Eerbetoon 'Sir Bobby' bij komende interland Engeland op Wembley
LONDEN (ANP) - Het Engelse voetbal rouwt om het overlijden van Sir Bobby Charlton, de voormalige aanvoerder van de Engelse ploeg die in 1966 de wereldtitel veroverde en clubicoon van Manchester United. De Engelse voetbalbond FA heeft een eerbetoon voor de 86 jaar geworden Charlton aangekondigd tijdens de interland van Engeland tegen Malta op 17 november in het Wembley-stadion.
Behalve tal van voetbalgrootheden reageerde ook de Britse premier Rishi Sunak op de dood van de beroemde voetballer. "Erg verdrietig om te horen van het overlijden van Sir Bobby Charlton. Hij heeft een plaats in de geschiedenis als een van de grootste spelers en was enorm geliefd. Rust in vrede, Sir Bobby."
"Namens de FIFA en de wereldwijde voetbalfamilie betuig ik mijn diepste medeleven aan de familie en vrienden van Sir Bobby Charlton", meldde voorzitter Gianni Infantino van de mondiale voetbalbond. "We rouwen om het verlies van een voetballegende, wiens impact op het spel generaties overspande."
Lineker
"Diep bedroefd om te horen dat Sir Bobby Charlton is overleden", liet oud-international en tv-persoonlijkheid Gary Lineker weten. "Een fantastische voetballer en een oprecht lieve man. Voor mij de beste speler ooit van Engeland."
Ook voormalig stervoetballer David Beckham liet van zich horen. "Ik zal voor altijd dankbaar zijn voor een man naar wie ik ben vernoemd, iemand tegen wie ik opkeek en die een held was voor velen over de hele wereld. Vandaag is niet alleen een trieste dag voor Manchester United en Engeland, het is een trieste dag voor het voetbal en alles waar Sir Bobby voor stond", aldus Beckham, die Robert als tweede voornaam heeft. Bobby Charlton had ook Robert in zijn paspoort staan.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal heeft voor de tweede keer in de clubhistorie de finale van de Champions League bereikt. De ploeg van coach Mikel Arteta won in het eigen Emirates Stadium in Londen met 1-0 van Atlético Madrid dankzij een doelpunt van Bukayo Saka. Dat was voldoende na de 1-1 vorige week in Madrid.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Voetballer Xavi Simons is dinsdag geopereerd aan zijn rechterknie. De 23-jarige international en zijn club Tottenham Hotspur meldden de operatie via social media met een foto van Simons in een ziekenhuisbed.
6 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Willem II heeft het eerste duel met RKC Waalwijk in de tweede ronde van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen. In Waalwijk versloeg de ploeg van trainer John Stegeman RKC met 1-0. De returnwedstrijd is zaterdag (16.30 uur) in Tilburg.
7 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda legt zich neer bij de rechterlijke uitspraak in het kort geding tegen de KNVB. De Brabantse Eredivisieclub stapte naar de rechter omdat ze het niet eens was met het besluit van de KNVB om het duel met Go Ahead Eagles niet over te spelen. De rechter bepaalde dat de wedstrijd niet over hoeft.
8 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Trainer Vincent Kompany van Bayern München is klaar voor het tweede duel met Paris Saint-Germain in de Champions League. De coach zei wel op zijn hoede te zijn voor het jonge elftal van trainer Luis Enrique, dat de eerste spectaculaire wedstrijd in Parijs met 5-4 won.
10 uur geledenBILBAO (ANP/DPA) - Voormalig Borussia Dortmund-trainer Edin Terzic gaat volgend seizoen aan de slag bij het Spaanse Athletic Club uit Bilbao. De 43-jarige Duitser is de opvolger van Ernesto Valverde, die eerder bekendmaakte deze zomer te vertrekken. Athletic staat achtste in La Liga en kan zich nog plaatsen voor Europees voetbal.
14 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Manchester City heeft een lelijke misstap gemaakt in de titelrace in de Premier League. De club speelde gelijk tegen Everton (3-3) en heeft nu een achterstand van 5 punten op koploper Arsenal, dat wel een duel meer heeft gespeeld.
1 dag geleden