EenVandaag hoeft uitzending over HEMA niet te rectificeren
AMSTERDAM (ANP) - Actualiteitenprogramma EenVandaag hoeft een uitzending waarin het claimt dat make-upproducten van HEMA asbest bevatten niet te rectificeren. Dat besliste de rechtbank in Amsterdam in een kort geding over de kwestie.
HEMA had een kort geding aangespannen wegens de beschuldiging van EenVandaag dat in B.A.E. loose powder foundation 2nd skin van HEMA asbest zit. Dat zou zijn gebleken na tests door drie laboratoria. HEMA stelt dat uit onderzoek van TNO en andere Europese toplaboratoria blijkt dat er geen asbest in het eigen product blijkt te zitten.
TNO concludeerde ook dat nader onderzoek nodig is alvorens te kunnen bepalen of er asbest in de make-up zit. Hier moet EenVandaag in vervolgpublicaties wel melding van maken.
HEMA probeerde eerder tevergeefs de uitzending te verbieden. Nu hoeft EenVandaag ook niet te rectificeren. Evengoed kan HEMA zich naar eigen zeggen vinden in de uitspraak omdat naar voren kwam dat de berichtgeving door EenVandaag "niet neutraal" zou zijn geweest.
Meer uit Binnenland
LUXEMBURG (ANP) - Het onmiddellijk stopzetten van de EU-begrotingssteun aan Sierra Leone is volgens justitieminister David van Weel geen te grof middel om de regering van het Afrikaanse land te bewegen de veroordeelde drugscrimineel Jos Leydekkers ('Bolle Jos') aan Nederland uit te leveren. "Sierra Leone kan dit binnen 24 uur oplossen door deze man op te pakken en uit te leveren aan ons", zei Van Weel, voor de vergadering met de EU-ministers van Justitie.
25 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Eelco Heinen (Financiën) staat open voor een andere ondergrens voor de vermogensbelasting in box 3 om de kleine spaarder te ontzien. Dat zei de VVD-bewindsman op de tweede dag van de algemene financiële beschouwingen. "Ik had de inschatting gemaakt dat met de huidige grens de kleine spaarder wordt ontzien, maar de Kamer ziet dat anders."
38 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - In meerdere gemeenten kunnen inwoners gratis pride-vlaggen ophalen. Volgende week is Paarse Vrijdag, en enkele dagen later coming-outdag. Met de regenboogvlag kunnen mensen hun stadgenoten steunen, is de gedachte.
48 minuten geledenDEN BOSCH (ANP) - Betere bescherming van privégegevens, een duidelijk handelingsperspectief bij dreiging en betere afstemming met politie en werkgever. Dat zijn concrete maatregelen die vakbond Juvox noemt om medewerkers van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) te beschermen tegen bedreiging en geweld, ook buiten de gevangenismuren.
52 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Eelco Heinen (VVD) van Financiën verwacht dat werkgevers en werknemers tot een sociaal akkoord komen dat een grotere besparing oplevert dan het kabinet geraamd had. Volgens hem hebben de sociale partners aangegeven die belofte waar te kunnen maken. Dat zei de bewindsman tijdens de algemene financiële beschouwingen.
53 minuten geledenAMERSFOORT (ANP) - Vereniging Eigen Huis (VEH) noemt het voorstel van minister Elanor Boekholt-O'Sullivan (Volkshuisvesting) voor een verplicht register van makelaars slechts een deel van de oplossing. Met het voorstel wil de woonminister ervoor zorgen dat makelaars zich houden aan wettelijke gedragsnormen.
1 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Minister David van Weel (Justitie) is tevreden met het besluit van de EU om dit jaar geen begrotingssteun meer aan Sierra Leone te geven, meldt hij op X. Nederland wil dat Sierra Leone de veroordeelde drugscrimineel Jos Leijdekkers (Bolle Jos) aan Nederland uitlevert, maar pogingen daartoe zijn tot nu toe op niets uitgelopen.
1 uur geleden