Eerbetoon 'Sir Bobby' bij komende interland Engeland op Wembley
LONDEN (ANP) - Het Engelse voetbal rouwt om het overlijden van Sir Bobby Charlton, de voormalige aanvoerder van de Engelse ploeg die in 1966 de wereldtitel veroverde en clubicoon van Manchester United. De Engelse voetbalbond FA heeft een eerbetoon voor de 86 jaar geworden Charlton aangekondigd tijdens de interland van Engeland tegen Malta op 17 november in het Wembley-stadion.
Behalve tal van voetbalgrootheden reageerde ook de Britse premier Rishi Sunak op de dood van de beroemde voetballer. "Erg verdrietig om te horen van het overlijden van Sir Bobby Charlton. Hij heeft een plaats in de geschiedenis als een van de grootste spelers en was enorm geliefd. Rust in vrede, Sir Bobby."
"Namens de FIFA en de wereldwijde voetbalfamilie betuig ik mijn diepste medeleven aan de familie en vrienden van Sir Bobby Charlton", meldde voorzitter Gianni Infantino van de mondiale voetbalbond. "We rouwen om het verlies van een voetballegende, wiens impact op het spel generaties overspande."
Lineker
"Diep bedroefd om te horen dat Sir Bobby Charlton is overleden", liet oud-international en tv-persoonlijkheid Gary Lineker weten. "Een fantastische voetballer en een oprecht lieve man. Voor mij de beste speler ooit van Engeland."
Ook voormalig stervoetballer David Beckham liet van zich horen. "Ik zal voor altijd dankbaar zijn voor een man naar wie ik ben vernoemd, iemand tegen wie ik opkeek en die een held was voor velen over de hele wereld. Vandaag is niet alleen een trieste dag voor Manchester United en Engeland, het is een trieste dag voor het voetbal en alles waar Sir Bobby voor stond", aldus Beckham, die Robert als tweede voornaam heeft. Bobby Charlton had ook Robert in zijn paspoort staan.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Italiaanse Serie A verstevigd met een 3-0-overwinning op het laaggeklasseerde Cagliari. De ploeg van coach Cristian Chivu kwam door de zege een stap dichter bij de titel. De voorsprong op eerste achtervolger Napoli bedraagt 12 punten.
14 uur geledenSYDNEY (ANP/RTR) - Twee Iraanse voetbalsters die asiel kregen in Australië hebben in een gezamenlijke verklaring hun dankbaarheid uitgesproken voor de hulp van het land. Ze noemen Australië een "veilige haven" en spreken de wens uit een nieuw leven op te bouwen. "We zijn topsporters en het blijft onze droom om onze sportcarrière hier in Australië voort te zetten", schreven Fatemeh Pasandideh en Atefeh Ramezanisadeh.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax kan tijdens het restant van het seizoen geen beroep meer doen op Kian Fitz-Jim. De 22-jarige middenvelder heeft vrijdag een schouderoperatie ondergaan. Hij kampte al langer met klachten aan het gewricht.
22 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink gaf de zege van de Nederlandse voetbalsters van dinsdag op Frankrijk (2-1) in de WK-kwalificatie een rapportcijfer tien. Toch weet hij bijna zeker dat Oranje zaterdag in Auxerre tijdens het uitduel beter moet spelen om weer een resultaat te halen. "Ik heb niet de illusie dat we nu plotseling zestig procent van de wedstrijd in balbezit zijn", zei hij op een persconferentie in Zeist. "Maar als we de bal hebben, dan moet het beter."
1 dag geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente mag tijdens de eerste uitwedstrijd van het nieuwe seizoen geen supporters meenemen. De club accepteerde een schikkingsvoorstel van de KNVB van twee uitwedstrijden zonder supporters, waarvan een wedstrijd voorwaardelijk, voor het afgestoken vuurwerk tijdens de bekerwedstrijd bij FC Utrecht op 13 januari. Dat meldt FC Twente op de eigen website.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft ook volgend seizoen de beschikking over de Oekraïense aanvaller Artem Stepanov. De 18-jarige huurling van Bayer Leverkusen speelt ook volgend seizoen op huurbasis in Utrecht. De huidige nummer 7 van de Eredivisie heeft ook een koopoptie opgenomen in de nieuwe overeenkomst.
1 dag geledenVIGO (ANP) - Freiburg heeft zich overtuigend geplaatst voor de halve finale van de Europa League. De Duitse voetbalclub won vorige week al de thuiswedstrijd tegen het Spaanse Celta met 3-0 en voegde er in de return in Vigo een zege van 3-1 aan toe. Het is voor de eerste keer in het clubbestaan dat Freiburg de laatste vier bereikt van een Europees clubtoernooi.
1 dag geleden