Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerdmans ontkent dat huurders de dupe zijn van plannen JA21

Eerdmans ontkent dat huurders de dupe zijn van plannen JA21

DEN HAAG (ANP) - Volgens Joost Eerdmans zijn huurders niet de dupe van plannen van zijn partij, JA21. "Nee, volgens mij niet. Dus dat kunnen wij direct factchecken", antwoordde Eerdmans toen het NOS Radio 1 Journaal hem dat voorlegde op basis van de doorrekeningen van het Centraal Planbureau (CPB).

Het CPB schrijft over JA21: "De betaalbaarheid van woningen neemt sterk af voor huurders, vooral bij lagere inkomens." Dat komt met name door het afschaffen van de huurtoeslag. Ook wil JA21 tijdelijke contracten toestaan waarvoor geen maximale huur geldt. "Aanvangshuren bij private verhuurders zullen hierdoor fors toenemen voor woningen waarbij de maximale huur bindend is."

Eerdmans wees op andere maatregelen die zijn partij neemt om de koopkracht te verbeteren. JA21 wil bijvoorbeeld een tijdelijke heffingskorting voor huurders. "Het bijzondere is dat bij ons juist de smalle beurs er in ieder geval de komende jaren heel goed uitkomt. Daar hebben ze een koopkrachtstijging van 3,7 procent." In de doorrekening staat dat dat 2,7 procent is.

Regels huurprijzen terugdraaien

Het probleem op de huurmarkt is volgens Eerdmans dat verhuurders woningen verkopen. Hij wil regels voor huurprijzen terugdraaien. Verder begon de JA21'er over het opsplitsen van woningen en over hospitaverhuur. "Stimuleer dat. Ik denk dat je dan veel meer doet aan het verlagen van de huren."

Door JA21-maatregelen schuiven woningen terug van de koop- naar de huurmarkt, schrijft het CPB. Al met al blijft het woningaanbod "ongeveer gelijk". De spanning op de woningmarkt neemt iets af omdat de woningvraag daalt door minder migratie.

Meermaals bekritiseerd

Deze campagne is Eerdmans meermaals bekritiseerd omdat hij het niet zo nauw zou nemen met feiten. Nieuwsuur confronteerde hem bijvoorbeeld met verschillen tussen het JA21-programma en wat de partij doorgaf aan het CPB.

Bij de NOS zei Eerdmans: "Blufpoker hoort ook een klein beetje bij de politiek, maar nooit op basis van verkeerde informatie." Feiten verdraaien komt volgens Eerdmans niet voor bij zijn partij. "Ik hou van duidelijke feiten."

Meer uit Politiek

Klaver: kabinet beweegt van ons weg, discussie gaat naar Kamer

DEN HAAG (ANP) - PRO-leider Jesse Klaver zegt dat het kabinet van hem en Volt-leider Laurens Dassen afbeweegt. "De politieke wil om met ons samen te werken, is er niet", zei hij na een overleg op zaterdag in het Catshuis. Klaver vreest dat het belastingplan nu zonder meerderheid woensdag in de Tweede Kamer wordt behandeld.

1 dag geleden
Rechtse partijen zien nog opening voor akkoord met kabinet

DEN HAAG (ANP) - JA21, BBB en de SGP zien nog mogelijkheden om met het kabinet tot een akkoord over het belastingplan te komen. Na een digitaal overleg zaterdag zeiden de drie partijen in een verklaring dat ze aanknopingspunten zien.

1 dag geleden
Bikker en Struijs: kabinet heeft plannen nog niet klaar

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft de plannen rond het belastingplan nog steeds niet klaar, zeiden Mirjam Bikker (ChristenUnie) en Jan Struijs (50PLUS) na afloop van hun gesprek met het kabinet. Bikker zei dat ze ziet dat het nog echt een strijd is binnen het kabinet.

1 dag geleden
Tielen: lichtpuntjes aanpak seksueel grensoverschrijdend gedrag

DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Judith Tielen van Onderwijs en Emancipatie ziet een lichte verbetering in de mate waarin mensen seksueel grensoverschrijdend gedrag herkennen. Dat geldt ook voor het urgentiegevoel bij deze problematiek, de ervaring op het werk en hoe mensen handelen wanneer ze geconfronteerd worden met een situatie van seksueel grensoverschrijdend gedrag.

2 dagen geleden
Kabinet praat zaterdag verder met oppositie op Catshuis

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet praat zaterdag verder met de oppositie over het belastingplan, dat meldt een woordvoerder van premier Rob Jetten. Naast de premier zijn vicepremiers Dilan Yeşilgöz en Bart van den Brink en minister Eelco Heinen en staatssecretaris Eelco Eerenberg (Financiën) bij de gesprekken op het Catshuis.

2 dagen geleden
Heerma wil restzetelverdeling voor nu niet aanpassen

DEN HAAG (ANP) - Binnenlandminister Pieter Heerma (CDA) wil voor nu niet verder met een wetsvoorstel dat regelt dat politieke partijen bij decentrale verkiezingen minstens één zetel moeten hebben om kans te maken op een restzetel. De restzetelverdeling geldt al voor de Tweede Kamerverkiezingen, maar zou na de wetswijziging ook tellen voor de verkiezingen van gemeenteraden, provinciale staten, waterschappen en eilandraden.

2 dagen geleden
Afbouw fossiel is prioriteit voor Nederland bij klimaattop

DEN HAAG (ANP) - Het uitfaseren van het gebruik van olie, kolen en gas is voor Nederland een belangrijk thema op de aanstaande VN-klimaattop in Antalya, de COP31 die op 9 november begint. Klimaatminister Stientje van Veldhoven noemt deze "transitie weg van fossiele brandstoffen" in een brief aan de Tweede Kamer een "dwarsdoorsnijdende prioriteit" tijdens de top.

2 dagen geleden