Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerst stijgen de besmettingen, dan de opnames, dan de sterfte

Eerst stijgen de besmettingen, dan de opnames, dan de sterfte

BILTHOVEN (ANP) - Het aantal coronabesmettingen neemt toe. In de vorige kalenderweek, tussen maandag 13 en zondag 19 juli, kreeg het RIVM 895 meldingen van nieuwe gevallen. De week ervoor is het coronavirus 465 keer vastgesteld en de week daarvoor 437 keer. Het aantal ziekenhuisopnames en het aantal sterfgevallen zijn nu nog laag, maar dat kan in de komende week toenemen. Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) noemt de toename van het aantal besmettingen zorgwekkend.

In totaal kreeg het RIVM in de afgelopen zeven dagen 987 meldingen, maar daar zitten ook wat oudere en nieuwere besmettingen tussen, die nu zijn verwerkt.

In de afgelopen week kreeg het RIVM gemiddeld meer dan 100 nieuwe gevallen per dag binnen. Vorige week dinsdag was het met 90 nieuwe meldingen relatief rustig, maar afgelopen vrijdag kwamen 156 meldingen binnen. Dat is aanzienlijk meer dan in de weken ervoor. Zo kreeg het RIVM zo'n twee weken, op 6 juli, 41 meldingen van positieve tests.

Voorbode

Het aantal besmettingen is nu terug op het niveau van half juni. Ook toen ontving het RIVM zo'n 100 tot 150 meldingen van nieuwe gevallen per dag, maar toen was de uitbraak op zijn retour.

Het aantal besmettingen kan een voorbode zijn van het aantal ziekenhuisopnames en daarna ook van het aantal sterfgevallen. Het eerste geval van het coronavirus werd op 27 februari vastgesteld. Vanaf begin maart bleken steeds meer mensen besmet te zijn geraakt. Een patiënt kan ongeveer een week na de eerste klachten zo ziek worden dat ziekenhuisopname nodig is. Half maart begon het aantal ziekenhuisopnames te stijgen. Op 27 maart werd een recordaantal van 609 mensen in een ziekenhuis opgenomen. De piek van het aantal sterfgevallen was zes dagen later, op 2 april, toen 176 mensen stierven.

Zo ver is het nu nog niet, maar het aantal ziekenhuisopnames is wel iets gestegen. Vorige week, tussen maandag 13 en zondag 19 juli, kwamen 11 mensen in een ziekenhuis te liggen. De week ervoor waren dat er 7. Het laatste sterfgeval tot nu toe was vorige week woensdag, op 15 juli. De RIVM-cijfers van volgende week maken duidelijk of daar verandering in komt.

Meer uit Binnenland

Bijna 700 vrijwilligers bij zoektocht naar vermiste tiener Milan

HEEMSKERK (ANP) - In de zoektocht naar de vermiste 16-jarige Milan hebben 673 mensen zich aangemeld om te helpen, meldt Coördinatie Platform Vermissing op Facebook. De vrijwilligers doorzochten 135 kleinere gebieden. "Helaas heeft de zoekactie tot nu toe nog geen resultaat opgeleverd", aldus het bericht.

35 minuten geleden
Weer recordaantal Tikkies gestuurd, ook hoogste totaalbedrag ooit

AMSTERDAM (ANP) - Nederlanders hebben dit jaar opnieuw een recordaantal Tikkies gestuurd. Ook het gevraagde totaalbedrag lag nog nooit zo hoog als in 2025. Daarmee heeft de betaalapp het oude record van vorig jaar verbroken. Dit meldt ABN AMRO, de eigenaar van Tikkie.

38 minuten geleden
Afscheidsaankondiging Frits Spits Radiomoment van het Jaar 2025

HILVERSUM (ANP) - De afscheidsaankondiging van Frits Spits in De Taalstaat is verkozen tot het Radiomoment van het jaar 2025. Dat werd zondagmiddag bekendgemaakt in een speciale uitzending van het Omroep MAX-radioprogramma De Perstribune op NPO Radio 1.

9 uur geleden
Geen aanhoudingen na ongeregeldheden Amsterdamse wijk Floradorp

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft niemand aangehouden na de urenlange ongeregeldheden zaterdagavond in de Amsterdamse wijk Floradorp. Dat zegt een woordvoerder zondag. "We hebben in Floradorp inzet gedaan om de brandweer zo veilig mogelijk hun werk te laten doen", aldus de zegsvrouw.

13 uur geleden
Januari voor het eerst in vijf jaar mogelijk kouder dan normaal

HOUTEN (ANP) - De eerste helft van januari wordt het iets kouder dan de gemiddelde dagtemperatuur van 6 graden, voorspelt Weeronline. De tweede helft van de maand is nog onzeker, maar volgens de voorspeller is de kans groot dat de hele maand kouder verloopt dan gemiddeld in de afgelopen dertig jaar. Dat zou dan voor het eerst sinds 2021 zijn.

14 uur geleden
Twee derde van Nederlanders eens met landelijk vuurwerkverbod

DEN HAAG (ANP) - Twee derde van de Nederlanders is voor een landelijk vuurwerkverbod. Dat komt naar voren uit een enquête van Kieskompas en het ANP die meer dan 56.000 Nederlanders hebben ingevuld. Een op de tien Nederlanders heeft geen uitgesproken mening.

17 uur geleden
Seniorenflat in Indische Buurt Amsterdam deels ontruimd na brand

AMSTERDAM (ANP) - Een seniorenflat aan het Kramatplantsoen in de Indische Buurt in Amsterdam is in de nacht van zaterdag op zondag ontruimd vanwege brand. Dat meldt de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland op X.

1 dag geleden