EenVandaag hoeft uitzending over HEMA niet te rectificeren
AMSTERDAM (ANP) - Actualiteitenprogramma EenVandaag hoeft een uitzending waarin het claimt dat make-upproducten van HEMA asbest bevatten niet te rectificeren. Dat besliste de rechtbank in Amsterdam in een kort geding over de kwestie.
HEMA had een kort geding aangespannen wegens de beschuldiging van EenVandaag dat in B.A.E. loose powder foundation 2nd skin van HEMA asbest zit. Dat zou zijn gebleken na tests door drie laboratoria. HEMA stelt dat uit onderzoek van TNO en andere Europese toplaboratoria blijkt dat er geen asbest in het eigen product blijkt te zitten.
TNO concludeerde ook dat nader onderzoek nodig is alvorens te kunnen bepalen of er asbest in de make-up zit. Hier moet EenVandaag in vervolgpublicaties wel melding van maken.
HEMA probeerde eerder tevergeefs de uitzending te verbieden. Nu hoeft EenVandaag ook niet te rectificeren. Evengoed kan HEMA zich naar eigen zeggen vinden in de uitspraak omdat naar voren kwam dat de berichtgeving door EenVandaag "niet neutraal" zou zijn geweest.
Meer uit Binnenland
ELST (ANP) - Zanger en tatoeageartiest Ben Saunders is op 43-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn broer Dean in de nacht van dinsdag op woensdag bekendgemaakt via Instagram. "Mijn lieve kleine broertje is vandaag overleden. Ik heb nog nooit zo'n pijn ervaren als ik nu voel." Saunders werd eind 2010 bij het grote publiek bekend door zijn deelname aan het eerste seizoen van The Voice of Holland.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De ChristenUnie stemt niet in met het Belastingplan van het kabinet als daar niets aan verandert. Dat zegt partijleider Mirjam Bikker in een interview met het Nederlands Dagblad. Volgens haar wordt de rekening van de kabinetsplannen te veel neergelegd bij "harde werkers en gewone gezinnen".
3 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Van de sabotageacties op het spoor dinsdagochtend zijn weinig camerabeelden. Dat heeft topvrouw Mirjam van Velthuizen van ProRail in Nieuwsuur gezegd. Of op die beelden daders te zien zijn, is haar niet duidelijk. Ze weet ook niet wie achter de sabotageacties zit, waardoor het treinverkeer in een groot deel van Nederland op Prinsjesdag werd verstoord.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Vincent Karremans van Infrastructuur en Waterstaat laat aangifte doen tegen de personen die dinsdag brand hebben gesticht langs de snelwegen. Dat zei hij in het programma Pauw & De Wit op NPO 1.
8 uur geledenTEUGE (ANP) - Op het spoor tussen Apeldoorn en Deventer is dinsdagavond een buis gevonden. ProRail gaat ervan uit dat het om een nieuwe sabotageactie gaat die vermoedelijk in de avond is uitgevoerd.
9 uur geledenRIJSSEN (ANP) - Van het treinspoor tussen Holten en Rijssen is dinsdagavond een metalen staaf verwijderd. Dat bevestigt een woordvoerder van NS nadat een ANP-fotograaf daar beelden van maakte. Iets na 17.00 uur ontstond een overwegstoring in het Overijsselse Rijssen. Inmiddels rijden de treinen op het traject weer.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) is dit jaar 106 miljoen euro kwijt aan dwangsommen voor het te traag afhandelen van asielverzoeken. Die verwachting van het kabinet valt te lezen in de miljoenennota. Waarschijnlijk is dit het laatste jaar dat zoveel geld naar dwangsommen gaat. Een voorstel om deze dwangsommen af te schaffen wordt namelijk binnenkort behandeld door de Eerste Kamer en kan waarschijnlijk rekenen op een meerderheid.
14 uur geleden