Eerbetoon 'Sir Bobby' bij komende interland Engeland op Wembley
LONDEN (ANP) - Het Engelse voetbal rouwt om het overlijden van Sir Bobby Charlton, de voormalige aanvoerder van de Engelse ploeg die in 1966 de wereldtitel veroverde en clubicoon van Manchester United. De Engelse voetbalbond FA heeft een eerbetoon voor de 86 jaar geworden Charlton aangekondigd tijdens de interland van Engeland tegen Malta op 17 november in het Wembley-stadion.
Behalve tal van voetbalgrootheden reageerde ook de Britse premier Rishi Sunak op de dood van de beroemde voetballer. "Erg verdrietig om te horen van het overlijden van Sir Bobby Charlton. Hij heeft een plaats in de geschiedenis als een van de grootste spelers en was enorm geliefd. Rust in vrede, Sir Bobby."
"Namens de FIFA en de wereldwijde voetbalfamilie betuig ik mijn diepste medeleven aan de familie en vrienden van Sir Bobby Charlton", meldde voorzitter Gianni Infantino van de mondiale voetbalbond. "We rouwen om het verlies van een voetballegende, wiens impact op het spel generaties overspande."
Lineker
"Diep bedroefd om te horen dat Sir Bobby Charlton is overleden", liet oud-international en tv-persoonlijkheid Gary Lineker weten. "Een fantastische voetballer en een oprecht lieve man. Voor mij de beste speler ooit van Engeland."
Ook voormalig stervoetballer David Beckham liet van zich horen. "Ik zal voor altijd dankbaar zijn voor een man naar wie ik ben vernoemd, iemand tegen wie ik opkeek en die een held was voor velen over de hele wereld. Vandaag is niet alleen een trieste dag voor Manchester United en Engeland, het is een trieste dag voor het voetbal en alles waar Sir Bobby voor stond", aldus Beckham, die Robert als tweede voornaam heeft. Bobby Charlton had ook Robert in zijn paspoort staan.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ronald Koeman was een tevreden bondscoach na de zege van het Nederlands elftal op Litouwen (4-0) en rechtstreekse plaatsing voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. "We hebben onze plicht vervuld", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "We hebben de beste ploeg van deze poule. Dat hebben we ook bewezen. Maar er zullen ook nog een aantal dingen beter moeten. Soms is het niet stabiel wat we laten zien. Daar moeten we wat aan doen."
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal doet volgend jaar zomer voor de twaalfde keer mee aan het wereldkampioenschap voetbal. De ploeg van bondscoach Ronald Koeman stelde maandag kwalificatie veilig met een zege (4-0) in de Johan Cruijff ArenA op Litouwen.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Luciano Valente heeft maandag zijn debuut voor het Nederlands elftal gemaakt. De 22-jarige middenvelder van Feyenoord mocht in de thuiswedstrijd tegen Litouwen in de WK-kwalificatie in de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam in de 78e minuut invallen voor Xavi Simons.
5 uur geledenLEIPZIG (ANP) - Duitsland heeft in de laatste groepswedstrijd met overtuiging kwalificatie voor het WK voetbal afgedwongen. Het elftal van bondscoach Julian Nagelsmann versloeg in Leipzig directe concurrent Slowakije met 6-0. Slowakije, dat speelde met Feyenoorder Leo Sauer, kan het WK nog bereiken via de play-offs.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal heeft zich met een ruime thuiszege op Litouwen geplaatst voor het wereldkampioenschap voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. In de Johan Cruijff ArenA werd het 4-0, waarmee Oranje de eerste plaats in groep G van het kwalificatietoernooi veiligstelde.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk passeert maandag recordhouder Frank de Boer als het gaat om de meest ervaren aanvoerder van het Nederlands elftal. De 34-jarige verdediger van Liverpool draagt in de thuiswedstrijd tegen Litouwen in de WK-kwalificatie voor de 72e keer de aanvoerdersband.
6 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Voetballer Kylian Mbappé heeft maandag 240 miljoen euro schadevergoeding geëist van zijn oude werkgever Paris Saint-Germain. Dat deed Mbappé, die vorig jaar naar Real Madrid vertrok, bij een arbeidsrechtbank in een escalerend conflict over de status van zijn oude contract en de manier waarop zijn voormalige club hem behandelde.
10 uur geleden