Eenvoudige zege Manchester City, rentree Haaland
MANCHESTER (ANP) - Manchester City kan met plezier terugkijken op de wedstrijd tegen het Burnley van City-icoon Vincent Kompany. De regerend kampioen boekte een eenvoudige 3-1-zege en zag topscorer Erling Haaland zijn rentree maken na blessureleed. Met de overwinning nam de ploeg de tweede plaats over van Arsenal.
Haaland stond vanaf 6 december aan de kant met een voetblessure. Ondanks zijn lange afwezigheid was hij nog altijd gedeeld topscorer van de Premier League met veertien treffers in vijftien wedstrijden. De Noor viel tegen Burnley onder luid gejuich van de City-supporters in de 71e minuut in.
Julián Álvarez begon bij City in de punt van de aanval en zorgde er op zijn verjaardag voor dat Haaland rustig gebracht kon worden. De 24-jarige Argentijn kopte in de 16e minuut een voorzet van Matheus Nunes binnen. Na een slimme vrije trap van Kevin De Bruyne, die voor het eerst sinds augustus in de basis stond, maakte Álvarez ook de 2-0. Rodri tekende na 26 seconden in de tweede helft voor de 3-0. In de blessuretijd deed Ameen Al-Dakhil wat terug, 3-1.
Tottenham Hotspur versloeg thuis Brentford met 3-2. Iyenoma Udogie, Brennan Johnson en Richarlison poetsten namens Tottenham een treffer van Neal Maupay weg, 3-1. Brentford-spits Ivan Toney maakte het in de 67e minuut weer spannend, maar verder kwamen de bezoekers niet. Bij Tottenham speelde Micky van de Ven de gehele wedstrijd, Mark Flekken stond onder de lat bij Brentford.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de achtste keer de FA Cup veroverd. De formatie van Pep Guardiola was in de finale op Wembley met 1-0 te sterk voor Chelsea. Nathan Aké en Tijjani Reijnders bleven op de bank bij Manchester City, Jorrel Hato speelde de hele wedstrijd namens Chelsea.
1 uur geledenHAMBURG (ANP) - FC Heidenheim en Sankt Pauli zijn gedegradeerd uit de Bundesliga. De twee ploegen eindigden na nederlagen op de laatste speeldag op respectievelijk de zeventiende en achttiende plaats. VfL Wolfsburg, dat in Hamburg met 3-1 te sterk was voor Sankt Pauli, werd zestiende en speelt play-offs om promotie en degradatie.
1 uur geledenGLASGOW (ANP) - Celtic heeft op de laatste speelronde toch weer de Schotse landstitel veroverd. Daizen Maeda maakte in de 88e minuut een belangrijke treffer (2-1) in het thuisduel met Heart of Midlothian. Het doelpunt van de Japanner werd eerst nog afgekeurd, maar de videoscheidsrechter zag dat hij niet buitenspel stond. Vervolgens bepaalde Callum Osmand in de 98e minuut de eindstand (3-1).
3 uur geledenBARCELONA (ANP) - Robert Lewandowski vertrekt aan het einde van het seizoen bij FC Barcelona. "Na vier jaar vol uitdagingen en hard werk is het tijd om verder te gaan", schrijft de Poolse spits op Instagram. "Ik vertrek met het gevoel dat de missie is volbracht. Vier seizoenen, drie kampioenschappen. Ik zal nooit de liefde vergeten die ik vanaf mijn allereerste dagen van de fans heb gekregen. Catalonië is mijn thuis. Dank aan iedereen die ik tijdens deze prachtige vier jaar heb ontmoet. Barça is terug waar het thuishoort."
5 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong mist zondag ook de thuiswedstrijd van FC Barcelona tegen Real Betis. "Hij vertelde me dat hij zich niet goed voelt", zei trainer Hansi Flick op een persconferentie. "Dus hij speelt niet."
5 uur geledenISTANBUL (ANP/RTR) - Secretaris-generaal Mattias Grafström spreekt zaterdag in Istanbul met functionarissen van de Iraanse voetbalbond. Hij wil ze geruststellen over deelname aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat meldt een bron aan persbureau Reuters.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Mika Godts respecteert dat bondscoach Rudi Garcia van België hem niet heeft opgenomen in zijn selectie voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "De coach heeft zijn keuzes gemaakt en die respecteer ik volledig", meldt de linksbuiten van Ajax op Instagram.
10 uur geleden