Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerdmans denkt dat JA21 'onmisbaar' kan zijn in nieuwe coalitie

Eerdmans denkt dat JA21 'onmisbaar' kan zijn in nieuwe coalitie

DEN HAAG (ANP) - Joost Eerdmans rekent na de stevige winst van JA21 in de Tweede Kamerverkiezingen op een plek aan de onderhandelingstafel voor de vorming van een nieuwe coalitie. Eerdmans zat als enige van zijn partij in de Kamer, maar krijgt er waarschijnlijk acht collega's bij. "Met 9 zetels kan JA21 onmisbaar zijn in een prachtige centrumrechtse coalitie", zei de leider van de conservatieve liberalen in de Grote Kerk in Den Haag.

Eerdmans zei tijdens de campagne al regelmatig dat JA21 graag het kabinet in wil. "Het is bekend hoe wij erin zitten: JA21 staat voor realistisch rechts, we willen samenwerken. We zitten niet in de wedstrijd om aan de zijlijn te staan."

De inhoudelijke verschillen zijn echter groot met D66, dat op basis van de exitpolls de verkiezingen wint met 27 zetels. "Rob Jetten zal het initiatief nemen in de verkenning. Het lijkt me sterk dat wij gepasseerd worden, al hebben we natuurlijk geen 59 zetels. Het wordt dus puzzelen", aldus Eerdmans.

Hoop op samenwerking

Diederik Boomsma, die NSC verruilde voor JA21 en namens die partij terugkeert in de Kamer, rekent ook op een rol voor zijn partij in de formatie. "Wij zijn klaar om mee te doen en om een bijdrage te leveren. Ik hoop dat we een zo goed mogelijk centrumrechts beleid kunnen gaan voeren", zei Boomsma.

Ingrid Coenradie, de nummer 3 van JA21 die namens de PVV als staatssecretaris in het kabinet-Schoof zat, vindt dat haar partij de capaciteiten heeft om mee te regeren. "We hebben goede mensen met ruime ervaring, die echt snappen hoe politiek en samenwerken werkt. Ook als het lastig is, ook met 'moeilijke' partijen. We hebben best wat mensen uit Rotterdam, die weten hoe het is om niet altijd met je eigen bloedgroep te regeren, maar wel resultaten te boeken."

Meer uit Politiek

Eerdmans en Stoffer sceptisch na positieve geluiden PRO en Volt

DEN HAAG (ANP) - Joost Eerdmans (JA21) en Chris Stoffer (SGP) vragen zich af of zij tevreden kunnen zijn met het nieuwe begrotingsvoorstel van het kabinet, nadat PRO, Volt en ChristenUnie lieten blijken positief te zijn. "Als ze alleen links bedienen en rechts niet, heb je een heel ander schaakbord", zei Eerdmans voorafgaand aan een gesprek met premier Rob Jetten en financiënminister Eelco Heinen.

11 uur geleden
Klaver: bereidheid bezuinigingen sociale zekerheid te schrappen

DEN HAAG (ANP) - PRO-leider Jesse Klaver zag "voor het eerst bereidheid" bij het kabinet om de geplande bezuinigingen op de sociale zekerheid te schrappen. De verschillen op vermogensbelasting en het belastingplan zijn volgens Klaver "nog groot".

12 uur geleden
PRO en Volt samen naar gesprek met Jetten: stabiele meerderheid

DEN HAAG (ANP) - Jesse Klaver (PRO) en Laurens Dassen (Volt) denken dat ze samen een brede en stabiele meerderheid kunnen leveren om de begroting aan een meerderheid te helpen. "Wij willen graag een akkoord met het kabinet sluiten", zei Klaver voor een gesprek met premier Rob Jetten en minister Eelco Heinen van Financiën.

14 uur geleden
Bikker: kabinet heeft goed geluisterd, maar nog niets op papier

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft goed geluisterd naar de oppositie, zei ChristenUnie-leider Mirjam Bikker na een gesprek met premier Rob Jetten en minister Eelco Heinen van Financiën. Jetten zei vrijdag dat er een nieuw begrotingsvoorstel ligt, maar volgens Bikker staat er nog niets op papier.

15 uur geleden
Jetten en Heinen spreken met ChristenUnie over begroting

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten en minister van Financiën Eelco Heinen spreken zaterdagochtend met ChristenUnie-leider Mirjam Bikker en Kamerlid Pieter Grinwis. Ze laten de partij de nieuwe begrotingsplannen zien waar Jetten vrijdag over sprak tijdens zijn persconferentie.

16 uur geleden
PRO en Volt trekken samen op in onderhandelingen met kabinet

DEN HAAG (ANP) - Progressief Nederland (PRO) en Volt trekken de komende tijd samen op in de onderhandelingen met het kabinet over de begroting voor 2027. Dat laten beide partijen vrijdagavond weten. Als het minderheidskabinet kan rekenen op de steun van deze twee partijen, is er een meerderheid in zowel de Tweede als Eerste Kamer.

1 dag geleden
Kabinet wil 20 extra Regenboogsteden voor veiligheid lhbti'ers

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet nodigt twintig steden uit om ook Regenboogstad te worden. Dat kondigde staatssecretaris Judith Tielen (Emancipatie, VVD) vrijdag aan. Momenteel zijn er 56 steden die zich in samenwerking met het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap inzetten voor lhbti-personen.

1 dag geleden