Eerlijke vinder brengt 16.000 euro bij Duitse politie
KREFELD (ANP/AFP) - Een 51-jarige Duitser heeft woensdagavond een tas met daarin 16.000 euro naar de politie gebracht. De man had de tas gevonden in het centrum van Krefeld (Noord-Rijnland-Westfalen), meldt de politie donderdag op Facebook. Agenten wisten de 63-jarige eigenaar te achterhalen, die het geld naar eigen zeggen bij zich droeg omdat het "veiliger voelde".
De eerlijke vinder weigerde na het terugbrengen van de tas vindersloon "omdat het Kerstmis was". In Duitsland heeft iedereen die een gevonden voorwerp bij de politie brengt recht op vindersloon. De 51-jarige man had in dit geval recht op 490 euro. "Er zijn dus echt mensen die goede daden verrichten tijdens kerst", schrijft de politie.
Meer uit Buitenland
N i e u w bericht, achtergrond in 3e alinea
50 minuten geledenCARACAS (ANP) - Bij de Amerikaanse aanvallen op Venezuela zijn mogelijk veertig mensen om het leven gekomen. Dat melden anonieme Venezolaanse bronnen aan The New York Times. Verdere details zijn er niet.
51 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Zo'n 50.000 huishoudens en ruim 2000 bedrijven in het zuidwesten van Berlijn zitten sinds zaterdagochtend zonder stroom. Een brand op een brug met stroomkabels zorgde voor de stroomuitval. Netbeheerder Stromnetz houdt er rekening mee dat het herstel van het stroomnet lang kan duren. Een deel van de huishoudens heeft mogelijk pas donderdag weer stroom.
51 minuten geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Het vliegtuig met de opgepakte Venezolaanse president Nicolás Maduro en zijn echtgenote is aangekomen in New York. Dat berichten Amerikaanse media als MS Now, het voormalige MSNBC.
7 uur geledenCARACAS (ANP/RTR/AFP) - De Venezolaanse vicepresident Delcy Rodríguez heeft haar land toegesproken na de arrestatie van president Maduro. Ze stelde op televisie dat haar land nooit meer de "kolonie" zal zijn van een rijk.
9 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - De aanhoudende protesten in Iran hebben tot nieuwe doden geleid. Dat schrijft het Duitse persbureau DPA op basis van verklaringen van ooggetuigen.
9 uur geledenCARACAS (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat de Venezolaanse vicepresident Delcy Rodríguez bereid is "om te doen wat nodig is om Venezuela weer geweldig te maken". Buitenlandminister Marco Rubio heeft met haar gebeld, nadat de Venezolaanse president Nicolás Maduro was gevangengenomen door de Verenigde Staten.
11 uur geleden