Eerbetoon 'Sir Bobby' bij komende interland Engeland op Wembley
LONDEN (ANP) - Het Engelse voetbal rouwt om het overlijden van Sir Bobby Charlton, de voormalige aanvoerder van de Engelse ploeg die in 1966 de wereldtitel veroverde en clubicoon van Manchester United. De Engelse voetbalbond FA heeft een eerbetoon voor de 86 jaar geworden Charlton aangekondigd tijdens de interland van Engeland tegen Malta op 17 november in het Wembley-stadion.
Behalve tal van voetbalgrootheden reageerde ook de Britse premier Rishi Sunak op de dood van de beroemde voetballer. "Erg verdrietig om te horen van het overlijden van Sir Bobby Charlton. Hij heeft een plaats in de geschiedenis als een van de grootste spelers en was enorm geliefd. Rust in vrede, Sir Bobby."
"Namens de FIFA en de wereldwijde voetbalfamilie betuig ik mijn diepste medeleven aan de familie en vrienden van Sir Bobby Charlton", meldde voorzitter Gianni Infantino van de mondiale voetbalbond. "We rouwen om het verlies van een voetballegende, wiens impact op het spel generaties overspande."
Lineker
"Diep bedroefd om te horen dat Sir Bobby Charlton is overleden", liet oud-international en tv-persoonlijkheid Gary Lineker weten. "Een fantastische voetballer en een oprecht lieve man. Voor mij de beste speler ooit van Engeland."
Ook voormalig stervoetballer David Beckham liet van zich horen. "Ik zal voor altijd dankbaar zijn voor een man naar wie ik ben vernoemd, iemand tegen wie ik opkeek en die een held was voor velen over de hele wereld. Vandaag is niet alleen een trieste dag voor Manchester United en Engeland, het is een trieste dag voor het voetbal en alles waar Sir Bobby voor stond", aldus Beckham, die Robert als tweede voornaam heeft. Bobby Charlton had ook Robert in zijn paspoort staan.
Meer uit Voetbal
VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Het tegen degradatie vechtende Deportivo Alavés heeft tegen landskampioen FC Barcelona 3 punten gepakt. De wedstrijd in Vitoria-Gasteiz eindigde in 1-0 voor de thuisploeg.
5 uur geledenROME (ANP) - Internazionale heeft voor de tiende keer de Coppa Italia gewonnen. De club uit Milaan, die ook al landskampioen is geworden, was in de finale in Rome met 2-0 te sterk voor Lazio. Denzel Dumfries was goed voor een assist.
5 uur geledenLENS (ANP) - Paris Saint-Germain is voor de vijfde keer op rij kampioen van Frankrijk geworden. De ploeg van trainer Luis Enrique won de topper tegen RC Lens met 2-0 en kan in de laatste speelronde niet meer worden ingehaald.
6 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City houdt de druk op koploper Arsenal in de Engelse titelstrijd. De ploeg van trainer Pep Guardiola won in eigen huis met 3-0 van Crystal Palace.
6 uur geledenALMERE (ANP) - Willem II heeft de eerste wedstrijd in de halve finale van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen van Almere City. In Almere won de ploeg van trainer John Stegeman met 1-0 door een treffer van Samuel Bamba.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Tjaronn Chery (NEC), Mika Godts (Ajax), Ismael Saibari (PSV), Joey Veerman (PSV) en Jacob Trenskow (sc Heerenveen) maken kans om te worden verkozen tot Speler van het Jaar van de Eredivisie. Saibari behoorde ook vorig jaar tot de genomineerden, maar zag de titel toen naar Sem Steijn (destijds FC Twente) gaan.
15 uur geledenPAMPLONA (ANP) - Atlético Madrid heeft zich hersteld van de uitschakeling door Arsenal in de halve finales van de Champions League en de daaropvolgende nederlaag in La Liga tegen Celta de Vigo. Bij Osasuna won de ploeg van trainer Diego Simeone met 2-1.
1 dag geleden