther: Wakanda Forever.

Everything Everywhere All At Once, een actiekomedie over een vrouw van middelbare leeftijd die tussen talloze alternatieve universums heen en weer kan reizen, maakt kans op veel van de belangrijkste beeldjes. Ke Huy Quan speelt de echtgenoot van de vrouw. Curtis speelt de rol van een belastinginspecteur, die in een alternatief universum haar geliefde is.

Beide acteurs accepteerden hun prijs in tranen. Quan, een voormalig kindster die het acteren jaren geleden al tijdelijk had opgegeven, sprak zijn 84-jarige moeder aan die thuis keek. Hij noemde ook het feit dat hij in zijn jeugd een jaar in een vluchtelingenkamp verbleef. "Dit soort verhalen komt normaal alleen in films voor, blijf geloven in je dromen", riep Quan.

Ook Jamie Lee Curtis noemde haar ouders, acteurs Janet Leigh en Tony Curtis. Zij ontvingen allebei ooit ook nominaties voor een Oscar, maar wisten die niet te verzilveren. Zij bedankte iedereen die de afgelopen halve eeuw heeft bijgedragen aan haar carrière. "Voor iedereen die deze film heeft gemaakt en voor iedereen die geloofde in de genrefilms waarin ik speelde: wij hebben samen deze Oscar gewonnen", aldus Curtis. De actrice brak eind jaren zeventig door met haar hoofdrol in de Halloween-films.

Meer uit Buitenland

Jongen (11) onder puin vandaan gehaald in Venezuela

CARABALLEDA (ANP) - In Venezuela is opnieuw een kind levend onder het puin vandaan gehaald nadat het land woensdag werd getroffen door twee zware aardbevingen, meldt interim-president Delcy Rodriguez. Ze deelde beelden van de reddingsactie op sociale media.

18 minuten geleden
Iran meldt aanvallen op Amerikaanse doelen in Koeweit en Bahrein

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft in de nacht van zaterdag op zondag aanvallen uitgevoerd op Amerikaanse militaire doelen in Koeweit en Bahrein. De Iraanse Revolutionaire Garde meldt dat de acties een vergelding waren voor Amerikaanse aanvallen op Iraans grondgebied.

5 uur geleden
VK investeert in nieuwe gezamenlijke vloot met Nederland

LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk heeft aangekondigd geld vrij te maken voor het opzetten van een nieuwe gezamenlijke vloot met Nederland. Het Nederlandse ministerie van Defensie heeft bevestigd de intentie te hebben om samen te werken met de Britten om nieuwe zogenoemde amfibische transportschepen te verwerven.

9 uur geleden
Netanyahu zegt brede nationale coalitie te willen na verkiezingen

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft verklaard na de volgende verkiezingen een brede nationale coalitie te willen vormen. Hij geeft nu leiding aan de meest rechtse regering die Israël ooit gehad heeft, maar daar lijkt hij zich van te willen distantiëren.

11 uur geleden
Nieuwe aardbeving Venezuela met kracht van 5.6

CARACAS (ANP/RTR) - In Venezuela heeft een nieuwe aardbeving plaatsgevonden, ongeveer in hetzelfde gebied als waar de twee verwoestende aardbevingen van donderdag waren. De nieuwste beving had een kracht van 5.6, meldt het Europees-Mediterraans Seismologisch Centrum (EMSC).

11 uur geleden
Servische president kondigt vervroegde verkiezingen aan

BELGRADO (ANP/RTR) - De Servische president Aleksandar Vučić heeft vervroegde verkiezingen aangekondigd. Daarmee lijkt hij toe te geven aan de belangrijkste eis van de demonstranten die al ruim anderhalf jaar protesteren tegen zijn regering.

12 uur geleden
Dodental na aardbevingen in Venezuela loopt op tot 1430

LA GUAIRA (ANP/RTR) - Het dodental in Venezuela na de twee verwoestende aardbevingen van donderdag is opgelopen tot 1430, maakte parlementsvoorzitter Jorge Rodriguez bekend. Er zijn volgens hem 3200 mensen gewond geraakt en 3100 mensen dakloos geworden.

13 uur geleden