Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerbetoon 'Sir Bobby' bij komende interland Engeland op Wembley

Eerbetoon 'Sir Bobby' bij komende interland Engeland op Wembley

LONDEN (ANP) - Het Engelse voetbal rouwt om het overlijden van Sir Bobby Charlton, de voormalige aanvoerder van de Engelse ploeg die in 1966 de wereldtitel veroverde en clubicoon van Manchester United. De Engelse voetbalbond FA heeft een eerbetoon voor de 86 jaar geworden Charlton aangekondigd tijdens de interland van Engeland tegen Malta op 17 november in het Wembley-stadion.

Behalve tal van voetbalgrootheden reageerde ook de Britse premier Rishi Sunak op de dood van de beroemde voetballer. "Erg verdrietig om te horen van het overlijden van Sir Bobby Charlton. Hij heeft een plaats in de geschiedenis als een van de grootste spelers en was enorm geliefd. Rust in vrede, Sir Bobby."

"Namens de FIFA en de wereldwijde voetbalfamilie betuig ik mijn diepste medeleven aan de familie en vrienden van Sir Bobby Charlton", meldde voorzitter Gianni Infantino van de mondiale voetbalbond. "We rouwen om het verlies van een voetballegende, wiens impact op het spel generaties overspande."

Lineker

"Diep bedroefd om te horen dat Sir Bobby Charlton is overleden", liet oud-international en tv-persoonlijkheid Gary Lineker weten. "Een fantastische voetballer en een oprecht lieve man. Voor mij de beste speler ooit van Engeland."

Ook voormalig stervoetballer David Beckham liet van zich horen. "Ik zal voor altijd dankbaar zijn voor een man naar wie ik ben vernoemd, iemand tegen wie ik opkeek en die een held was voor velen over de hele wereld. Vandaag is niet alleen een trieste dag voor Manchester United en Engeland, het is een trieste dag voor het voetbal en alles waar Sir Bobby voor stond", aldus Beckham, die Robert als tweede voornaam heeft. Bobby Charlton had ook Robert in zijn paspoort staan.

Meer uit Voetbal

Directeur Feyenoord om veiligheidsredenen niet in Utrecht

UTRECHT (ANP) - Dennis te Kloese bekijkt de uitwedstrijd van Feyenoord tegen FC Utrecht niet in stadion Galgenwaard. De directeur van de Rotterdamse club heeft het advies gekregen om vanwege veiligheidsredenen niet naar Utrecht te komen.

1 uur geleden
Feyenoord mist topscorer Ueda tegen FC Utrecht

UTRECHT (ANP) - Ayase Ueda mist het uitduel van Feyenoord met FC Utrecht. De topscorer van de Eredivisie ontbreekt in de selectie van trainer Robin van Persie.

2 uur geleden
Liverpool-aankoop Jacquet loopt 'serieuze' blessure op bij Rennes

LENS (ANP) - Liverpool-aankoop Jérémy Jacquet heeft zaterdag een schouderblessure opgelopen bij zijn huidige club Rennes. Trainer Habib Beye sprak van een op het oog "serieuze" kwetsuur, al wordt de precieze ernst nog onderzocht.

3 uur geleden
Zegereeks Sparta ten einde na gelijkspel bij Fortuna Sittard

SITTARD (ANP) - De zegereeks van Sparta Rotterdam is ten einde na een gelijkspel bij Fortuna Sittard. Invaller Yassin Oukili leek de Limburgers in de laatste seconden van de reguliere speeltijd aan een overwinning te helpen voor eigen publiek, maar Spartaan Casper Terho kopte diep in de blessuretijd nog de 2-2 binnen.

13 uur geleden
FC Twente maakt indruk met 5-0-thuiszege op sc Heerenveen

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft het thuisduel met sc Heerenveen met veel overtuiging gewonnen. Net als vaker dit seizoen creëerde de ploeg van trainer John van den Brom veel kansen. Dit keer leverden die ook doelpunten op: 5-0.

13 uur geleden
FC Volendam boekt bij PEC Zwolle eerste uitzege van het seizoen

ZWOLLE (ANP) - FC Volendam heeft bij PEC Zwolle de eerste uitzege van dit Eredivisieseizoen geboekt. Aanvaller Brandley Kuwas maakte in de blessuretijd de winnende treffer: 1-2. Daardoor neemt FC Volendam afstand van de laatste twee plekken in de Eredivisie. De nummer 15 heeft nu 5 punten meer dan Telstar en NAC Breda. PEC staat tiende.

14 uur geleden
Treffer Botman in jubileumduel niet genoeg voor zege Newcastle

NEWCASTLE (ANP) - Verdediger Sven Botman heeft gescoord in zijn honderdste wedstrijd voor Newcastle United. De 26-jarige Nederlander zette zijn ploeg op voorsprong in de thuiswedstrijd tegen Brentford, dat wel met een 3-2-zege vertrok uit het noorden van Engeland.

14 uur geleden