Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerst stijgen de besmettingen, dan de opnames, dan de sterfte

Eerst stijgen de besmettingen, dan de opnames, dan de sterfte

BILTHOVEN (ANP) - Het aantal coronabesmettingen neemt toe. In de vorige kalenderweek, tussen maandag 13 en zondag 19 juli, kreeg het RIVM 895 meldingen van nieuwe gevallen. De week ervoor is het coronavirus 465 keer vastgesteld en de week daarvoor 437 keer. Het aantal ziekenhuisopnames en het aantal sterfgevallen zijn nu nog laag, maar dat kan in de komende week toenemen. Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) noemt de toename van het aantal besmettingen zorgwekkend.

In totaal kreeg het RIVM in de afgelopen zeven dagen 987 meldingen, maar daar zitten ook wat oudere en nieuwere besmettingen tussen, die nu zijn verwerkt.

In de afgelopen week kreeg het RIVM gemiddeld meer dan 100 nieuwe gevallen per dag binnen. Vorige week dinsdag was het met 90 nieuwe meldingen relatief rustig, maar afgelopen vrijdag kwamen 156 meldingen binnen. Dat is aanzienlijk meer dan in de weken ervoor. Zo kreeg het RIVM zo'n twee weken, op 6 juli, 41 meldingen van positieve tests.

Voorbode

Het aantal besmettingen is nu terug op het niveau van half juni. Ook toen ontving het RIVM zo'n 100 tot 150 meldingen van nieuwe gevallen per dag, maar toen was de uitbraak op zijn retour.

Het aantal besmettingen kan een voorbode zijn van het aantal ziekenhuisopnames en daarna ook van het aantal sterfgevallen. Het eerste geval van het coronavirus werd op 27 februari vastgesteld. Vanaf begin maart bleken steeds meer mensen besmet te zijn geraakt. Een patiënt kan ongeveer een week na de eerste klachten zo ziek worden dat ziekenhuisopname nodig is. Half maart begon het aantal ziekenhuisopnames te stijgen. Op 27 maart werd een recordaantal van 609 mensen in een ziekenhuis opgenomen. De piek van het aantal sterfgevallen was zes dagen later, op 2 april, toen 176 mensen stierven.

Zo ver is het nu nog niet, maar het aantal ziekenhuisopnames is wel iets gestegen. Vorige week, tussen maandag 13 en zondag 19 juli, kwamen 11 mensen in een ziekenhuis te liggen. De week ervoor waren dat er 7. Het laatste sterfgeval tot nu toe was vorige week woensdag, op 15 juli. De RIVM-cijfers van volgende week maken duidelijk of daar verandering in komt.

Meer uit Binnenland

Maatregelen in Hedel en Kerkdriel tijdens jaarwisseling

HEDEL (ANP) - In delen van Hedel en Kerkdriel geldt vanaf woensdag 18.00 uur tot donderdagochtend 06.00 uur een veiligheidsrisicogebied, waar preventief gefouilleerd mag worden. Dit heeft burgemeester Antoine Walraven van Maasdriel, waar beide plaatsen onder vallen, besloten na eerdere ongeregeldheden de afgelopen jaren.

12 uur geleden
Man uit Ede blijft vastzitten voor inrijden op groep mensen

EDE (ANP) - De 64-jarige man die op eerste kerstdag in Ede op een ruziënde groep mensen zou zijn ingereden, blijft veertien dagen langer in voorarrest. Een woordvoerster van het Openbaar Ministerie zegt dat de man uit Ede maandagochtend is voorgeleid bij de rechter-commissaris op verdenking van poging tot doodslag. De rechter besloot het voorarrest van de verdachte te verlengen.

13 uur geleden
Politie: geen signalen voor een 'big bang' tijdens jaarwisseling

HILVERSUM (ANP) - De politie bereidt zich voor op een jaarwisseling als alle andere. Dat zegt de nationaal commandant jaarwisseling van de politie, Paul Entken. Er zijn geen signalen voor grote onrust of groepen die zich bewust tegen de politie willen keren. Komende jaarwisseling is naar verwachting de laatste waarop consumenten vuurwerk mogen afsteken. "We beseffen ons terdege dat dit jaar een bijzonder jaar kan zijn, maar we zien nog niet veel heel andere dingen dan andere jaren."

14 uur geleden
Politie zoekt op water naar vermiste tiener Milan

HEEMSKERK (ANP) - De politie zoekt onder meer met een boot op het water van Park Scheybeeck in Beverwijk naar de vermiste Milan (16). De Oekraïense jongen raakte vorige week donderdag vermist in het nabijgelegen Heemskerk. Hij heeft een verstandelijke beperking en moeite met praten.

14 uur geleden
Droge jaarwisseling verwacht, lokaal buien mogelijk

HOUTEN (ANP) - De jaarwisseling verloopt op de meeste plaatsen droog, verwacht Weeronline. Lokaal kunnen buien voorkomen. Daarnaast is het veelal bewolkt, al komen ook wat opklaringen voor.

16 uur geleden
Drukte op wegen naar Duitsland, mogelijk veel 'vuurwerkverkeer'

DEN HAAG (ANP) - Op enkele snelwegen in het grensgebied met Duitsland is het maandagochtend druk, onder meer door grenscontroles. Ook zijn er vermoedelijk veel mensen op weg naar Duitsland om daar vuurwerk in te slaan, zegt een medewerker van ANWB Verkeersinformatie, hoewel hij een slag om de arm houdt.

16 uur geleden
Tien aanhoudingen om ongeregeldheden Amsterdamse wijk Floradorp

AMSTERDAM (ANP) - Bij ongeregeldheden in de Amsterdamse wijk Floradorp heeft de politie zondagavond tien mensen aangehouden. Negen van hen zijn inmiddels weer op vrije voeten, de tiende verdachte zat maandagochtend nog vast, laat een woordvoerder van de politie weten. Hij wordt verdacht van brandstichting.

16 uur geleden