Eerdmans zet zich fel af tegen 'linkse nachtmerrie'
AMERSFOORT (ANP) - JA21-lijsttrekker Joost Eerdmans heeft zich zaterdag flink afgezet tegen de "linkse nachtmerrie". Dat deed hij tijdens de algemene ledervergadering van de partij. De grote thema's bij de verkiezingen van 22 november zijn klimaat en migratie, betoogde hij. Te veel partijen bewegen zich naar het midden, waardoor het rechtse geluid lijkt te verdampen, vreest Eerdmans. JA21 wil een realistisch en haalbaar klimaatbeleid en een streng migratiebeleid, benadrukte hij.
"De Green Deal mag een Green Dream blijven", zei Eerdmans, refererend aan de klimaatplannen van voormalig Eurocommissaris Frans Timmermans. Timmermans voert nu de lijst van GroenLinks-PvdA aan.
Weinig hoop heeft Eerdmans op de BoerBurgerBeweging (BBB) en Nieuw Sociaal Contract (NSC) van Pieter Omtzigt als het gaat om een radicaal andere, rechtse koers voor Nederland, die JA21 voor ogen heeft. Beide partijen durven volgens hem niet te kiezen en maken een beweging naar het midden.
Besloten deel
In een besloten deel van de ledenvergadering is de kandidatenlijst van JA21 ongewijzigd vastgesteld. Eerdmans is lijsttrekker en Annabel Nanniga staat op nummer twee. Ook het verkiezingsprogramma is door de leden in dat besloten deel vastgesteld.
Binnen een deel van de partij was kritiek op de kandidatuur van Nanninga, omdat zij nu zowel de fractie in de Eerste Kamer en de fractie in de Amsterdamse gemeenteraad aanvoert. Als JA21 bij de verkiezingen twee of meer zetels haalt, verlaat Nanninga de Eerste Kamer. De partij staat in de zaterdag gepubliceerde peiling van I&O Research op één zetel.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Scholen waar speciaal onderwijs wordt gegeven blijven bestaan. Dat meldt staatssecretaris Judith Tielen (OCW, VVD) in reactie op een enquête van de Algemene Onderwijsbond, waarin naar voren kwam dat meer dan de helft van de leraren negatief is over het samenvoegen van regulier en speciaal onderwijs. Volgens de bewindsvrouw blijkt uit de enquête dat er een misverstand bestaat over hoe ver het kabinet wil gaan qua samenvoeging van onderwijstypes.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - "Het kabinet heeft vanavond een stap naar voren gezet en daar ben ik heel blij mee." Dat zei voorzitter Sharon Dijksma van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) maandag na spoedoverleg met het kabinet over de recente rellen bij opvanglocaties voor asielzoekers. In onder meer Loosdrecht liepen betogingen tegen de komst van asielzoekers uit de hand.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Gidi Markuszower, die vorige week zei dat Palestijnse vluchtelingen die vanuit Griekenland zijn gekomen "met maximaal geweld" moeten worden tegengehouden bij de grens, moet voor premier Rob Jetten (D66) steviger afstand nemen van die uitspraken. Markuszower nuanceerde zijn oproep tot geweld, maar bleef achter de strekking staan. Tot die tijd zal Markuszower, die samen met andere PVV-afsplitsers zeven zetels heeft in de Tweede Kamer, niet "vooraan in de rij staan om als partner mee samen te werken".
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil samen met gemeenten meer inzetten op "maatwerk" in lokale asielopvang, zei premier Rob Jetten (D66) na afloop van overleg met bestuurders uit gemeenten en provincies. Een speciaal "vliegend team" moet gemeenten ondersteunen die nu nog niet voldoende capaciteit hebben om hun aandeel aan vluchtelingen op te vangen.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er is geen geld gevonden voor een nieuw, innovatief sirenesysteem en daarmee zal vanaf 2028 een einde komen aan het maandelijkse luchtalarm. Dat schrijft minister David van Weel (Justitie en Veiligheid, VVD) maandag aan de Tweede Kamer.
20 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Na The Rights Forum heeft ook de Turkse arbeidersvereniging HTIB aangekondigd aangifte te doen tegen Kamerlid Gidi Markuszower (Groep Markuszower) naar aanleiding van zijn uitlatingen over Palestijnse asielzoekers. Die zetten volgens de organisatie aan tot haat en geweld.
22 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De gevolgen van de blokkade van de Straat van Hormuz zijn "enorm" en minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingssamenwerking) maakt zich daar "hele grote zorgen over". Hij vindt dat de EU proactiever moet zijn. Zo verwacht hij meer coördinatie van de EU om ervoor te zorgen dat de lidstaten meer gaan doen, zei hij na afloop van een vergadering met zijn EU-collega's in Brussel. Als eerste noemt hij daarbij het tonen van solidariteit met vluchtelingen en ontheemden.
23 uur geleden