Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerdmans wil Nederland 'naar rechts trekken' met JA21

Eerdmans wil Nederland 'naar rechts trekken' met JA21

DEN HAAG (ANP) - JA21, de nieuwe partij van Annabel Nanninga en Joost Eerdmans, wil Nederland "naar rechts trekken" en een alternatief zijn voor de "radicale" Thierry Baudet en zijn partij Forum voor Democratie (FVD). De partij bood maandag de benodigde handtekeningen aan bij de Kiesraad om mee te kunnen doen aan de Tweede Kamerverkiezingen in maart. Eerdmans - net als Nanninga oud-FVD'er - heeft naar eigen zeggen "drie keer zoveel" ondersteuningsverklaringen als nodig zijn om mee te kunnen doen.

JA21 staat volgens de laatste peiling van Maurice de Hond op drie zetels. Volgens Eerdmans is het nu "lastig als je een rechtse kiezer bent". "PVV en FVD staan buitenspel. Wij kunnen met een realistisch verhaal Nederland op de juiste koers krijgen." Hij wil bij voorbaat geen enkele partij uitsluiten voor samenwerking.

De partij is tegen de Europese Unie en migratie, en kritisch op het klimaatbeleid, legt Eerdmans uit. Of de partij daarmee concurrent FVD kan verslaan. is volgens hem vraag. "De race is begonnen, ik denk dat we ze kunnen inhalen", zegt hij.

Eerdmans en Nanninga splitsten zich november vorig jaar af van FVD, omdat ze geen lid wilden zijn van "een partij die extremistische opvattingen duldt". De partij lag toen zwaar onder vuur, onder meer vanwege racistische en antisemitische opvattingen die zouden rondgaan in de jongerenbeweging JFVD en de partijtop.

Eerdmans had zich net bij FVD aangesloten. JA21 is inmiddels de zesde partij waar hij zijn naam aan verbindt. Eerder was hij Kamerlid voor de LPF. In een interview met De Telegraaf vorig jaar zei hij altijd de ambitie te hebben terug te keren in de Tweede Kamer.

Meer uit Politiek

Coalitieakkoord: voorrang statushouders op woning aan gemeenten

DEN HAAG (ANP) - Gemeenten mogen zelf bepalen of statushouders voorrang op een sociale huurwoning krijgen, schrijven D66, VVD en CDA in het coalitieakkoord. Volgens de partijen "knelt het in bepaalde gemeenten steeds meer", omdat andere inwoners van die gemeenten lang moeten wachten op een huis. Maar omdat er geen goed alternatief is voor de statushouders, wil het aanstaande kabinet het aan de gemeenten overlaten.

18 minuten geleden
Lopende infrastructuurprojecten krijgen van coalitie 1,5 miljard

DEN HAAG (ANP) - Coalitiepartijen D66, VVD en CDA trekken eenmalig 1,5 miljard euro uit voor lopende infrastructuurprojecten, of projecten die snel kunnen worden opgestart. De partijen kijken daarbij naar projecten die "aantoonbaar bijdragen aan woningbouw, bereikbaarheid en economische ontwikkeling". Als voorbeeld noemen ze het Zuidasdok in Amsterdam.

20 minuten geleden
Oekraïne krijgt komende jaren 3,4 miljard euro steun

DEN HAAG (ANP) - Oekraïne kan de komende jaren (2027-2029) blijven rekenen op miljardensteun. Het gaat om 3 miljard euro aan militaire steun en ruim 400 miljoen euro aan andere hulp voor het land dat vier jaar geleden werd aangevallen door Rusland, aldus het regeerakkoord van D66, VVD en CDA.

24 minuten geleden
Coalitie: asielaanvragen buiten Europa, miljoenen voor asielketen

DEN HAAG (ANP) - De drie aanstaande coalitiepartijen D66, VVD en CDA willen dat asielzoekers voortaan een asielaanvraag buiten Europa indienen. Dan hoeven asielzoekers niet of minder lang te wachten in Nederland tot ze een verblijfsvergunning krijgen.

28 minuten geleden
Coalitie wil hogere btw op bloemen en planten

DEN HAAG (ANP) - De btw op bloemen en planten gaat vanaf 2028 omhoog, als het aan de nieuwe coalitie ligt. De sierteelt valt momenteel nog onder het lage btw-tarief van 9 procent, maar D66, VVD en CDA schaffen dit af. Dat betekent dat in de toekomst 21 procent btw moet worden betaald. De nieuwe coalitie verwacht daarmee 328 miljoen euro per jaar op te halen voor de staatskas.

30 minuten geleden
Coalitie zint op versoepelen huurregels

DEN HAAG (ANP) - Het moet gunstiger worden om woningen te verhuren, vindt de coalitie. Op die manier willen D66, VVD en CDA het aanbod van huurwoningen laten toenemen. Daarbij willen ze ook kijken op welke punten ze de Wet betaalbare huur kunnen aanpassen. Zulke aanpassingen leiden waarschijnlijk tot hogere huren.

32 minuten geleden
Korting accijns benzine moet van coalitie blijven tot en met 2027

DEN HAAG (ANP) - De lagere accijns op benzine blijft tot en met 2027 in stand, staat in het akkoord van D66, VVD en CDA. Voor andere brandstoffen lijkt de accijns volgend jaar wel omhoog te gaan. "In 2027 worden specifiek de tarieven voor benzine gelijk gehouden aan de tarieven van 2026", schrijft de coalitie.

33 minuten geleden