Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerdmans wil Nederland 'naar rechts trekken' met JA21

Eerdmans wil Nederland 'naar rechts trekken' met JA21

DEN HAAG (ANP) - JA21, de nieuwe partij van Annabel Nanninga en Joost Eerdmans, wil Nederland "naar rechts trekken" en een alternatief zijn voor de "radicale" Thierry Baudet en zijn partij Forum voor Democratie (FVD). De partij bood maandag de benodigde handtekeningen aan bij de Kiesraad om mee te kunnen doen aan de Tweede Kamerverkiezingen in maart. Eerdmans - net als Nanninga oud-FVD'er - heeft naar eigen zeggen "drie keer zoveel" ondersteuningsverklaringen als nodig zijn om mee te kunnen doen.

JA21 staat volgens de laatste peiling van Maurice de Hond op drie zetels. Volgens Eerdmans is het nu "lastig als je een rechtse kiezer bent". "PVV en FVD staan buitenspel. Wij kunnen met een realistisch verhaal Nederland op de juiste koers krijgen." Hij wil bij voorbaat geen enkele partij uitsluiten voor samenwerking.

De partij is tegen de Europese Unie en migratie, en kritisch op het klimaatbeleid, legt Eerdmans uit. Of de partij daarmee concurrent FVD kan verslaan. is volgens hem vraag. "De race is begonnen, ik denk dat we ze kunnen inhalen", zegt hij.

Eerdmans en Nanninga splitsten zich november vorig jaar af van FVD, omdat ze geen lid wilden zijn van "een partij die extremistische opvattingen duldt". De partij lag toen zwaar onder vuur, onder meer vanwege racistische en antisemitische opvattingen die zouden rondgaan in de jongerenbeweging JFVD en de partijtop.

Eerdmans had zich net bij FVD aangesloten. JA21 is inmiddels de zesde partij waar hij zijn naam aan verbindt. Eerder was hij Kamerlid voor de LPF. In een interview met De Telegraaf vorig jaar zei hij altijd de ambitie te hebben terug te keren in de Tweede Kamer.

Meer uit Politiek

Gorinchem onderzoekt mogelijke stemfraude bij raadsverkiezingen

GORINCHEM (ANP) - In Gorinchem zijn er vermoedens van stemfraude met volmachten tijdens de gemeenteraadsverkiezingen van afgelopen woensdag. De gemeente doet daar onderzoek naar, zo is besloten na overleg met de politie en het Openbaar Ministerie.

56 minuten geleden
Minister belooft alleen bij uitzondering asielkind op te sluiten

DEN HAAG (ANP) - Asielkinderen zullen alleen bij uitzondering worden opgesloten na de invoering van het migratiepact, verzekerde asielminister Bart van den Brink (CDA) maandag in het debat hierover. Hij reageerde daarmee op zorgen uit de linkse oppositie over het kabinetsplan om het mogelijk te maken asielzoekers met kinderen in bepaalde gevallen op te sluiten in een detentiecentrum in Zeist terwijl ze hun asielprocedure afwachten.

18 uur geleden
Minister: andere gemeenten nodig voor oplossing Hardenberg

DEN HAAG (ANP) - Minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie, CDA) heeft andere gemeenten nodig om het probleem in Hardenberg op te lossen. Dat zegt hij in reactie op het nieuws dat opvangorgaan COA na dinsdag een dwangsom gaat betalen aan de Overijsselse gemeente omdat de einddatum niet gehaald is. "Op dit moment zijn er gewoon meer locaties aan het sluiten dan dat er nieuwe locaties bij komen," zegt hij. "Zie daar het probleem."

19 uur geleden
Oppositie: rechtspraak rijdt door migratiepact op een muur af

DEN HAAG (ANP) - De rechtspraak gaat door de invoering van het migratiepact vastlopen, vrezen oppositiepartijen als GroenLinks-PvdA en ChristenUnie. De Raad voor de Rechtspraak voorziet dat het aantal rechtszaken hierdoor met 19.000 per jaar oploopt in 2028, terwijl er al een tekort is aan rechters. Don Ceder van de ChristenUnie vergeleek het pact tijdens het debat hierover met een trein die tegen een muur aan gaat rijden.

20 uur geleden
Financiën blokkeert computersystemen na digitale inbraak

DEN HAAG (ANP) - Op het ministerie van Financiën is vorige week een digitale inbraak ontdekt in "systemen voor een aantal primaire processen" op het departement. De toegang tot deze systemen is maandag geblokkeerd, waardoor een deel van de medewerkers niet meer kan inloggen.

20 uur geleden
Minister verzekert: IND is klaar om migratiepact uit te voeren

DEN HAAG (ANP) - De Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) is klaar om het Europese migratiepact uit te voeren, verzekerde asielminister Bart van den Brink (CDA) maandag tijdens een Kamerdebat. Daarover waren twijfels gerezen nadat dagblad Trouw vorige week publiceerde over een rapport dat toen nog vertrouwelijk was en inmiddels is gepubliceerd. Daarin voorzag de IND juist grote problemen als het pact op 12 juni aanstaande in werking treedt.

21 uur geleden
Onno Hoes aan de slag als informateur in Moerdijk

MOERDIJK (ANP) - Bestuurder Onno Hoes gaat aan de slag als informateur in de Brabantse gemeente Moerdijk. Hij gaat verkennen welke partijen kunnen samenwerken in Moerdijk, waarvan het gelijknamige dorp dreigt te worden opgeheven om plaats te maken voor uitbreiding van het haven- en industriecomplex. Daarna brengt Hoes een advies uit.

21 uur geleden