Eerlijke vinder brengt 16.000 euro bij Duitse politie
KREFELD (ANP/AFP) - Een 51-jarige Duitser heeft woensdagavond een tas met daarin 16.000 euro naar de politie gebracht. De man had de tas gevonden in het centrum van Krefeld (Noord-Rijnland-Westfalen), meldt de politie donderdag op Facebook. Agenten wisten de 63-jarige eigenaar te achterhalen, die het geld naar eigen zeggen bij zich droeg omdat het "veiliger voelde".
De eerlijke vinder weigerde na het terugbrengen van de tas vindersloon "omdat het Kerstmis was". In Duitsland heeft iedereen die een gevonden voorwerp bij de politie brengt recht op vindersloon. De 51-jarige man had in dit geval recht op 490 euro. "Er zijn dus echt mensen die goede daden verrichten tijdens kerst", schrijft de politie.
Meer uit Buitenland
TAMAN (ANP/BLOOMBERG) - Meerdere steden in het Russische Zwarte Zeegebied zijn afgelopen nacht aangevallen door Oekraïense drones. Met name de haven van Taman liep daarbij schade op.
45 minuten geledenGENÈVE (ANP) - Iran is klaar om over compromissen te praten met de Verenigde Staten, zegt onderminister van Buitenlandse Zaken Majid Takht-Ravanchi tegen de BBC. Maar hij vindt dat de Amerikanen dan ook bereid moeten zijn om te praten over het stoppen van sancties tegen zijn land.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse voormalige president Barack Obama heeft het optreden van de immigratiedienst ICE in Minnesota vergeleken met de handelwijze in dictaturen. Dat deed hij in een interview met de progressieve youtuber Brian Tyler Cohen.
4 uur geledenGUAYAQUIL (ANP/AFP) - De politie in de provincie Guayas in het zuidwesten van Ecuador heeft acht hoofden gevonden met daarbij het bericht 'Verboden te stelen'. Dat maakte de politie zaterdag bekend.
7 uur geledenCAPE CANAVERAL (ANP/AFP/DPA) - Een nieuw team astronauten is aangekomen op het ruimtestation ISS. Dat blijkt uit beelden die de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA zaterdag vrijgaf.
8 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het parket van Parijs richt een team op voor onderzoek naar zedendelinquent Jeffrey Epstein. De focus ligt daarbij op mogelijke misdrijven waarbij Fransen betrokken zijn.
12 uur geledenBERN (ANP/AFP) - Oman faciliteert volgende week het overleg tussen de Verenigde Staten en Iran in het Zwitserse Genève. "Zwitserland verwelkomt en ondersteunt deze gesprekken", aldus het Zwitserse ministerie van Buitenlandse Zaken.
14 uur geleden